bugün

bence güzel bir şey.
Am kokusundan oracıkta ayak üstü bayılmak.
Yaptiklari sey nedir bilmiyorum fakat dinle alakası olduğunu da düşünmüyorum. Hangi akla hizmet?
oha extreme bir kostümlü parti, çok eğlenceli görünüyor...
https://www.instagram.com...I-/?igshid=NjIwNzIyMDk2Mg==

Ben bu insanların inandığı dine inanamam. Bu din doğru bir din değil arkadaşlar..
Orhun yazıtlarında atalarımızdan tonyukuk'un dediği gibi, Türk başka milletlerin dinlerini benimsememelidir.

Bizim Arapçayla, arabın diliyle, diniyle ne işimiz olur?
https://www.youtube.com/watch?v=hTWENq23mfs
islamlığı benimseyip kabul etmek, islamlaşmak demektir.
fikirde aslan payı bizdedir, çünkü biz müslümanız!
salih mirzabeyoğlu
şöyle orta doğuya genel bir bakış atınca zaten her şey ortada.
müslüman olmak sorun değil, müslüman ölmek asıl mesele!
islam dinine mensup biri olmaktır.
Yorumları okumaya tenezzül etmedim.
Ya saldıran ve çok ağır gören insanlar vardır -ki haklılar-
Yada her şeyiyle din sandıkları kuralları savunan ve övünenler.

Din, kurandır.
Bunu mantıken söylüyorum beyler.
Tanrı bir kitap gönderecek ise, seni o kitap dışında başka bir kaynağa -hadisler, sünnet- yönlendirmeyecektir.
Size can-u gönülden söylüyorum ki:
Kuran dışında kaynak yoktur.
Teşekkürleriniz için rica etmiyorum.
--spoiler--
sonuçta kabirde türk musun diye sormayacaklar, rabbin kim diye soracaklar.
--spoiler--

kac kere gidip, gordukten sonra bu kadar emin olabildin amk ?
Mü’min olmaktan çok farklı. Müslüman çok zira. Müslümanlık farklı.

Birde müslüman olmayıp da, müslüman nasıl olur tartışmasına girenler, yine müslüman olduklarını sanıp ya da olmayıp da müslüman görmemişler, islamı bilmemişler var. Seviyelerini koruyamazlar hiç.

Bilmiyorlar bilselerdi yapmazlardı…
Ağır cehalet gerektirir...

Düşünmemek için belli cevapları olan bir dine girilir... sonrası aynı cevapları tekrarlayarak zombiye veya robota dönersin...

Düşünmemek için başlarsın, sonra istesen de düşünemezsin....
görsel
Hadisin beyanı ile: "Müslüman elinden ve dilinden emin olunan kimsedir." dikkat sadece el değil dil de var işin içinde. kötü konuşmak, gıybet, yalan iftira. Bunlar diğer günahlara karşı küçük gibi görünse de en yaygın günahlardır. Ve günahı küçümsemek hatta günahı inkar etmek küfre götüren davranışlardandır.

Allah bize müslüman bir ülkede doğmayı nasip etmiş, ne kadar şükretsek azdır. Eğer bir eskimo, afrika pigmesi olarak doğsaydık muhtemelen hiç tanışamayacaktık bu dinle. Ama müslüman doğmak, müslüman yaşamanın ve müslüman olarak ölmenin bir garantisi değil. Avantaj gibi görünen bir durum bazen dezavantaj olur. Bazen de bunun tersi geçerlidir. Sen büyün ömrünce müslüman yaşarsın, 5 vakit namaz kılarsın, ama zalim bir hükümdara verdiğin destek, bir küfür sözü seni cehenneme götürebilir. Fakat bir gayri müslim ömrünün sonuna kadar kafir olarak kalır, sonra müslümanlığa meyleder. Müslüman olur. Geçmiş günahları sıfırlanır ve tertemiz bir müslüman olarak ahirete intikal eder.

Müslümanlık ahirette cennet vaadi ile öne çıksa da aslında o bu dünyayı cehennem yapmamak için de gönderilmiştir. Dinin en önem verdiği konulardan birisi kul hakkıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Müflis, şu kimsedir ki, kıyamette, defterinde pek çok namaz, oruç ve zekat sevabı bulunur. Fakat, bazılarına çeşitli yönden zararı dokunmuştur. Sevapları, bu hak sahiplerine dağıtılır. Hakları ödenmeden önce sevapları biterse, hak sahiplerinin günahları, bunun üzerine yükletilip Cehenneme atılır.) [Müslim]

(Kibri, hıyaneti ve kul borcu olmayan mümin, Cennete girer.) [Nesai]
yüktür.

olmanı istemediğin kişiyi olmayı dayatır sana.

yaz tatilinde 10 yaşında çocuksundur... 11 veya 13 yaşındaki "hoca"n döver seni. hak sayar aq oğlu dilinin bile dönmediği bir duayı veya sureyi yanlış okuyorsun diye!
ben hiç gitmedim "bana vuran birisi olursa oymağını zikarim!" diye... babam da hiç yanaşmadı gitmeme zaten.

müslüman olmak?! sanki fabrika ayarı/factory settings gibi sanıyor da...

değil aq değil!
sen bana benze demiyorum da... ben sana illa benzeyeceğim değil o!
Öbür tarafa gidince şu sözlükte birbirimizin hakkına girdiğimiz her konu için görüşecek olduğumuzu bilmektir. Öbür tarafta baya sağlam sözlük zirvesi yapacaz aq.
Farklı bir dine mensup olup daha sonra müslüman olanlar süper lige gelmiş dünya Yıldızı gibi ilgi görecekler ahirette. Aşırı özeniyorum reislere
kardeş sen de italya gibi taraf değiştirip Durmuşsun AMK.
Ateist ile müslüman arasındaki tek ortak nokta ikisininde kanıt olmadan birşeylere inanmasıdır. Allahın bir arap ile diyalog kurduğuna inanmak ile kainatı görüp tanrının hiç olmadığına inanmak arasından hiçbir fark yok.
Büyük şereftir. Kıymetini bilene.
Ahirete yatırım yapmaktır. Yapacağınız her iyilik size 1 çift meme olarak geri dönecek.