bugün

görsel

görsel

görsel
(bkz: müstakil ev)
görsel
bir ilkokul öğrencisinin resim dersinde çizdiği; daima bacası tüten, ampulü dışarıdan gözüken o evde yaşamak isterdim.
vizontele filminden alıntı yapmak istiyorum. bu soruya verilecek cevabı daha güzel kelimelerle ifade edemezdim.

"bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası Dünya'nın en güzel yeridir. Ama Dünya'nın en güzel yerini sevmezsen, orası Dünya'nın en güzel yeri değildir..."
görsel
görsel
Böyle bir balkonu olsun lütfen.
görsel
Kutu gibi bir rezidansta oturmak ne güzeldir kim bilir.
içinde sevdiğimin olduğu evde.
şöyle bir yolu olan;
görsel

şöyle bir evde..
görsel
Yıllarca küçük bir kasaba içinde kocaman bir ev ve yapayalnız ben diye hayal ettim de noldu?
Şimdilerde ise aldığım smart tvnin taksidini ödersem bir hayalim olabilir.
Deniz kenarinda bir karavanda yasamak istiyorum arkamda yesilin her tonu onumde ucsuz bucaksiz ufuklar gozlerimi kapadigimda dalga seslerini marti seslerini duyacagim bir sakinlik baharin herhangi bir ayi ilik ruzgarin yanagima dokunusunu hissetmek. Yakmayan gunesin o iliklerime islemesi kucuk bir karavanda yasamak istiyorum ozetle evsiz yurtsuz desinler varsin.
görsel
Hayallerim arasında ama gerçekleşmeyecek biliyorum.
içinde huzurlu olayımda evin şekli şemali boyutu yeri hiç fark etmez...
Çevresinde yapı bulunmayan bol yeşillikli sakin bir evde.
müstakil. şimdiki gibi bir ev işte. hayalimdi, gerçek oldu.
Kitaplığı olan, sinema salonu olan, havuzu olan.
O yanımda olduktan sonra hiç farketmez.
"müstakil" cevabına sahip sorudur. 2 katlı olsun ve minnak bir bahçesi de varsa tadından yenmez. şöyle 2 metreye 5 metre civarı iyidir. 30 küsür senedir aynı evde ikamet edip bu süre zarfında apartmana taşınan 128 tane farklı insandan yıldık gayrı yıldık..
Sevdiğim kadınla mutlu huzurlu sakin bir evde pembe panjura gerek yok o olsun bana yeter.
ütüsü temizliği yapılsın da büyüklüğü manzarası falan sorun değil.
huzur dolu. o da istanbul'da zor...
genel olan.
Öncelikle evde ne kadar ses yaparsam yapayim kimsenin duymadiği bir ev olmalı. Bir gökdelenin en üstten 5 katı benim olsa cok guzel olurdu. En üst katını yatak odası yapardim. Duvarları camdan olurdu ki kalktigimda tamamen şehir ayaklarımın altında olsun. Böyle yattığım zaman şehrin ışıklarını izleyerek uyuyayım. Yatağım ise yuvarlak olacak hemde kocaman. Sonra bir katı böyle hobi ve oyun odası olmali orda en guzel bilgisayar bilardo masa tenisi vs gibi eve olabilecek oyunlar olurdu. Bir katı ise misafir katı olmali böyle 10 kişilik yer olmasi lazim arkadaslarım vs rahat etsinler. Bir katı da normal salon gibi olmalı mutfagiyla birlikte yemek falan yediğim bir kat. Son kalan kat ise sinema katı olmali kesinlikle oraya direkt sinema sistemi yapacaksın. Evin iç dizaynı ise kesinlikle az eşya ama çok şık şeyler olmalı. Son isteğim ise bu guzel evde beraber yaşayacağım bir kız olmalı. Onsuz asla olmaz. Içimde öyle bir birikmiş sevgi var ki çok zor ama eğer birisi sevgime layık olursa inşallah sevgim ağır gelmez...