1. 1.
  doktorun avcunu açıp hemşireden istediği en popüler bıçak.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  Kan almak,aşı yapmak veya küçük apseleri açmak için kullanılan ufak bıçak.
  2 ... italiano
 3. 3.
  bistüri.
  1 ... nevarki
 4. 4.
  kavgalarda kullanılmasi üzücü sonuclar dogurabilecek olan alet. sol ya da sag elin yüzük parmagi ile orta parmagi arasina sikistirilip tokat atar numarasiyla karsidaki sahsin yüzü yarilabilecegi gibi, alt ve üst disler arasina sikistirilip elemanın facasi da asagıya alınabilir. (bkz: aman dikkat)
  3 -2 ... el matador
 5. 5.
  keskin ve soğuk... can yakar. fakat iyileştirir.

  herkezden ve herşeyden uzaklaşmış olduğunda ve de dudaklarındaki kuruluğun sebebi seni ölüm anına doğru sürüklediği o en son ve en dayanılmaz günün akşama erdiği saatlerde, uçurumdan düşer gibi sağ elinle diri diri sokarsın kalbine neşteri.. hem de kendine hiç acımadan ve tam orta yerinden.. nefesin aniden sağırlaşır.. bakışların ıssızlaşır... demirin sukunetli soğukluğunu ve göğüsünden son nefesin gibi akan kendi kanının sıcaklığını hissedersin telaşlı teninde. bu, bir rüyanın içinde kaybolmak gibi acıtır... kendini uyanık sandığın yerde uykunun en derin yerinde olmak gibi... ya da kendi kefenini giyinmek gibi... çünkü yüreğini kesersin boylu boyunca. ve akıtırsın içindeki öte beri kızıl kıyamete dair, ve her ne varsa sebep gözlerindeki ışığı solduran... saatler ihtiyarlayıp ibreler hüznü gösterdiğinde, uzaktaki bir çocuk son nefesini verip damla damla ayrılır hayatından. ve işte o çocuk... ama... fakat o..

  ama, o daha çocuk !... o, çocuk...

  ve sonra, çok daha sonra... seni sebepsizce ve ayarsızca seven biri çıka gelir. doğumundan ölümüne kadar aldığın tüm nefeslerden daha değerli birisi karşına dikiliverir ansızın. seni, kendi canından ve geri kalan tüm dünyadan da daha çok umursayan birisi... -neden? diyorsun, -hicbirnedeniyok, diyor.. bu sanki cennet bahçesi gibi. ferahlık ve huzur veriyor insana, yine gözlerinin parıldadığını hissediyorsun. onu seviyorsun, arzulamaya başladığında da çoktan aşık olmuşsundur bile.

  ...ve bir de bakmışsın ki kara kefeninnden sıyrılmış bir çocuk serbestçe koşturup duruyor yüreğinde... *
  8 -1 ... m m m
 6. 6.
  serhan başbahçıvan’ın sunduğu, kanaltürk te yayınlanan haber aktüel programı.
  1 ... mendoza
 7. 7.
  an itibarı ile kadın taraftarların şikeyi tartıştıkları program. trabzonlu taraftar yarıyor, dikkat.
  -1 ... fuathusnukayacan
 8. 8.
  an itibariyle illuminati'yi tekrar ele alan program. kanaltürk'te.
  ... kasva
 9. 9.
  illuminati'yi ele aldığını zanneden program.
  Amaçları insanlara birsey anlatmak değil reyting kaygısındalar.
  1 ... izmirsever
 10. 10.
  bi hafta öncesinde cüzdanımda eksikliği farkettiğim keskin alet. herkes taşımalı yanında mutlaka. ne olur ne olmaz. bişi kescek olursunuz intihar edesiniz falan gelir. hazırlıklı olmak lazım böle durumlara.
  ... fatherofsun