bugün

=(Dünyada toplam nüfus * bir yıldaki gün sayısı) ^ dünyanın yaşı kadar telafuz edilmiş cümledir. Herkes söylediği için aslında bir anlamı yoktur. Ama ben bu serzenişi en cok küçük emrah'a yakıştırmısımdır.
demir demirkan ın ateş yağmurunda çırılçıplakalbümünden güzel bir şarkı.
haykırdım gökyüzüne
ne cevap geldi ne ceza
ağlarken sonum sandım
çöktüm dizime yalvardım
söyle bana neden, neden ben?

yaraladım kendimi
kanattım iyileştikçe
intikam aldım, pişmanım
çöktüm dizime yalvardım
söyle bana neden, neden ben
her insanın hayatında en az bir defa sorduğu soru.
cevabı olmayan, çoğunlukla bir cevapta beklenmeden boşluğa yöneltilmiş cümledir.
- neden ben?
- sen sorasin diye.
ASLA CEVABI BULUNAMAYACAK SORU.
(bkz: ASLA ASLA DEME)
alemdar polat ın kvp 30. bölümde ihtiyarlardan ''bizimle olmayı kabul ediyorsan çocuğun olmayacak, asla evlenmeyeceksin'' lafları üzerine düşünmek üzere sahil kenarına izdivaya çekildiği sırada allah a sorduğu sorudur.
genellikle başımıza gelen kötü olaylardan sonra içten içe tanrıya sorduğumuz, anlamında bir parça kızgınlık, bir parça hayal kırıklığı ve büyük bir parça da mutsuzluk barındıran soru.
seri eksi oy veren ibneye sorulması gereken soru.
ardından iki yıl geçtikten sonra bugün kendimin, kendine sorduğu sorudur. ardından iki yıl geçmiştir onu unutmak için, iki yıl hatıraları silerek, iki kocaman yıl kariyer kaygısında kaybolup kendini işe vererek. iki uzun ama sanki yirmi yıl, aşık olmaktan korkarak etrafta dolaşarak, aşık olabilecekken tadı damakta bırakarak. iki uzun ardısıra yıl, yalnızlığa alışarak, aşık olmaktan çekinmenin aşık olunmayı da önleyeceğini sanarak. iki uzun yıl, aşk denen iki arada bir derede illetin çektireceği acılardan uzaklaşarak. iki uzun yıl kendini tam rahata ulaşmış sanarak. iki uzun yıl, artık aşktan umudu keserek, karşılık bulamayarak. iki uzun yıl, kimsenin kendini görüp bulamayacağını varsayarak, rahat nefes alarak. şimdi olmadık zamanda karşıdan geldi aşk.

neden ben?!
-neden ben
+tipin müsait
-?
özlem aysoy'un kaleme aldığı bebeğini emzirme döneminde göğüs kanserine yakalanan bir annenin yaşadıklarını anlatan kitap...
(bkz: cünkü eşeğin zikinden dolayı)
altıncı nesil bir yazar; "hoş geldin" demek lâzım.

(bkz: hoş geldin)
tipik bir kendine acıma feryadıdır.
hoş gelmiş altıncı nesil yazar.
(bkz: tombaladan sen çıktın)
(bkz: wellcome to hell)

kaliteli muhabbetden anlayan yazar. *
cevabını bulduğunuzu zannettiğiniz lakin daha sonraki zamanlarda bulduğunuz cevabın yanlış olduğunu farketttiğiniz soru cümlesi.

ayrıca hoş gelmiş yazar.
kendini iyi ifade edebilen, öss nin sözlüğe kaybettirdiği yazarlardan biri.
(bkz: kahrol öss)
öncülleri olmayan, isyan cümlesi.
kendini sorgulama sanatı.*
tanımam etmem ama, sözlükte son günlerde herkesin canını sıkan yazara "troll" demesi can sıkıcı boyuta geldi.. herkes troll oldu.. kimse karşısındakini anlamaya gayret etmedi, biraz daha uzlaşmacı davranalım lütfen..
- neden ben?
- ..dan sen çıktın (homurdanarak)
- ne ?!!
- ya aman anla işte sen benim herşeyimsin de ondan.
(bkz: why mr anderson why)