1. .
  şimdi abiley ablayay, okuduğum şehirde alt katta mafya abiler var. sınır koyarlar bize, mahalleden başka yerde ne yaparsanız yapın, mahalleye girdiğinizde dikkat edin hareketlerinize. harekette hareket olsa da neyse. adamın 6 leşi var, yedinciler sekizinciler de oluyor, alt kat kurşunlanıyor vs. taşınana kadar idare edelim dedik.

  bir gün sınav haftası tabi quizler olacak. arkadaşlara notları getirmesini söyledik kapıdan vereceklerdi, gideceklerdi. e malumunuz öğrencilik. neyse, biz arkadaşları bekliyoruz telle geldik demelerini vs.

  ne not geldi, ne telefon çaldı, kapatıldı telefonlar gece gece de çıkamadık tabi. neyse sabah oldu okula gittik eksik notlar yalan oldu vs. arkadaşları gördük dedik hayırdır surata ne oldu. meğer bizim abiler bunları haşlamış, gözleri mosmor.

  dedik olay nasıl oldu.
  -şimdi biz sizin mahalleye geldik, biri geldi daha sizin eve gelmeden, ne dolaşıyorsunuz lan burda dedi. abi dedik notları vercez, tamam gelin bakalım dedi, sizin alt kattaki dükkana geldik içeri aldılar, baya kişi vardı.
  +tamam orayı biliyoruz, ee sonra?
  -yahu adam dedi ki, ne yapmaya geldiniz buraya arkadaşlar, dedim quiz, quiz demeye kalmadan arkadan savruldu ne quizi lan ne quizi diyerek kafaya göze yumruğu yedik. bi daha sizi burda görmicez dediler bize ya! gidin kızım başımıza bela aramıyoruz biz.

  ikna, mikna derken nasıl bir yerde okuduğumuzun farkına vardık. okuyan öğrenciye sapık muamelesi yapan insanlar tanıdık. şehir dışından gelenler ön yargılı davranılır, namussuz olur, kendi insanları her haltı yer. cehalet vermesin kimseye allah.
  1 ... lolita lempicka