bugün

entry'ler (202)

gereksiz bir bilgi ver

(bkz: yazarların boyları)

Bu kadar gereksiz bilgi verilemezdi, bana ne sizin boyunuzdan.

kitap alıntıları

"Yeryüzünde hiçbir şey insan ruhuna hiçlik kadar baskı yapamaz"
Stefan Zweig/Satranç.

uğur mumcu nun oğluna yapılan saygısızlık

Bir kısım zavallının kendileri gibi zavallı zırvaları, fırsat bulunca bu ülkeden gitmek olarak değerlendirilmemeli. Bunu yapmak bu zihniyeti ortadan kaldırmıyor.

dinlenilen şarkının en vurucu kısmı

"Yaşarken kendi mezarları başında ağlayanlar var"
Souad massi - le bien et le mal.

isim vermeden bir milleti tarif edin

Kanal 7'nin bizi asimile etmek istediği, khan soyadının peynir ekmek gibi gittiği, oynak millet. Aynı zaman da fakirleri ve kumaşı ile de bilinir. Kendilerine has koyu bir ten rengine sahiptirler. Halk acımasızca sınıflara ayrılmış ve köri kokmaktadır.

dünya nın girişine yazılması gereken söz

Bak ramak kaldı bir daha düşün.

kızlar ikiye ayrılır cem garipoğlu

Ne şimdi bu? He bu kadar düştünüz yani. Bir zamanlar herkeste olduğunu düşündüğüm vicdan, aramızdan ayrılalı uzun zaman olmuş.

gözlük takan 4 göz

Siriden düşük zekası olan yazar beyanı. En azından görme bozukluğunu gözluk ile çözmek mümkün beyin yoksunluğu çok daha kötü.

popüler olmayan sözlük yazarlarının yazma amacı

Bahar candan'ın "popüler" olduğu türkiye de kendi halinde olmaktan memnundur. Kaliteli insanların reklama ihtiyacı yoktur, sadece işlerini yaparlar.

3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

Biz size döneceğiz.
Artık bu 3 kelimeyi duyunca valla mı ya diyesim geliyor.

atatürk ü değil atatürkçüleri sevmemek

Kesinlikle katıldığımdır. Onlar atatürk'ü koruma çabasına girmemeli atatürk'ün buna ihtiyacı yok. Onu türk tarihinden kimse silemez zaten.

yazarların tahammül edemediği durumlar

Markette kasayı gereksiz yere oyalayan toplum içinde nasil davranacağını öğrenememiş uyuşuk tipler.

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

Hiç bozuntuya vermeden "senden başka bir sey beklenmezdim, bende buraya ayrılmak istediğimi söylemek için geldim fırsat kolluyordum" deyip asla güçsuz gözükmezdim. Farkettim de hayatım da güçsüz gözükmemek için acımı hep içimde yaşamışım, sanırım bu pek de iyi bir durum değil.

fesli bunak

Murat bardakçı'nın deyimiyle "tanzimat zamparası" olan neyin nesi kimin fesi olduğu pek bilinmeyen kişi.

hayatı kolaylaştıran tutumlar

Yok saymak olsa gerek. Alabildiğine inkar alabildiğine red.

türk kızı ile evlenmenin tam bir ahmaklık olması

Kendi annesi de türk olan hatta kendi kızı da türk olacak birilerine hiç yakışmayan sözlerdir. El mahkum kürkçü dükkanı burası. Sanki bütün dünya kadınları türk erkeklerinin üzerine atlıyorda bir de tercih haklarını kullanıyorlar.

3 kelime ile üzücü bir şeyler yaz

Para para para.
Her şerrin başı bu meret.

insanın zoruna giden şeyler

istenmediğini anlamaktır. Hem de öyle bir anlamaktır ki alnından vurulmuşa dönmektir.

türkiye den nefret eden türk vatandaşı

Kimseyi zorla vatandaş yaptıkları yok olmayıversindir. Gitsindir sevdiği memleketin vatandaşı olsundur. Hayır bu beğenmediği yerde kalma küstahlığı niyedir?

abdullah öcalan

Milisleri ile birlikte cezaevlerini işgal edip söz de devleti kurmaya başlamış, kimilerine göre "sayın" olan varlık. Terörist beslemekte demokrasi oldu ya sonumuz hayrolsun.