(bkz: nevriye budak) *
27 eylül 2000 galatasaray glasgow rangers maçında tanışma fırsatı bulduğum basketçi. o zamanlar oynadığı galatasaray'ı desteklemek üzere tribündeydi. maça antreman çıkışı eşofmanlarıyla gelmişti. bu arada tüm eşyalarını spor çantasına tıkmıştı bu da gözümden kaçmamıştı tabi ki*. italya'da oynadığı dönemde cnn turk'te bir programa eski galatasaray'lı takım arkadaşlarıyla katılmış galatasaray'ın tekrar o günlere dönmesi için nelerimi vermezdim gibi cümleler kullanmıştır. profosyonel sporcu olarak bugün fenerbahçe'de oynasada kalbi galatasaray'ladır.
10 ocak 2009 tbbl all star maci mvp'si. kendisinin bench press'te 80 kilo kaldırdığı söyleniyor...
kariyerini fenerbahçede sonlandırmak istediğini söyleyen fenerbahçeli basketbolcu..
2009 da fiba all star olma hakkını yeniden kazanmış başarılı pivot.
194 boyundaki türk basketbolcu.

(bkz: allah boy vermiş)
antipatik kişilik..
türkiye'nin en iyi sporcularından biri.
israilde bile oynamışlığı olan hatun kişisi.
2010 uluslararası fenerium basketbol turnuvasında en iyi uzun oyuncu ödülünü alan başarılı basketbolcu aynı zamanda mütevazi sınıf arkadaşı.
mütevazi kaptan. "şampiyonlukta benim de payım olduysa ne mutlu bana." diyen kişilik. takımın yarısı kendisi zaten...
nevriye yılmaz nevriye yılmaz herkes yılar nevriye yılmaz sözleriyle tribünlerde küçük ayşe ezgilerini yaşattıran örnek insan,örnek sporcu.
3 temmuz 2011 rusya türkiye maçından önce istiklal marşımızı söylemeye tenezzül etmeyen milli takım kaptanı.
en iyi türk bayan basketbolcu.
siktir be lafını ilk kez duyanlar için terbiyesiz fenerbahçelidir oysa sahada gerekli siktiri tüm gslılara çekmiştir onun dile vurumu. bakınız siktir git.
ömrü hayatım boyunca sabahat tuncel'den sonra * gördüğüm en büyük çirkinlik abidesidir.
Fenerbahçe'nin tartışmasız en önemli parçası, milli takımın da değişmez pivotudur. Bugün milliyet'te galatasaray'la prensip anlaşmasına vardığına dair bir haber vardı (dolayısıyla insanın içinde bir umut doğuyor, ntvspor değil haberi yapan sonuçta); eğer böyle bir şey gerçekleşirse söyleyecek bir şey bulamıyor insan. sana edilen küfürleri ne çabuk unuttun?

link: http://spor.milliyet.com.....2012/1554876/default.htm
bizim mahallenin basketbolcusu. *
emekli olmadan önce daha rahat ederim diyerek kendisine 2 katı para öneren galatasaray'a transfer oluyormuş. yıllarca fenerbahçe için oyna, takımın bayrak oyuncularından biri ol, her galatasaray deplasmanında en çok küfrü sen ye, yinede para için böyle bir dönemde fenerbahçe'yi bırakıp galatasaray'a git. final serisindeki kötü performansını da hatırlayınca şaşırmıyor insan...
kimse bilmez ama galatasaraylı basketbolcu. yeni sezonda büyük ihtimal galatasaray'da forma giyecektir.
bugün galatasaray ile 2 yıllık sözleşme imzalamış bayan basketbolcudur.
son senesinde yatmaktan başka bir şey yapmamış kadın basketbolcu. Hele final serisinde ölü gibiydi. Açıkçası geçen sene gitse üzülürdüm ama bu sene gitti sevindim bile. GS'ye hayırlı olsun ama bu kadının içi geçmiş resmen. Fazla faydalanabileceklerini sanmıyorum.
kendisine her maçta söven , travesti diye bağıran taraftarlara sahip takıma transfer olmuş profesyonel (!) .gider ayak mirsad'a da laf sokmaya çalışmış . bulaşma güzelim * , sen o adamın sıçtığı bok olamazsın bok .
Son zamanlarda galatasaraya transfer olduğu öğrenilen bayan basketbolcu basketbolcu.
dünyanın en iyisi.

not: bize göre. çünkü bizim kızımız...
önümüzdeki sezon "nevriye nevriye o...spu nevriye" tezahüratını kendisine ithaf eten taraftar kitlesinin takımında forma giyecek olan basketbolcu.