bugün

eski neslin; yeni neslin tasvip etmediği hal ve davranışlarını ifade etmek için kullandığı iç çekilerek kurulan sitemli cümle.
(bkz: kuşak çatışması)
eski liseliler: mazbut aile evlatları.
jöle nedir bilmeyen, defterini kitabını çantasında taşıyan erkekler.
giydikleri etek herkes tarafından görülebilen * **, kalın koton çoraplı, ojesiz, makyazsız, saçları örgülü* olmasa da derli toplu kızlar.

(bkz: biz büyüdük ve kirlendi dünya)*****
kendi lisemde cok katı kurallarla okuyarak bu katı kurallarla liseyi bitirmis ve lisemin su anki ögrencilerini *görerek cok sık kurduğum cümle.* *
bundan kırk yıl sonraki mezunlarında aynı sitemlerle açacağı başlık.
(bkz: liseli fantazisi)
başka anlamlara da çekilebilecek sitem/özlem cümlesi.

şöyle ki; "nerde lan o eski lisesliler kamil, daşdı olum hepsi daşşşş, negzel şeylerdi lann."

(bkz: hayat ne kadar ilginc di mi lan kamıl)
universite veya işyerinde diye cvp verilebilecek soru.
pantolon giyilmeye başladı bundan 5-6 sene önce sanırım onun için m.e.b'e bir serzeniştir.
Evet arkadaşlar nerede. Ben hep kravat takıp takım elbise gibi okula giyinip giden kişilere özeniyordum.
Liseye başlayınca kaldırdılar kravatı falan. *
Valla bizim okul serbest kıyafete geçti .
zengin fakir hepimiz aynı formayı giyerdik kim fakir kim zengin belli olmazdı. şimdilerde herkes serbest giyiniyor olan var olmayan var yazık ...
Eski liseli yaşamına özlem duyma cümlesi.

Hala öyle midir bilmiyorum ama kız lisesinde okumuş biri olarak teneffüslerde kolkola girip okul bahçesinde volta atmak adettendi. Hatta öyle despot bi yatılı okul anlayışı vardı ki kol duvarlarına yaklaşmak yasaktı.
şu an torun sevmekte olan jenerasyon.
Kısacık etekli ve dar elbiseli olurlar.

Edit: cengiz abinin yalancisiyim valla.
güncel Önemli Başlıklar