benim susma nedenim suların durulması içindir. çok taştı dalgalar. çok vurduk kıyıya. ben aşığım bu yüzden susuyorum. öyleyse, seni çok seviyorum.
çok terledim vücut su kaybetti falan. Allahım sen affet.
görsel
Konuşsam dahi değişmeyecek acılarım var.
Neden mi susuyorum ? Neden konuşayım ki . Benim olayım konuşmak değil ki zaten ben susmak için varım . Sessizce izlemek için. Uzaktan bakmak kendi içimde çözümlemek için varım
Çok koştuk çok yorulduk bu hayatta, Kaçtik insanlardan , kimi zaman söbelendik öylece kala kaldik cıt çıkmadi , kalbimiz küt küt atarken acaba goruntumuz ne kadar kaybedendi?
Böylesi daha iyi...
Daha fazla anlam yitirmesine dayanamıyorum...
Zamanında konuşmuş olmam bir işe yaramadığı için. Biraz da sustuklarımdan anlasın.
konuşunca birşey değişmiyorsa yorulmaya gerek yok demektir.
metabolik olaylar için lazım oluyormuş kardeş. sen susamıyor musun?
-kızmayın be herkes iyi hoş yazmış ben farklı yaklaşayım dedim.-
Susmak neyi halleder? Neden anlatmiyorsun... dizelerini mükemmel bişekilde söyleyen müslüm babayı bana anlatan soru cümlesi.
masala neden başlamadığı merak edilen kişiye sorulan soru...
şu hayatta en çok duyduğum soru bu. gereksiz konuşmayı sevmiyorum amk bu yeterli bir cevap değil mi? illa fitneci kindar bir mossad ajanı mı olmamız gerek. bence siz boş yapıyorsunuz.

edit: #26608035
''eğer sevdiğinin yanındaysan, konuşmak gürültüden başka bir şey değildir zaten..''
Çünkü kendi doğrularından başkasını kabul etmeyenlere bir şeyleri anlatmaya çalışmak boşuna yorulmaktır.

"söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır"
(i'm not anti-social , i'm anti-idiot) demek isterdim fakat konuşmak istemiyorum...
bazen susmak yüzlerce kelimeden daha çok şey anlatır. bazen susmak en doğrusudur.
bir durum. keşke sussaydım zaten.
Susmak kabullenmektir, vazgeçmektir. Umarız haksızlığa karşı dururken bu soruyu sormak zorunda kalmayız.
"ne konuşayım" denilesi.
Çok konuştum dinlemediler.
Biraz da onlar konuşsun ben dinlemeyeyim.
Konuşmak bir şeyi değiştirmeyeceği için. Kullanacağım enerjiyi oraya buraya kalemle çizik atarak daha iyi değerlendiririm.
Deveye Hendek atlatıyorum.
Çığlıklarımı kimse duymadı. Sessizligim sanki daha fazla ses oldu insanlara. O yüzden sükût sen iyisi galiba.
Dinleyen yokta, ondan denilesi.