bugün

yapma lan... yeminle yapma... en az neşet ertaş kadar koyar bana öyle bi hareket yaparsan...
yapma gözünü seveyim...

yapılacak herhangi bir şey, bir destek, ne bileyim ne olursa, kan olur o olur bu olur, ne olursa kulağına bir şey çalınan, öğrenen, duyan, bilen haber etsin buralardan. ateşimiz ne ki cürmümüz o olsun tamam ama, belki işe yararız.
haber sitelerinin abartısı gün geçtikçe artıyor. Adam tedaviyi reddetmiyor. Hastanede şu an. Dön be reis. Daha yapılacak işler var.
youtube'da tuncel kurtiz ve dostları adlı programın nejat işler'li bölümünün videosunu izlemenizi şiddetle öneririm.
sayesinde insanoğlunu bir kez daha tanıdığımız "usta oyuncu."

vesselam...
her an mortu çekebilecek güzel insan. 40 karakter sınırında mortu çekebilir.
çok üzmüştür. umarım ki en kısa zamanda toparlanabilir..
tekrar gülmek yakışır, ölmek değil.
sonunun ne olacağını bile bile alışkanlıklarını bırakmayan ve bu durumuna üzüldüğüm aktördür. ciddi anlamda kaliteli işlere imza atan ve içtenliği ile bizlerinde ilgisini topladığını düşündüğüm ancak bir çok seveninin onu düşündüğü kadar kendini düşünmeyen biridir. Allah acil şifalar versin.
ölmeyi umursamayan hatta istediği bu bile olabilecek birini dua ile yaşatmaya çalışanların yaşasın istediği süper adam. şimdi sırf siz istiyorsunuz dua ediyorsunuz diye direnecek mi? yok. çünkü zaten başka insanların kafasındaki sistemin dışında yaşamış bir adam olduğu için bu durumda. kendisini kafasında gördüğü sistemden dışarı, taca atmış bir adam. son bir adım kaldı nejat reis. istediğini almaya bir adım. umarım şimdi de kimseyi siklemeyen ve ölmekse ölmek, etinden korkanın kemiğini sikeyim mantığın devam eder. biz seni ölsen de yaşasan da saygıyla anarız.
bence iyileşecek.
içime öyle doğuyor.
öyle olacak inşallah.

ve oldu da.
kendisine allah'tan acil şifalar diliyorum.
bir de alkol alışkanlığından dolayı oh iyi oldu mealinde yazanlar da olmuş onlara da allah'tan akıl fikir, izan ve vicdan diliyorum.
ayrıca allah aşkına ''pes etme, diren! hadi oğlum ayrıl da gel'' gibi sanki hipodromda at yarışı izler gibi saçma sapan aforizmaları da bir kenara bırakın çok samimiyetsiz ve itici duruyor.
dualarım kendisi ile.
Bir anda birilerinin aşık olduğu ya da aşkını ilan ettiği adam olmuştur. Aşkı meşki bırakın adam ölüm kalım mücadelesinde bilinçsiz yatıyormuş! Sadece dua edin...
şaka yapme be ercü demek istediğim insan.
behzat ç'deki rolü ile gönlümüzde taht kurmuş delikanlı bir abimiz. ulan haberlerin çıkıyor, acelen ne bu hayat daha uzun. kal gitme.
hastalığının farkında olduğu halde hala içmeye devam edip komalık olmuş oyuncudur.
adamın kendisi kendini düşünmüyor, siz burda nejat yapma böyle, nejat baba, nejat uyan, nejat abi, nejat usta diye entry giriyorsunuz. neyin peşindesiniz amk.

edit:
ayrıca ben de bile bile kendimi öldürmeye çalışsaydım, kimse bu kadar üzülsün, ağlasın, zırlasın istemezdim. adamın bu birinci, ikinci kez hastaneye kaldırılışı değil ki. adam açıkça ölmek istiyor demek ki. genç öleyim de cesedim yakışıklı görünsün diyen kişi için pek de yapacak bir şey yok.

burdaki pek duyarlı vatandaşlarımız da birdenbire sanki komaya girmiş, tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmış da üzülmüyoruz gibi davranıyorlar amk.

tedaviyi reddeden adam için ben ne yapayım, sen ne yapasın. koca adam, istediği bu demek ki. yaşamak istiyorsa tedavi olsun, hastalığını ilerletecek şeyler yapmasın, allah da yardımcısı olsun.

ama tüm bunları beyni olmayan birtakım insanlara anlatmak zor. uzun lafın kısası, sen en asil duyguların insanısın biz duygusuz, tamam.
kotu adam rolune turkiye'de acik ara en iyi giden, en samimi buldugum oyuncudur. ölümü özellikle türk sinemasi adina buyuk bir kayip olur, umarim ercument cozer olarak tekrar cikar karsimiza.
şu unutulmasın ki sırf denyoluk yapma adına, bilmişlik taslamak adına yaptığınız yorumların amk...net yani dibine kadar koyim. şu boktan egolarınızdan kurtulduğunuz zaman, biraz vicdanınız sızladığı zaman adam olabileceksiniz. sen denyo herifin teki olabilirsin ama sen ölüm döşeğinde yatsan senin için de üzülürüz kardeşim insanlık bunu gerektirir çünkü. kumda oyna sen hadi şimdi.
edit: diren nejat abi çok yavşak var bu ülkede sevindirme onları. siklemez bir tavırla kalk ve gülümse yine...
ölümü kimse istemez. ne kadar "o ölümü tercih etti" diyerek kendisini putlaştıranlar olsa da bu olay filmlerdeki gibi efsanevi değil. sanıldığı kadar basit yürümüyor bu işler.

hayatta kalmayı şu an ondan daha çok isteyen yoktur. kendinizi kasmayın. ölümü uzaklarda sandığında sevdiğin bir araba, yeni bir cep telefonu ya da çantaya sahip olma hayali her şeyden değerli, hayat memat meslesidir. bugün üç kuruşun beş kuruşun hesabıyla kar peşinde koşarak mutlu olan insanlar özleyecekler bir gün zamanında içlerinde doğabilmiş bu istekleri, küçük ayrıntıları. öyle ya. ağrı sızı olmadığında, elinde bir sigara. belki bir bardak rakıyı yudumluyorken bir gün vereceğin son nefes o kadar sıradan ve ucuzdur ki anlatılan bir fıkra gibidir. uyumak, bayılmak gibi. hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamaktır. ademden bu güne tüm insanlığın yaratılışında olduğu gibi. ben de dahil olmak üzere her canlının, ölüme uzak olduğunu düşünerek böbürlenen her zavallının yaptığı gibi.

burada ölümün pençesine yakalanmış bir adamın sevenlerinin ve hayranlarının üzüntülerini, kaygılarını duygu sömürüsü olarak nitelendiren akıllara da rastladım. tabi bunu dalga geçer bir üslupla yapanlar da var. sevdiğin insanların ölümüne üzülürsün bu dünyada. öyle bilirim yani. senin ölümüne mi üzülcektim? iki çift laf daha edeyim onlara. bir gün sağlığınızı kaybettiğinizde gelin ve buraya yazın. duygularınızı paylaşın. hissettiklerinizi merak edeceğim. tabi yazabilecek gücü kendinizde bulabilirseniz. o göt varsa. haydin bakalım. ve son olarak,

en çok 11'e on kala filminden hatırlayacağım seni. kapıcı rolü gerçi sana fazla hafif gelmişti. ezik rolü gitmiyor sana. kapıcı gibi değil, patron gibiydin. belki tapılacak kadar değil ama sinemadan anlayan her kişinin hayranlık duyması gerektiği kadar iyi bir oyuncusun. belli mi olur bir mucize olur belki bir gün yine başka bir filmde o üçkağıtçı adam rolünde bulurum seni. kal sağlıcakla.
surayla ve bedenimle sinirli degilim, birseyler yanlis gidiyor ve birileri aci cekiyor. diyor guzel insan ayni kaygilar icindeyiz be hocam. komsumuz ac komsumuz dertli komsumuz dayak yiyor komsumuz tecavuze ugruyor ama biz sicak yatagimizda osura osura uyuyoruz siz erken diyorsunuz ya sanki hayat receteymis gibi ben ona yaniyorum bi dava adami kendine dertler edinmis insan hayata tam manasiyla degerini vermistir. siz starbucksta checkin yapmaya devam edin menfaatci pislikler. rabbim zulmetmez umarim insanligin pisligini tanridan bilip isyan etmemistir.
ölüsünün yakışıklı olmasını isteyen bir oyuncudur.
bir an önce iyileşmesini istediğim, karizmatik, güzel adam...

öyle güzelsin ki, kuş koysunlar yoluna be adam !
Adam ölmek istiyor. Bazı aptallar da ölmesin ühühüh diye ağlıyor.

Toprağı bol olsun.
ne çok seveni varmış. çok yakışıklı evet ama kızların onu sevmesi gerekirken onu görünce heyecanlanan ergen oğlanların da olması çok şaşırtıcı gerçekten.kişiliği hakkında hiç bir zaman iyi şeyler duymadık oyunculuğu desen orta halliden öteye gitmeyecektir. ondan daha iyi biri sürü oyuncu var.kısaca birilerinin idolü ölmek üzereymiş.halbuki idol hep yaşamalı neden idol olamayacağını da gösterdik böylece ....
keşke ölmese . ölse sözlüktekiler iyice abartır da sözlük girilmez bir yer olur . sistemin en büyük kölesi tv dizileridir . bu adam da pek çok tv dizisinde oynayarak gerçek sistem düsmanı olmadığını kanıtlamıstır . Şehnaz Tango, Aşk ve Gurur,Gülbeyaz, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, aliye, Kapalıçarşı, Keşanlı Ali Destanı, intikam gibi dizilerde oynamıstır . ünlü olmadan aklına gelseydi ya sistem düsmanlığı . memet ali alabora kadar olamamıstır, memet ali alabora' nın ondan fazla dizi reddetmisliği var . hayatını tiyatroya , sinemaya adamıs koskoca (bkz: tekin akmansoy) öldü geçen yıl . kaçınızın sesi çıktı ?

çok sanat düskünüsünüz ya. nejat isler' i de zaten popüler kültürün parçası diye tanıyorsunuz, yoksa kıyıda kösede kalmıs hakikaktli bir oyuncu olsa nereden tanıyacaksınız . (bkz: yıldırım gencer), (bkz: altan günbay), (bkz: hayati hamzaoğlu), (bkz: mümtaz ener), (bkz: ünal gürel), (bkz: hikmet taşdemir), (bkz: macit flordun), (bkz: muhip arcıman) gibi gerçek ustaların adını bile biliyor musunuz sanki ? n işler su an psikoapatı oynayan en iyi aktör de değildir . koskoca (bkz: hakan boyav) var .

'' boktan egolarınızı, komplekslerinizi tatmin ediyorsunuz '' deyin, sorun değil . sanki insanlığı ileriye tasıyan bir düsünce insanını, ya da bilim adamını kaybediyoruz . ben üzülmem . sonuçta canlı yayınlara sarhos çıkan, izleyicilere hiç saygısı olmayan bir adama bir seyirci olarak benim niye saygım olsun ?
Varoluşsal kaygılarını kendi kıt aklım ve sezgilerimle kavrayabiliyor, aynı doğrultuda hissediyor ve yaşamıma bir anlam arayıp,onun gibi boşluklar içinde boğuluyor olsam da, hayattan bu kadar erken vazgeçmesini kabullenemiyorum.

Yalnızca fiziksel uygunluğuyla değil; öfkeli, dengesiz, yalancı, tutarsız, açgözlü, vicdansız, ahlaksız, otorite ve kontrol bağımlısı hasta bir ruhu canlandırabilecek üst düzey oyunculuk yeteneği ile de, Türkiye'nin 2002 den sonra girdiği demokrasiden diktatörlüğe uzanan karanlık yıllarını anlatacak sinema baş yapıtının tartışmasız başrol oyuncusudur.

Adını tarihe, insanlığın ortak hafızasına kazıyacak, potansiyelini herkese göstereceği büyük işler yapmadan yaşamının son bulmasına vicdanım el vermiyor. Umarım iyileşir ve hayata dört elle sarılır.