bugün

farsçadan bir sözcük olan 'ansızın' veya 'birdenbire' anlamına gelen ve en önemlisi aşık olunucak bir kız ismi.
turkçede kız ismi olarak kullanımı genellikle, nagehan olan sözcük.
kuşkusuzdur ki kişilerin aldıkları isimlerin, gelisime bağlı olarak karakterleri ve yaşantıları üzerinde az yada çok etkileri bulunmaktadır. ve buna dayanarak diyorum ki (-banamı denk geldi bilmiyorum ama) baya sert ve baya alıngan olurlar.

huyunu suyunu iyi bilmek lazım.

ör:

m m min bir telefon görüşmesi yapması gerekmektedir.

+ nagiiiihaaannnnnnnn *
- ne be ne ?!!
+ bağlasana kızım şu telefonu.
- şimdi sana sağ elimle bi telefon bağlıycam bak... ne bağırıyon be pazarcı gibi?
+ tamam ulan tamam... bağlamazsan bağlama. (lkjfhdlgkjdfhlasgz)

2 dakika sonra:

+ nagiş... kızz tavşan yavrusu.. bağlasana lan telefonumu nutallammm benim..
- hihihi... ay m m mciğim alemsin yaaa.. hihi.. numarası kaçtı ?..
van'da "nargihan" olarak da çüşlenen isimdir.
son dakika golü olan kız çocukları için gayet uygun bir isim.
+7 yaş sınırı vardır. çok telaffuz edilir.
çok güzel bir kız ismi.

sevdiğimin, hayallerimin ve mutluluklarımın 3 hecede toplanmış hali. aynı zamanda hayal kırıklıklarım, üzüntülerim ve hayatta yaşamak istediğim her şey de yine bu 3 hece var.
muhtemelen adı nagihan olan sözlük yazarı. belki de sevgilisinin ismidir, yada harun abi. kim bilir.
--spoiler--
asla var olmayan ve olmayacak olgudur. açıklayalım:
- hiçbir kürt, şirin değildir.
- hiçbir şirin, kürt değildir.
--spoiler--

acısı olan yazar. yoksa böyle saldırgan olmazdı herhalde.
(#13215627) cümlede kaltak diye hitap edip üstüne de ahlak dersi vermeye çalışmaktadır. ilginç bir yazar.
(#13216352) ve (#13215889)nolu entryleri ile kürtleri karalamakta son noktaya ulaşmış, yazarlıkla kendi insanını aşağılamayı, kürtlerle pkkyı birbirine karıştırmış, kürt düşmanı, 8.nesil nesildaş yazar.
itinayla yazılarını takip ettiğimiz değerli yazar.
kürtlerden ne yediğini merak ettiğim bir yazar.

not: kürt değilim çerkezim.
(#13216352) genellemelerle gidiyor, hadi hayırlısı.
kürtlere karşı ırkçı bir tutum sergileyip yeryüzünün en çirkin davranışı olan ırkçılıkla dolu kürtleri aşağılayan entryler girip , her kürdü pkklı sanan yazar.

yine de hoşgelmiş.
ailesinde şehidi olduğunu düşündüğüm yazardır yoksa bir ırkı gelişine bu kadar yaftalamak aşağılamak işin normali değil anormalidir.
fanatik vatansever bir kardeşimiz.
bir süre sonra silik olması muhtemel, benzerlerinden bir farkı olmayan faşist troll. şimdi yazıp, çiziyor açtığı saçma başlıklar ilgi görünce kendisini zeki, akıllı zannediyor. yok öyle değil yani bu sözlükte kendisi gibi o kadar çok tip var ki ilgi görmesinin tek nedeni bu. ama tabi bir süre sonra yine dağılıp gidecektir, kimse kendisini hatırlamayacaktır. en azından trollünden, gerçeğine kadar bence klavye başından kürtlere hakaret ederek, vatanseverlik yaptığını zanneden apaçiler bile artık bu ülkede bir şeyleri kabulleniyor.*
delikanlı bir ablaya benziyor. harbi helal olsundur. *
bıyıkları hilaldir sanırım. *
sözlük yazarı. vatanperver ve asi tavırlarıyla tanınır.

ayrıca nargihan diyesim geliyor hep. vardı da bir arkadaşım nargihan diyordum. gerçi 'r' leri söyelemem o yüzden nalvgihan gibi bir şey çıkıyor benden.
(bkz: nagehan alçı)
iyi yazardı rahmetli.
(#13225149) onun için bu entryyi girmiştim lakin silik olmuş pek bir üzüldüm. umarım bunu bir gün okur ve neyin gerçek olduğunu anlar sayın bayan.
bir hışımla geldi geçti peh peh peh...
(#13217218) bakalım burada bana ne dedmiş?

--spoiler--

sözlük ortamında pkkyı savunmak adına elinden geleni ardına koymayan yazar.sıkıysa hakkari gibi yerlere gelin de orada pkk bayrağına laf edin,görürsünüz gününüzü gibi cümlelerle sanal gözdağları vermektedir.
son dönemlerde gördüğümüz üzere sözlükte ne hikmetse vatanına bağlı arkadaşlar birer ikişer ortadan kaldırılıyor ya silik ya çaylak oluyorlar. oysa ki söz konusu yazar ve fikirdaşı olan kişiler korunmakta ve kollanmakta.
sözlükte ki bu tuhaf durumu zall'ın açıklamasını ve mümkünse bu tür eylemlerde başı çeken mod'u görevden uzaklaştırmasını bekliyoruz.
evet sempatizan mod bu entry'yi de kimse görmeden sil istersen.
merak etme biz zall'a bir şekilde ulaşırız.
--spoiler--

öncelikle açıklamamızı yapalım. ilk olarak hakkariye gel falan demedim. çünkü hakkari yi haritada bile gösteremem hemen. ben düzcede yaşayan bir yazarım. milletim kürt değil türk. atalarım ise çerkezlere kadar dayanmakta. her ne ise. kürt halkı, laz halkı ya da başka halkları savunmak işim değil lâkin hanımefendi/beyefendi beni pkknın savunucusu olarak görmekte. benim yaptığım iş kürt halkına laf edilmesini engellemek. şu zamanda ülke yönetiminde bile kürtler var -bdplileri kastetmiyorum- bunlara sorarsanız ben türküm demektedirler. ayrıca kardelen ayşe diye tanıdığımız elif öğretmenimizin bir lafı vardı: "bende kürdüm, benimde atalarım oralarda doğdu büyüdü, pkk dedikleri terör örgütüne mi kaldı beni savunmak." demişti. eşi şehit düştüğünde. bu sözü ile her kürtlerin bir olmadığını göstermiş bize. bu yüzden ben faşist yaklaşımlara kızar, kınar, ve payını veririm. pkk terör örgütünü bende lanetliyorum lâkin her kürt pkklı değildir, unutmayalım.

not: silik olmasına rağmen tek temennim nick altına bakmasıdır.

edit: not eklendi.