bugün

Namaz kılmamış yazar beyanı.
bir gayrimüslim beyanıdır.
Hayatta huzur veren herşey inanıp inanmamakla bitiyor. Bunu sorgulama kendinde ara.
namazın ne olduğunu bilmek gerek. Namazı bir hareketler bütünü olarak görenler için belki doğrudur ama bu doğru onun doğrusudur gerçek ise Allah biliyor onu.
Akli yok,bilgisi yok, fikri var arkadas.
Kendi ödediği vergilerle cami yerine kerhane yaptırılmasını arzulayan kişilerin hezeyanını belirten cümlelerden biri.
insanların inançlarına saygısızlık yapmayı ne kadar da hak görüyorsunuz kendinize. O huzuru bu vicdanla bulamazsınız siz zaten.
Birde ballandıra ballandıra anlatırlar. " bir gün içim çok sıkıldı. Oturdum ağlaya ağlaya namazımı kıldım, ferahladım." Diye. Sen de kafa sallarsın öyle yav he he minvalinde. Sanki normalde nasıl insan olduğunu bilmiyoruz salağın.
Namazı huşu içinde idame ettiremeyenlerin anlamıyacağı bir hazdır. Kılıyormuyun hayır ama özlüyormuyum evet.
Gerçektir bı kere kılmayan insan anlamaz tabi.
müslümanlığımın son 3-4 yılında hiçbir namazda huzur bulmadım, aksine aklıma saçma görüntüler ve sesler gelip durdu, allaha veya peygambere küfrediyordum namazdayken ama eden ben isteyerek etmiyordum içimden bir şey kendiliğinden söylüyordu. ve bunu durdurmayı düşündükçe daha da fazlalaşıyordu. dolayısıylada bana bu çok büyük bir günah işliyor ve cehennemi garantiliyormuşum gibi gelirdi.
yıllarca dua ettim 1 kez sklemedi. şu an dinden çıktım içimdeki seste yok küfür etsede skimde değil.
namaz aklı boş olan sadecde ezber sözleri papağan gibi söyleyebilen herkese rahatlatıcıdır.
tamemen manevi psikolojik bir durumdur. camii ye girer girmez oh huzur buldum dersiniz tabi klimalar açık büyük yer ee bi de allahın evi olunca tadından yenmez.
yok be ne huzuru daha bugün gördüm cuma farzı biter bitmez ismail abimizin dediği gibi bir 'yarış,yarış' söz konusu. adamlar birbirini ezecek neredeyse asıl o 2 rekat bitince huzura, rahata eriyorlar. sıcaklarda hele leş gibi ayak kokusu içinde ne huzuru. evinde kılarsan bir nebze fakat ne abdest ne de namaz huzur verebilecek özelliklere sahiptir.
Namaz kılana huzur verir bön bön bakana değil.
Bu sana verilen sorumluluğun yerine getirilmesinin huzurudur. inanmayan zaten anlamaz. inanan da bunun hazzını yaşar. Ortada bir yalan yoktur, ortada insanların yaptıkları sonucu, farklı duygular yaşaması olayı vardır.
cikolata yemek gibidir nekadar yavas yersen okadar haz alirsin.
Yalan olan yalandır.
namazı içten kılmayanların hissettiği huzursuzluğun beyanı.
Huzur verir arkadaşım hisset yeter ki.
Namaz huzur verir ama bu konu biraz karışık. Ana dili arapça olmayan ya da daha kötüsü arapça bilmeyen kişi anlamını da öğrenmedigi ifadeleri okuyunca o sozlerin anlamını kalbinin derinliklerinde hissedemez.
huzur veren şeyler dinlere göre kısıtlanmamalı yok namazmış yok meditasyonmuş. sekste huzur veriyor.
Bırakın kilsinlar veya kendilerini zincirlesinler yeterki bize bulaşmasınlar.
Apaçık bir yalandır.
Sataniste sorsan o da kedi keserken huzur buluyordur. Geçin bunları.
Kuran okumak veriyodu test ettim gördüm :/
yalan olmayan mevzudur. kişiden kişiye değişir elbette kılmış olmak için kılarsan huzur vermez aksine sıkılırsın o 5-6 dakika içerisinde. isteyerek kılarsan verir ama sıkıntıların hafifler bu sadece işin ibadet veya ilahi kısmından dolayıda değil insanın doğası gereği içerisinde maneviyat olan her şey ruhuna dinginlik verir huzur verir. her şey duygularda bitiyor işin özü namaz haricinde misal sevdiğiniz şeyleri yaparken içten içe huzurlu olmaz mı insan.