bugün

(bkz: entry ve nick uyumunda çığır açmak)
harun abiler tarzım değil.
Okumakla meşgulüz.
Evlilik bana hazır değil.
25 yaşını geçtikten sonra komşu teyzelerin amcaların,30 yaşından sonra ailenin daha ilerleyen yaşta da bakkal amcanın bile sormaya başaldığı sorudur.
Evladım neden evlenmiyorsun?
Çünkü biz topluca manyağız. Çoğalmaya karşıyız. Şimdi evlencez çocuk olucak dünya nüfusu artacak. Ne gerek var zaten boş beleş yaşayan bir sürü insan var bizde yenilerini mi ekleyelim?
insanlığın kökünü kurutmaya çalışıyoruz.Yaşasın!!!
Akraba sayısı iki katına çıkmasın diye.
annnem turşumu kuracakmış.
Para yok.
sütten ağzım yandı, yoğurdu üfleyerek yiyorum...
insanın yaşamı üzerine idealleri, gerçekleştirmek istedikleri ve gelmek istediği bir yerler varsa evlilik denen olay erteleniyor, arka plana atılıyor ki ben evlenmenin oldukça abartıldığını ve fazla anlam yüklendiğini düşünüyorum; naçizane görüşüm bu yönde.
imkanlar el verseydi şimdi evlenir giderdim bu evden ve şehirden.
piyasada insan kıtlığı var.
Sırf herkes evleniyor diye evlenmek istemiyorum. Evlenenlerin yüzde sekseni sırf evlenmiş olmak için evleniyor.
ruh eşimi bekliyorum. daha çok beklerim.
paraya niye ortak çıkarayım?
kyk borcu niye ikiye katlansın?
akraba niye ikiye katlansın?
niye her gece evde yatmak zorunda olayım?
daha da kötüsü, niye bir yerde yaşamak zorunda kalayım?
Üşeniyorum. Bir de para yok. Sana ne yapraam şeklinde cevaplanabilecek bir soru.
Çünkü önce dört yapraklı yoncayı bulmam lazım.
kadınlara güvenmiyorum erkeklerede ilgi duymuyorum. arabayla falan evlenebiliyormuyuz sahip olduğum en sadık varlık çünkü.
Arıyorum. Sanırım Türk soylu birisini bulamayacağım.

Olsun, avusturya'lilar da fena sayılmaz.
cevabını bilmediğim bir soru.

etrafımdaki insanların bu kadar seri evlenmesini de asla anlayamayacağım. bir insanı yaşlılık sizi alıp götürene kadar nasıl sevebilir hale geliyorsunuz? her uyandığınızda yanınızda birini görmeyi nasıl normalleştirebiliyorsunuz? bütün tatillerinize birlikte çıkacağınız insanı nasıl böyle kolayca seçebiliyorsunuz? her gün hayatında neler olup bittiğini size anlatacak bir insanı olacak bu farkında mısınız acaba? bir anlatın da bilelim bunları. su akıp yolunu mu buluyor yani?

insan başına gelmeyince bilemiyor galiba sahi. belki öğrenirim. belki de hiç öğrenemem belli mi olur.
Altın , düğün salonu , mobilya ,perde , beyaz eşya, yaşanılacak ev , konvoya araba , bohçasıydı , çikolatasıydı , fotoğrafçıydı ve garantili bir işim olmadığı için evlenmiyorum . Yoksa kızla bir alakası yok.
Herşeyi geçtim evlenme riskini almaya değecek kimse yok .
aday yok.
birincisi okulum bitmiyor. ikincisi sevdiğim insanla aramızın nasıl olacağı belli değil. üçüncüsü hadi bu ilk ikisi halloldu diyelim evlenecek para yok. ben nasıl evleneyim bu durumda ?
kısmet işte.
(bkz: pardon)
güncel Önemli Başlıklar