bugün

Enginar.
Nefret demeyelim de sevemediğimiz yemekler dersek,allah affetsin haşlama et,bezelye,işkembe ve türevleri.
enginar. müjdear olsa yerdim.
tamam vurmayın.
Mumbar, Şırdan, Kelle Paça, Pırasa yemeği. işkembeyi de ekleyecektim, geçenlerde içtiğimde fena gelmemişti.

Edit: Nefret değil, sevmiyorum.
Bazı yemekleri yemediğim doğrudur, ancak nefretim söz konusu olamaz . Yemeklerin ismini yazmıyorum, ifşa etmek istemem .
yoktur. yemek ayırt etmeksizin yerim hepsini.*
enginardır. görüntüsü ve kokusu bile midemi bulandırmaya yetiyor. düşüncesi bile kaşındırıyor. evlerden ırak.
Yemeklerden nefret edilmez amma kabağın içinde olduğu hiçbir yemekte yenmez.
Dolma
Patates kızartması.
Ispanak
Pırasa.
Bamya
Kapuska
Etli patates vs.. et, bir yemeğin ana malzemesidir, yancısı değil.. benim gözümde patates dahil hiçbir bitki, eti yardımcı oyuncu yapabilecek karizmaya sahip değildir.
Allahın nimetlerinden nefret edilmez. için kaldırmıyorsa yemezsin olur biter. Onu bulamayanlar var. Allah kimseyi açlıkla terbiye etmesin.
(bkz: kuru fasulye)
(bkz: kapuska)
(bkz: barbunya)
Yemekle nefreti yanyana getirmeyin ayıptır.
yağ içinde yüzen patlıcan yemeği, bir patlıcan nasıl itibarsızlaştırılır işte böyle.
brokoli ve karnabahar vatan hainidir.
yaprak sarma

haşlama

etli sulu patates

kısaca etin ham olarak piştiği yemekler...
Biliyorum aç kalınca ellerimle yerim ama şu an itibariyle (bkz: kapuska). Kusmuk kelimesi bundan türemiş gibi zaten.
Brokoli enginar karnabahar.
bamya çorbası
balık çorbası
ciğer
az pişmiş sahanda yumurta.
kiyma ve kiyma ile yapilanlar haric butun et tavuk balik vs. yemekleri arti bi de mantar karnibahar vb bazi sebze yiyecekleri.
Bamya. Israrla bayilarak yiyen insanlar da gariptir benim gozumde.
kelle paça çorbası.
Kapuska, bamya, pırasa yemeği.
karnıbahar ve enginardır. sevmediğim 2 şey budur, bunların dışında mantıklı pişirilmiş her şeyi yerim.
Bezelye, kıyma kullanımı dışında et ile yapılan bütün yemekler.
güncel Önemli Başlıklar