klasik türk annesi mantığıdır. tek açıklaması bu.
(bkz: klasik anne sözleri)
annelerin genel olarak kurdukları cümledir. cevap olarak "yok işte koyduğum yerde temizlik yaparken nereye attıysan..." diye giden klişedir.
Bir anne klişesidir. Hata soruyu sorandadır.
Genelde aradığını ubulamayıp anne çağırılır. Anne bulur ve gözün körmü bak burada işte ile sonuçlanır.
(bkz: aç bi bakayım)*.
Bir degisigi (bkz: gecince bir seyi kalmaz)
-anne çoraplarım nerde?
+nereye koyduysan ordadır.
-koymadım ki çıkarıp fırlattım.
+he iyi bok yemişin.
annelerin kutsal sozudur.probleme on numara cozumdur.
akabinde sorulan soru '' nereye koyduğumu hatırlamıyorum ki '' olur.
+ ooolum aklın nerde senin evladım?
- nereye koyduysan ordadır anne iyi bak. *
(bkz: klasik anne lafları)
Bir anne atasözüdür. Yerine göre çok sinir bozucu olabiliyor. Ben masanın üstüne baktığımda olmayan cep telefonum annem gelip baktığında oracıkta duruyor. Bazen ben bile kendimden şüphe ediyorum. Şizofren filan oldum sanıyorum. Tabii sonra geçiyor
mukemmel anne sozlerinden biridir.
Anneye bir esyanin yerini sormanin akabinde anneden gelen insan olduren cevap. Bu cumleyi hic sevmememe ragmen sirf annem soyledigi icin cok hos gelir kulaga.
annenin bütün o işlere ettiği sitemdir.

tam bir anne sitemidir, asla isyan değildir.
kavgaya giriş niteliğindeki anne cümlesidir. kavga bu cümle ile başlayıp allah sana senin gibi evlat versin inşallah ile devam eder. bu bir klasiktir, her evdeki anne ve çocuk arasında (özellikle kız çocuk) yaşanır.
anne mantığıdır.
en son koyduğun yerdedir ile ölümüne kapışır.

(bkz: en son koyduğun yerdedir)
Anne mantığına karşı koymanın imkansızlığını gösteren cümle.
bir anne feryadı.
elbette benim sevgili annemin de kullandığı cümledir. nereye koymuştum peki? diye sormamla birlikte üzerime gelen terlik arasında 6 saniye kadar bir süre vardır.
bu cümleyi kullanmayanın anneliği kabul olmuyormuş.
http://imgim.com/394970_3...029359984_424662645_n.jpg
bir anne aforizmasi.