bugün

"Faniyim fani olanı istemem.aczim aciz olanı istemem.ruhumu rahmana teslim eyledim gayri istemem.isterim fakat bir yarı baki isterim.Zerreyim fakat bir şemsi sermet isterim.Hiç ender hiçim fakat bu mevcudatı umumen isterim."
(bkz: bsg dedirten başlıklar)

din imanla uraşmayı kendine hobi haline getirmiş saldırgan troll cümlesi.
çocukken dedemle anneannem secdeye gidince onları ata benzetir üstlerine binip deh deh der zıplardım. ee tabi onlar da namazı kesemez duaları sesli ve bastırarak okuyarak kızgınlıklarını belli ederlerdi. lan şeytan hep içimdeymiş be!

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
yalnız senin önünde eğilir ve yalnız sana kulluk ederim.
(bkz: o rukü olmasa dünyada eğilmez başlar)
"etrafımdaki seninle ve emirlerinle dalga geçen karaktersiz, terbiyesizlerin aksine, ben acizliğimin- kulluğumun farkındayım ve sana biat ediyorum" manasına gelir.
öyle bir sorunsal yoktur. her bilinmeyen $ey için ba$lık açılmaya gerek yoktur. aç kitabı oku! bu bir.
2.si ba$lığın açılmasındaki amaç farklı ise, illa insan vücudu eğildiğinde bir sembolize hareket aklına geliyorsa anan namaz dı$ında bir çok kez eğilmi$tir mutfakta bir göz at incele derim.
asil bir insan olup sadece yaratana boyun eğmek.
(#4402273)
vücudumuz muhammed yazar.
http://galeri.uludagsozlu...ketinin-çağrıştırdıkları/
Allah( c. c. ) sanki aciz kulunu içine alıp sarıyormuş gibi gelir, öyle ki o an hissedilen huzuru uzatmak için Sübhane Rabbiye'l-ala adeta harf harf kıpırdar dudaklarda.