bugün

Çunku durustum..calmiyorum.kul hakkı yemiyorum..vergi kacirmiyorum..
dürüstüm, prensip olarak sonucu ne olursa olsun yalan söylemiyorum, kimse işe bile almıyor.
kutsal kitapta ilmi isteyene zenginliği istediğime veririm dediği için...
herkese renkli günler
Nerden biliyosun fakir olduğumu?
Çünkü canım sağolsun.
ben fakir değilim, sen fazla çalı(şı)yorsun...
yalan söyleyemiyorum, yanar-dönerlik yapamıyorum, nabza göre şerbet veremiyorum, yalakalık yapamıyorum. zamanında birkaç sene kendi işyerimi bile işlettim. her şeyi usulüne göre tam yapmaya çalıştım. kimseden alacaklı veya kimseye borçlu olmadım. dolayısıyla batmadım ama kapattım. bu yalan söylememe prensibi çalışma hayatımda da başıma hep bela oldu. dürüstlük kötü bir şey. bende kötü biriyim.
Bize hiçbirşey altın tepside sunulmadı.

Bence en büyük sebep dedelerimizin merkezi biyerden güzel bir arazi almamasından fakiriz. Dikecektik 4-5 blok 10 katlı bir rezidans. Şimdi hepimiz köşeydik. Ama nerdeeee. Neyse ben kendime ekmek arası aç-bitir yapmaya gidiyorum.
Fakir değilim ki.
Guruluyum.
atalar yadigarı bize fakirlik. olsun fakir bir peygamberin s.a.v. ummetiyiz. gurur duyarim
para biriktirip mal sahibi olan arkadaşlarıma bakınca bende harcamalarının hesabını tutma alışkanlığı olmadığından diye düşünüyorum.
ahlak sahibi olup bir takım değerleri çiğnemediğim için.
fakir değilim :d

not: akp ile alakam yok, sanırım yukarda yazanı trde ancak akpliler yazabilir çünkü.
Çalışmıyorum.
Olmaz olsun cüzdanımda milyonlar
Kalbimde sevgin oldukça
Zenginlik, mal, mülk, para neye yarar
Yanımda sen olmayınca…

Gönlüm zengin.
görsel
bunu da nereden çıkardın bebeğim?
değilim.

normalde olmamam lazım.

aldığım maaş tek kendine bakan birine fazlasıyla yetecek bir miktar.

ama nasıl oluyor ben de anlamıyorum.

fakir gibi oluyorum ayın sonlarına doğru.

(edit: hee tamam tamam xd)
Yeteneğime ve bilgilerine göre değil getireceği kazanca göre ve toplumda ki yerine göre meslek sahibi olmam bekleniyor.
ben seçmedim ki kral.
dün 200 tl üzeri para harcadım da geldim ama akabe ile bir alakam olmadığı için torpillilere göre fakir olabilirim.
doğuştan gelen bir özelliktir. bazen ne yaparsan yap maddi olarak hep ortalama devam edersin. öyle bir şey herhalde.

cesurları tenzih ederim. doğuştan zengin olanlar ve katakulli işlere girip zengin olanlar hariç bir yüzde 20 kadarda çalışıp çabalayıp zengin olanlar var. adamlar cesaret gösterip ticarete atılıyorlar şansları da yaver gidiyor zengin oluyorlar. helal olsun ne diyelim.
Bir vekil tanıdığım yok.
Teşkilattan tanıdık yok.