bugün

entry'ler (134)

antidepresan

*bol güneş ışığı eşliğinde yürümek
*keyifli şarkılae dinlemek
*akıl sağlığının yerinde olmasıyla beraber beden sağlığının da yerinde olması
*güzel şeyler düşünmek.

Bunların hepsi antidepresana dahil.

sözlük yazarlarının itirafları

Günahlarım var tabi hem de çok da hangisi daha büyük de böyle oturup boş boş duvarlara bakıp sonra küfür moduna geçiyorum acaba??

Telefonu elime alıp sonra bırakıyorum birkaç gün boyunca bunu yaptım baya egzersiz oldu aslında.

Kendimi değersiz görüyorum eyvallah da bu kadarı da olmaz be koçum sonra noluyor yine ben üzülüyorum. Yapmamalıyım, hayır, hayır, hayır..

içmedeyiz uludağ sözlük

(bkz: içerlemedeyiz be uludağ sözlük)

evli bir kadından çok hoşlanmak

(bkz: Evli bir adamdan çok hoşlanmak)

Evet, üzdü...

sözlük yazarlarının itirafları

Hayatını tek kelimeyle özetle deseler uzak derdim ve ardından bu kelimeye eklerdim uzaklık olurdu derdim mesela.

Bulunduğum yer çoğu insan ve yere uzak
Aile kurmak,anne olmak, ayakta dimdik durmak uzak
insanlarla iletişim kurmak, onlara dokunabilmek, iyi gelebilmek çok uzak
Bazen oğuzcuğum ataycığım gibi diyorum ki "bat dünya bat!"

kezban erkek

(bkz: kezcan)

sigara içmek

Mutlusun yak bir sigara, ruh halin yerlerde yak bir sigara şeklinde değil de akşamdaan akşama kahvenin yanında bir tane içerseniz iyi bile gelir lakin abartmakta üstümüze yok tabi bağımlılık diyip geçiyoruz da insanlar ne maddeler bırakıyor!
Onu da geçtim insanlar birbirlerini yarı yolda bırakıyor.

Yine birilerinin minnoş kalbini kırmışlar..

uyuyunca geçecekmiş hissi

Ertelemek bir başlıksa uyuyunca geçmesi hissi de alt başlıktır. Diyeceğim şu ki asla ertelemeyin, erteledikçe birikir biriktikçe en küçük şeyler bile katlanılamaz hale gelebilir.
Peki ne yapılabilir? Bize huzursuzluk ve acı veren şeylerin kaynağına o anda inmeliyiz, o anda yaşadığımız her ne ise daha fazla acı çekmeliyiz ki ilerleyen zamanlarda içimiz biraz daha rahat olsun.

kapıdan ayak seslerin gelse de sen gelmesen

Özlediğimiz bazı insanların kafasını kessek ama hisssettirdiklerini kesmesek mesela buna benzer bir şey olabilir miydi?
Böyle bir şey mümkün olabilir mi acaba lütfen olsun! Teşekkürler..

35 yaş üstü insanların hayattan beklentileri

Yapabileceğimiz bir şey kalmadığı için yaşıyoruz, bugün hepimizin orospusu ve siz büyük büyük konuşuyorsunuz *

hayatın anlamı

görsel
Bazen izlemektir ve aldığın her nefesin farkına varmaktır.

iş arkadaşları

Ben devlet dairesinde olup, aynı statüde aynı maaşı alıp bu kadar gereksiz insanı cımbızla tek tek bulundukları yerden alıp içinde bulunduğumuz coğrafyaya koyan, bu coğrafyada yer alan insanlar silsilesini s..m. Şşş tamam sakin gençler, karakterinizi oturtup da gelin yoksa bir şeylerin üstüne oturacaksınız.

işin özeti nerde çalışırsan çalış kimseyle iş dışında muhatap olmayacaksan ve iş dışında da selamlaşmanın ötesine geçmezsen daha da rahat edersin.
Böyle dedikoducu, en fazla ben çalışıyorum triplerinde insanlar oldukça sırtımız yere gele gele nasır bağlayacak.

yarisi yarım olan sayı kactir

(bkz: Yarası yarım kalan dayı bogaçtır)

Tatsız bir haftasonu, evet.

aniden gelen hoşaf içme isteği

(bkz: Aniden gelen hoş laf biçme isteği)

Gece gece çok güldük kardeş.

ilik gibi kızı lavaş kuyruğunda görmek

Erik gibi kadını manavdan erik alırken görmekle aynı hazin sonu vermese gerek.
Maşallah diyin *

yazarların uyumama sebepleri

Araya başka birini de koysa beni bugünkü nikahına çağırmasıdır.

Olum deli misin tabi ki şahidin olurum o şeref bana ait, hıhıı evet. *

murtaza

Ankara gop'ta bir adet her elini kolunu sallayanın giremeyeceği, girse de bulaşıkları yıkamadan çıkamayacağı, tek başına gitseniz de asla rahatsız hissetmeyeceğiniz güzel güzel insanların bulunduğu keyifli meyhane.

35 yaş üstü yalnız yaşayan kadın

Kedisi veya köpeği de varsa komşu olmak isteyeceğim, ara sıra bazı bazı kahve içmeye çağırmak istediğim ve birkaç sene sonra kendimi aynen bu şekilde gördüğüm kadındır.
Ne takdir edebilirim ne de eleştirme hakkına sahip olabilirim ancak zemine basışı sağlamsa kendisine bir de çay demleyip kek yapacağım hanım abla kadındır.

röne park

Yeşilköy'de bulunan sessiz, sakin, efendi kişilikli bir parktır kendileri.

Kilometrelerce uzakta istanbul'da burnumda tüten tek yer olması ve ilham perimin bu parkta gelmesi de tesadüf olmasa gerek. En başta çevre ilçelerden gelen insanlar olmak üzere hemen hemen herkes uyum sağlar burda daha bir insan olur veya bana hep öyle gelir.
Sonra bu parkta yapılan kısa öpücükler gelir aklıma, sevmek cesur kadınlara/adamlara yakışırdı zaten.
Yemyeşildir şimdi röne, ah röne canım renö..

şu an ne istiyorsun

Sevdiğimle beraber uyuyup beraber uyanmak isterdim ne isteyeceğim olum? Ölüm ölüm dediğin..