bugün

Dugun ve salonu.

Basli basina evlenmeme nedeni.

33 yillik birikim 2 cumle ile aciklamak.
neden insanlar kendini ebevyn olacak şekilde yetiştiremiyor diye bi soru sormak istiyorum burda. malum hayat pembe dizi değil...
Kraterime uygun göktaşı bulamıyorum.
4 ve 6 numaralı maddeler yüzünden evlenmiyorum. Biraz açacak olursak mesleğim gereği benim yapmakta güçlük çektiğim şeyleri eşimden beklerim bunu yapacak kişi de biraz ev kızı oluyor genelde şimdi kültürlü ve kendini yetiştirmiş eğitimli biri de bunları yapmak istemiyor ortalama bir lisans mezunu sosyalliği ve üniversite ortamını gördüğü için evlilik onu zora sokuyor bana karışamazsın çıkışları oluyor bu da güven sarsıyor ancak ben de eğitimsiz ve kültürsüz biriyle hiç anlaşamıyorum bugda kaldım anasını satayım.
kim bakar bana aq.
Bekarlık sultanlıktır işim olmaz evlilikle yalanına inanmış olmam. Yalnızlık başa gelince kaçınılmaz son. iş o haddeye gelmeden olayı bitirmeli.
bu kafayla giderseniz ortada kalırsınız.
bir başınıza ölür gidersiniz .
yurtdışına gidip de evlenebileceğim birini bulamadığım için.
çok farklı nedenlere sahip olan soru.
aydın diye tabir ettiğimiz kesimde neden, ağırlıklı olarak özgürlüğün kısıtlanacağı düşüncesi.

diğer bir neden düğünle resmileştirilen evliliğin ciddi anlamda masraflı olması. çünkü evlilik süreci sadece düğün, nişan, ev eşyaları masraflarıyla bitmiyor. çoğu kız ailesi evi olmayan adama kızını vermek istemiyor. kadınların çoğu da bunu destekliyor.

aşk evliliğine lafım yok. hala var mıdır? bilmiyorum.
ama günümüz evliliklerinin bana düşündürdüğü yargı şu;
''yasal seks olanağı karşısında rahat bir hayat''
fahişelikten pek de farklı değil yani .
evlenmek isteyene de, evlenmek istemeyene de yukardakiler gibi onlarca, hatta yüzlerce sebep bulunabilir.

bunların hepsi hikaye, masaldır. bu martavalları atıp atıp bir kız-erkek görüpte koşa koşa gidip evleneni, gene yukardakilerin tersi martavalları atıp, evlenecem evlenecem deyip her insana bir bahane bulanı çok gördü bu gözler.

o yüzden bu evlilik işi şu soru gibidir!

"aradığımız herşey neden en son baktığımız yerde çıkıyor?"
Hayatımım güzel yıllarını ona verdiğim para karşlığında bok, sidik ve çığlık üreten bi canlıya atamak istemiyorum(evet bebek). Bizden yeterince var zaten. Ben evlenmesem de olur.
Şu zamanda ülkedeki medeni hukuk erkeklerin ebesini sikiyor. Nafaka manyağı yapıyor adamı. Göt yemez açıkçası.
Birincisi evliliğin artık caydırıcı hale gelmesi istekler yüzünden
ikincisi bu sekilde erteleye erteleye artık yalnız yaşamaya alışmak
Üçüncüsü yalnız yaşarken artık görmediği yaşamadığı şey kalmadigindan ötürü karşısındakini bazı konularda yetersiz görme olabilir.
Askerim kanka erkekle mi evleneyim her yer erkek, çarşı iznim yok amk.
Hayatımı mahvetmemek için.
Aile yanından ayrılıp yalnız yaşamaya başlayalı 22 yıl oldu. Yalnız olmaya alıştım. Evlilik demek sırf eşinizin hatrına normalde üstüne sümüğümü bile silmem dediğiniz adamlara tahammül etmek , onların yüzüne gülüp gönlünü hoş etmeye çalışmak demek benim gözümde.

Ben sevmediğim adama seviyor gibi yapamam. Yapımda yok.
Evlenmeniz icin kafa siken ebeveynlerin daha kafa sikme islemine baslamamis olmasi...
Bir kere sikmeye basladilar mi artik ne kadar dayanabilirseniz 6 ay, 1 sene 2 sene ... bir bakmissiniz nikah masasindasiniz... bak görürsun.
Evli olan bir arkadaşımla aramızda şöye bir konuşma geçmişti:
- Biz evliler bekar arkadaşları neden evliliğe teşvik ediyoruz biliyor musun?
+ Harbiden bilmiyorum, nedir bu ısrar?
- Oğlum böyle çok sıkıcı. Sen gününü gün ediyorsun, bizim elimiz kolumuz bağlı. Sen de evlen de hep beraber sıkılalım.

O günden sonra bi soğuma geldi. Kandırılmak istemiyorum.
evlendik boşandık, götümüze girdi, vurkaç takılıyoruz. Bi daa da evlenmeyi düşünmüyoruz.
yakındır evlenmemiz. öğrencilik bitti sonunda ve elimizde kalacak eşyalarıda letgodan öğrencilere verdik. Askerlik ve işimizi kurduktan sonra hazırız.
Alçak gönüllüyüm ben!

https://youtu.be/LKhIl1vZYs4
'bekarlık sultanlıktır.' lafı yüzünden.
(bkz: okuyom ben yaa)
Çünkü henüz bana layık birini bulamadım..
armudun sapı üzümün çöpü.