bugün

Artık suyu çıkmış.

Tamam valla homofobik falan değiliz ama yeter ya gözümuze sokmayın ben hetero olduğumu sizin gözünüze sokmıyorum siz de yapmayın kardeşlerim.. yıldık çünkü..
Dizi de gördüğü eşcinsellere bende böyle olmak istiyorum diye özenecek kadar geri zekalıysa ailesi bunu yaparken malzemeden çalmışız bu salaklık normal değil diye kendini suçlasın aq.
-anneee ben eşcinselim çünkü dizilerde öyleleeeeer
Mal aq.
lan Madem beğenmiyorsunuz neden netflix hesabına para verip alıp izliyorsunuz demekki eşcinselliğe merakınız var yöneliminiz var evde seve seve izleyip burada ayyy iğrenç netflix de eşcinsellik var diyorsunuz alayınız eşcinselliğe meyilli kabullenemeyince de netflixe eşcinselliğe düşman rolü yapıyorsunuz. peh anadolu çocuğu yemez bu numaraları.
tamam dizide görüpte eşcinsel olmak çok büyük bir salaklık. fakat, netflix'te eşcinselliği bu denli meşrulaştırmamalı. normalmiş gibi gösterdikleri için, orta seviyedeki izleyenler de bunu normal birşey olarak görüp yönelebilir.

diziler internet özgürlüğünü kullansınlar, ama bokunu da çıkartmasınlar pls.
Ya arkadaş, tamam özgürsünüz ne yapıyorsanız yapın da normal cinselliğin abartılması bile kötü oluyor.
Yeni bir diziye başlıyorsun, ilk bölümdeki cinsellik sahnelerinden konuyu anlayamıyorsun.

Şimdi bir de ramazan geliyor ki sahneleri saniye saniye seyrederiz artık orucumuza zarar gelmesin diye.
aslında ne kadar önlemeye çalışırsan o kadar cazip oluyor.

bırak yaşasın hayal ettiğini, ondan sonra birey kendi karar versin. insanların adına karar vermek anlamsız.

sen ne kadar yasaklarsan yasakla, daha abuk subuk şeyler ortaya çıkıyor.
netflix dizilerini mümkünse aileyle izlemeyin.
ibneler halinden memnun.
Türk dizilerindeki saçmalıklardan, ensestlikten daha tehlikeli değildir.
Eh tabi, netflix’in olduğu ülkelerin yarısından fazlasında eşcinsel evlilikler serbest, yasalarla güvence altına alınmış.
Bu topluluğu da düşünüp araya serpiştiriyor eşcinselliği.

Ama sen hiç dönüp kendi dizilerine baktın mı?
Netflix paralı herkes ulaşamıyor peki ya senin saçma dizilerin? Bedava, gün içindeki tekrarıyla daha da etkili...

Sen hiç Türk dizilerine baktın mı?
Konuya bak;

Adam, kızının arkadaşıyla yatıyor.
Adamın kızı da babasının düşmanıyla yatıyor.
Bu düşman da adamın yattığı kızın babası.

Ulan nettlix’in haberi olmasın bundan, çeker rezil oluruz.

Sen hiç Türk dizilerine baktın mı?

5 kişi bir kıza tecavüz ediyor.
Ama bu kız aralarından iki kişiyle sırasıyla evleniyor.

Wow wow...

Şayet derdiniz ve tedirginliğiniz ülkemiz içinse o zaman gidip bütün televizyonları imha edeceksiniz.

Yüz evden birine giren netflix’ten mi yoksa her evde olan televizyondan mı korkmalıyız?
yıl 2020 para verip dizi izleyenler var. ne garip.
Bir iki olurda anlarız iyice boku çıkmış bu işin her yayında hiç yoksa araya kesin sıkıştırıyorlar birşeyler. Adamlar bu kişilere hayran bizdeki instagram fenomeni nekşfilixi bile boş geçmediler reklamını yaptılar.
Herkes her amerikan dizisinde mutlaka bir tane olmasını rahatsız edici bulmuş. Mesela bakkaldaki gereksiz adam neden gay denmiş ? Çünkü neden olmasın ? eşcinseller her yerde her işte her durumda var. Amerikan dizilerinde polis şeriflerin hep zenci olması ve okulun en güzel kızının çekik gözlü bir göçmen Olsrak gösterilmesi gibi. Okuldaki en yakışıklı çocuğun eşcinsel bir aile tarafından Evlatlık edinilmiş Olması gibi toplumun önyargılarını ve nefret suçlarını düşürmek için insanlarda sempati uyandırılmaya çalışılıyor. Ama siz ne anlarsınız ki dimi.

“Edit:homofobi”
Yani aptalca birşey sanki biz hariç herkes eşcinsel amk. Adam ortaçağ dizisi çekmiş orada bile lezbiyen kaynıyor. insan kendinden şüphe ediyor böyle olunca.
insanlar buna neden bu kadar takılıyor arkadaş! Ne yani olamaz mı dünya dışı varlıklar değil onlar iki ayak iki kol felan.
o lezbiyenlik içeren ortaçağ dizisinin adını versen de izlesek dediğimdir.
benim bu konudaki problemim eşcinselliğin kendisi ile alakalı değil. aksine lgbt destekçisi bir adamım.

benim problemim olay örgüsüyle alakalı olsun ya da olmasın, mantıklı olsun ya da olmasın, karakterlerin o anki ruh hallerine, senaryonun gelişimine uygun olsun ya da olmasın bunun laaps diye bir anda kucağa bırakılmasıyla alakalı.

o yüzden çoğu sinema sever bir ajenda var diyor.

mesela örnek vereyim;

+kaptan robert, uzaylılar hyperspace'den çıktılar. hızla üzerimize geliyorlar. hızları 20000 km/s
-kahretsin. güç kalkanları full. photon torpidoları hazır olsun.
-derhal kaptan. tahmini varış süreleri 16 dakika 7 saniye.
+gemiyi 18 derece sancak tarafına çevirin. onları kafa kafaya karşılamak istiyorum.
-emredersiniz efendim.

(burada seyirci olarak heyecanlanmışız. olay örgüsünün gelişimi bakımından epik bir uzay savaşı bekliyoruz)

+ve james?
-evet kaptan?
+uzaylılar gelmeden son bi posta vuruşmaya ne dersin?
-hiç sormayacaksınız sandım kaptan=) (kontrol panelinin üzerine domalır)

(haydaaa)

yani bu ne olm? neden konu bütünlüğünü alakasız ve inanılması zor şeyler yaparak bozuyorsunuz? buradaki ilişki heteroseksüel de olsa aynısını düşünürdüm.

ve bunu her dizide yapmak?

bir kendinize gelin lan. *
Çomarlara dert olmuştur.

izleme. Sanki zorla izlettirip zorla sizi de eşcinsel yaptırıyorlar.
Netflixteki Türk filmlerine bile bulaşmıştır. Tam türk filmi değil ama yerli yapım sonuçta (bkz: cebimdeki yabancı)

Üyeliği kapatın gitsin efendim tam bir zaman katili, insan düşmanı.
özgürlük adı suç.
görsel
Gereksiz göze sokulmaya çalışan şey. iyice abarttılar son zamanlarda abartısız her dizide var artık. yanımda sevişen iki erkek görsem bir şey demem basar yoluma bakarım kimsenin özel hayatıyla ilgilenmem eleştirmem ama global çerçevede bir dizi çekiyorsanız illa bir şeyi dikte etmeye çalışmayın aşırısı sıkıyor ve tiksindiriyor artık.

13 reasons why son sezonu resmen eşcinsellikle geçti.
elite izleyelim dedik 40 dakkanın 25 dakikası erkek sevişmesi.

bayıyor artık.
Hetero ilişki izleyemez olduk dedirtmeye başlamıştır.
dizi izlemeyi 1 yıldır bıraktım, çok daha mutluyum. o dizilerin hepsi belirli algoritmalar ile oluşturulmakta, nasıl ki mcdonalds'ta yediğimiz hamburgerler saçma sapan yiyecekler olduğu halde bizi mutlu ediyorsa, o diziler de vücudumuzu uyuşturan saçma sapan yiyecekler gibi beynimizi uyuşturmaktadır. ben yerinizde olsaydım izlemezdim. rick and mortyin son sezonunda cinsel içerikli sitelere premium üyelikle ilgili bir şeyden bahsedildi mesela. bu sizce tesadüfi bir şey mi? hayır. sizi yönlendiriyorlar, ruhunuzu ele geçirmelerine izin vermeyin.
Algıda seçicilikten ibaret bir başlıktır. Koysunlar şöyle NORMAL insanlar da izleyelim değil mi sevgili yazar?
Çok alakasız bir sahnede birden eşcinsellerin sevişmeye başladığını gözümüze sokuyorlar, az çok senaryo yazımından anlatan biri olarak bu sahnelerin çoğunun senaryo akışını böldüğüne eminim. Sanıyorum Netflix platfoormda yayınlanma şartı olarak dizilere bu igrençlikleri koymalarını şart koşuyor.