bugün

dile dolanan şarkıyı böyle betimlerdim sanırım.
bir anım yok malesef bununla ilgili.
Eskiden cafelerde içine para atıp listeden istediğiniz şarkıyı çaldırabildiğiniz kutulardı. Yanınızdaki kişilere bu şarkı benden sana gelsin şeklinde paylaşımlarda bulunabiliyordunuz. Sanırım şimdi tarihin tozlu sayfalarına kalkan eski zaman alışkanlıklarından birisi haline geldi.
şarkı var böyle.
O zaman çal kemancı bugünde. Son şarkıyı çal kemancı. Gelmeyecek ooo yalancı...
Ben bir ayyaşım
Sekiz çizer ayaklarım
Özlemişim sarhoşluğunu bu semtin sokaklarının
Gecenin 1' i
Aptalın biri 
Kalbinin dışında bekliyor içeri girmeyi

Şarkıcıyım ben
Müzik kutundayım 

Arayıp bulamadığın
O şarkıyım

Yani bence öyle olmalıyım

Bu gece yağmurda,
Camında bi damlayım
Toprak kokusundayım
Islanmış serenatım 

Melodisi aşırı derece de güzel olan bir emir can igrek şarkısı. Kesinlikle tavsiye edilir.
görsel
mekanizması bu şekildedir. çocukken hep merak edip kırıp içine bakmak isterdim.

edit : bu kurmalı sistem değil manuel.
ayakları sekiz çizen ayyaşların iyi bildiği şarkı.
‘Gecenin biri aptalın biri kalbinin dışında bekliyor içeri girmeyi.’
bu semtin sokaklarının sarhoşluğunu özleyenlere ilaç gibidir.
bambarabambam bambarabambam bambambambam.

t:bir emircan iğrek şarkısı.
model şarkılarından.
çocukluğa ait anılardan biri. büyüyünce kendime bundan hediye ettim lakin esprisi kalmıyormuş; aldığımın ertesi günü fanusu kırılınca anladım.*
Şarkıyı ilk kez Eskişehir'de radyo tv okuyan genç bir çocuktan instagram üzerinden canlı yayın yaparken gecenin 1'inde dinlemiştim. O saatin farkında değildi. Bu yüzden 'şu an saat tam bir. Çok iyi denk gelmiş.' yazmıştım. Gülerek 'evet çok iyi denk geldi' demişti.

O gün ilk defa biri 'beni neden takip etti' diye korkmadım. ilk defa hiç tanımadığım birini takip ettim. hiç bir şekilde gizlenmeden mesaj attım. Sanki yıllardır tanıdığım biri gibiydi. O çocuğu hala takip ediyorum ve hala şarkıyı duyduğumda gülüşü geliyor aklıma.
garip bir hissi var bu kutunun.

şunu da şuraya bırakayım.

https://www.youtube.com/watch?v=NoJQHwylvew
(bkz: emir can iğrek) in dile dolanan şarkısı. çok naif bir şarkı.
güzel bir tınısı var, insanı dinlendiriyor. beyaz şarkısı da aynı şekilde. başka şarkısı var mı bilmiyorum ama umarım güzel yerlere gelir.
Bu gece dilime dolanan şarkı. Birine hediye etmek istedim “benden sana gelsin” dedim. kabul görmedi.
90larda cocuk olanlarin sempatiyle baktigi hediyelik esya.

Cocukken misafirlige gittigimiz evlerde genc kiz odasi varsa mutlaka karsilastigimdi, insani durgunlastiriyor farkli bir aurasi var muzik kutusunun.

Hayatimda iz birakacagini dusundugum ayrilsak da unutmak istemedigim bir flortumden dogum gunumde muzik kutusu almasini istemistim. unutulmayacak. Muzik kutusuna hapsolmus hatiralar.
henüz çok küçük bir çocukken ilgimi çekmişti. melodisi hala kulağımda yankılanır gibi oluyor...
bozulduğu zaman saatlerce ağladığımı hatırlıyor gibiyim.
şimdiye dek yapılmış en romantik, en güzel şeylerden biridir.

ben küçükken annem bana bir tane almıştı. simsiyahtı, kocamandı küçük ellerim için. (şu an o kadar da büyük gelmiyor) açınca içindeki balerin ayağa kalkıp dans etmeye başlıyordu. her gece onu izledim uzun bir süre. baleye gidiyordum ve başarılı olamayacağımı düşünüyordum o yüzden bana bunu hediye etmişti. gerçekten olaylar çok zorlaşmıştı ve ağlayarak gidip geliyordum ama bırakmak da istemiyordum. ama bu kutu beni o kadar mutlu ediyordu ki bir daha ağlamadım hiçbir hareketi yapamıyorum diye.

keşke yine olsa. dünyanın en güzel hediyesi.
çok uzun yıllardır istediğim müziklisini hep birisinin hediye etmesini beklediğim ama hiçbir zaman hediye edilmemiş kutu. kimse edemedi çünkü içinde çalmasını istediğim şarkıyı bir tek ben biliyorum. o şarkılı olanına ulaşmak için ise bununla bağlantılı olan bir konuyu da bilmesi gerek. onu da kimseye söyleyemiyorum çünkü tüm bunlar fazla naif ve romantik, fazla aptalca ve çocukça. ayrıca utanç verici.

normalde şarkıyı geçtim, böyle bir şeyi istediğimi bile gerçek hayatta kimse bilmiyor. sözlükte anonim olmanın bir güzel yanı da bu. sizinle hiçbir zaman görüşmeyeceğiz ve bu sırrı size söylememin bir sakıncası yok.
atlı karıncalı versiyonuyla sıkıldıkça oynadığım müzik çalan mekanizma.
dünyanın ilk akıllı müzik kutusu çıkmıştır
https://m.donanimhaber.co...utusu-ile-tanisin--121750
Kızların birbirlerine aldığı şirin görünümlü uyuz hediye. Her doğum günümden bu yana bol keseden müzik kutusu alındı. Elimdekilerle 1 milyoncu dükkanı açabilirim. Kar kürelisi, atlıkarıncalısı, ışıklısı, kutulusu...
Bezdim kızlar azcık da hesabıma para atın, vıcık vıcık hediyeler geriyo.