bugün

çakma müslümanlığın geldiği son noktadır! şöyle ki belgelerle gidecek olursak:

yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin (maide 5,51)

şimdi düşünün hristiyan ve yahudiler için böylesi keskin bir yargısı olan yüce allah (cc) kafirler için neler söylemektedir siz düşünün...

şimdi bu müslüman geçinen insan da gider bu adamlar arkadaş olur, vakit geçirir, samimiyet kurar. yarın öbür gün sorulduğunda da yüzü kızarmadan, utanmadan "elhamdülillah müslümanım" der.

bu adamın yaptığı belki ateistlikten, laikçilikten tövbebismillah izmirli olmaktan bile beter değildir de nedir sorarım size...
hoş olsa gerek. fikir alışverişi, brainstorming yapılabilecek bir şeydir. inanç insanların kendilerince yarattıkları yüzyıllardır süre gelen olgudur. varlığı yokluğu tartışılabildiği gibi inanç herkesin kendi için belirlediği iyi veya kötü diye adlandırılabilecek yoldur. şimdi biz mi iyi yoldayız o mu öldükten sonra anlaşılacaktır.

belki de hayatı daha özgürce bişeylerin varlığını yokluğunu tartışmadan yaşamak için kendilerince çizdikleri bok yoludur. kim bilir!
insanın ateistliğine saygı göstermek değildir maksat. allah'ın yarattığına saygı göstermektir.

ateist olmanın kanunen gerektirdiği bir ceza var mı? yok. ateist insanlarla arkadaşlık kurmanın bir cezası var mı peki? onunda yok. bütün bunların tespitini, tahlilini yapacak olan, cezasını verecek olan kim? yüce allah.

beyni yıkanmış, müslümanlığı tam olarak kavrayamamış yazar tesbitidir.

susup daha fazla allah'a şirk koşmaması gereken yazar entry sidir.
islam dininde insanların diline, dinine ve ırkına saygı olduğunun bilinmediğine somut örnek olmuş bu başlık ne güzel. hıristiyan falan. neyse hıristiyan arkadaşım da var ateist arkadaşım da var gayet
müslüman, insan olabilen herkesle arkadaşlık kurabilir. ona sahip olabilir önermesidir.
insana insan gibi bakamayan şaşıların şaşırdığı durum.
normal olan ve şuan yaşadığımız, zaten de olması gereken durum... sadece ateist değil hindu, geleneksel japon dinleri de dahil envai türden inanaca sahip insanla arkadaşlık yapabiliyoruz insana ve inanana yakışan şekilde...
müslüman kişinin inancına bağlı bu durum tabi, çok inançlı biriyse sorun olacağını pek düşünmüyorum. Eğer inancı kuvvetli değil ise, bu durum tehlike yaratabilir ve zamanla ateistliğe adım atmaya başlamış demektir. hele ki ateistliğin şu günlerde moda olduğunu düşünürsek bu kaçınılmaz olur. ama yinede bu durum günah olduğunu kanaatinde değilim , benim bildiğim allah'ın yarattığı her kula saygı duyulmak olduğudur. arkadaşları sayesinde yolundan dönüp müslüman olan kişilerlede karşılaşıyoruz sonuçta.
gizli amacı büyük ihtimalle ateist arkadaşını dine kazandırmaktır. genelde tersi olur.
kendisine mevlananın gel ne olursan ol yine gel sözüyle cevap verilecek insan önermesidir.
müslüman olupta riyakar bir arkadaşa sahip olmaktansa, ateist arkadaş edineyim en azından ikiyüzlü degil diyen müslümandır.
ilginç bir durumddurumdur.
ateisti müslüman edene kadar sürecek olan arkadaşlık şeklidir.
yaşadığım yerde hiç raslamadım .raslasaydım arkadaşlık ederdim .
ateist bir arkadaşım vardı bir zamanlar. çok temiz kalpli biriydi ama temelden dini eğitim almamış o yüzden islam hakkında kulaktan dolma bir çok yanlış bilgiye sahipti. hoş bir durum olmuştu benim için. inanıyorum dediğim dini daha da çok araştırmama sebep olmuştu . bu sayede aslında kendi dinim hakkında benimde bir çok yanlış bilgiye sahip olduğumu fark etmiştim. kur an ın tabiriyle münafık olma durumundan ciddi manada korkmuştum. günümüzde de bir çok müslüman ve ateistin yaşamıyla birbirlerine benzediğini fark ediyorsun. tek fark biri inanıyorum diyor ötekisi inanmıyorum. hatta kuran boyutundan müslüman olduğunu söyleyip bunu yaşamayanın durumu daha tehlikeli. çünkü cehennemin en alt tabakasında münafıkların yer alacağı belirtiliyor. bu açıdan dinimi daha da araştırmaya teşvik etmişti beni. ancak tehlikeli de bir durumdur. arkadaş vasıtasıyla ateist olan birçok insan vardır. bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyim durumu.
Ateist ve deist arkadaşlarım çok oldu. Lakin bu durum beni ateizme değil daha çok inancımı yaşamaya itti. Daha cok araştırmaya daha çok Kuran i okuyuo anlamaya calıştım. Bi gün gene bu konu dönerken aramızda dışardan bakan hangimiz ateist anlamaz kanki demisti. O gün bugündür de kapalıyım. Hayatıma çok iyi etkisi oldu demeden edemeyeceğim.
bak bu adamın kafasını anlarım ama entrysini beğenen adamların kafasını bir türlü anlayamadım gitti.

konuya gelirsek olabilir bir şeydir. benim yoktur o ayrı.