bugün

bizim tatil aşkımızla alakalı bir durumdur.. aslında etik değildir ama insanları alışkanlıklarından vazgeçirmek çok zordur.. sonuçta kaç yıllık gelenekdir.
irtica geliyor diye ortalığı bulandıranların rahatsız olduğu olaydır.
onlar kurban kesilmesindende rahatsızdır oruç tutulmasındanda. Onlar ezan sesindende rahatsızdır mevlüt okunmasındanda.
Bu ülkedeki asıl tehlike irtica değil dinsizliktir. ahlaksızlaşmış bir topluma hızla ilerlerken bu ülkede irtica tehlikesi var demek komiktir. iran bile modernleşme çabası içindeyken iranlaşıyoruz demek gülünçtür.
irtica tehlikesinin olmadığını bilmelerine rağmen irtica var demek bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür.

(bkz: Şeriat gelecek korkusu olmasa chp meclise giremez)
(bkz: kürt sorunu olmasa mhp meclise giremez)
walla çalışan insanlar için gayet güzel bir durum.paskalya yı ve noel i de tatil yapsınlar,kutlamayan aha böyle olsun!
türkiye cumhuriyetinin kurucusu olan atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin * anayasasında ''devletin resmi dini islamdır'' ibaresi olan bir ülkede yadırganmaması gereken durumdur.

gelelim benim fikrime, herşeye muhalefet olmaya çalışıp bi uç nokta olmaya çalışan yazarlar size sesleniyorum. mal mısınız? evet bence malsınız. hatta gerizekalı ve embesilsinizde. gidinde yaşadığınız ülkenin anayasasını bir gözden geçirin.
Ben dini bütün olmamama rağmen, hatta dinden uzak biri olduğumu düşünmeme rağmen bu durumu yadırgamıyorum. Çünkü toplumun çok büyük bir kısmı müslüman. Bu durum laikliğin ölçütü değildir. Diğer dine mensup vatandaşların özel günlerinde tatil olması durumunda normal karşılanması gereken bir durumdur.

Bunun yerine neden diğer dine mensup vatandaşlar bayramlarında tatil yapamıyor diye soru sorsaydınız daha mantıklı olabilirdi. Çoğunluğu hıristiyan, musevi vs. olan ülkelerde şeker bayramı resmi tatil değilse burada da maalesef noel, aziz petrus, paskalya... tatil değil.
- selamün aleyküm bayram abi.
+ aleyküm selam yiğenim.
- nasılsın canım abim iyi misin, son günlerde çok yorgun gözüküyorsun.
+ delirdim orçun aha bak raporum.
- abi şimdi sana her gün bayram bayram abi, adının layığını bulmuşsun eheheheh
+ ben seni öldürürsem hapishaneye girmiyom biliyon demi?
- hadi abi sana iyi akşamlar.
+ kaçma lan düdüklü tencere!!

(bkz: dini bayramların resmi tatil olması)
(bkz: tatil olsun da dinden olsun)
hristiyan bayramlarinin resmi tatil olmasi gibidir, büyütmenin alemi olmayan durumdur, her ülkenin dininin bayrami tatil olmasindan doğal birşey yoktur.
bakınız avrupadaki kardeşlerimize hepside dini bayramlarda boynu büküktür..

(bkz: her dinin tatili kendine)
türkiye'de büyük bir çoğunluğun müslüman olmasından kaynaklanan olay. burda takınılan konu sadece müslüman bayramlarının tatil olması ise bütün dinlerin bayramları tatil olsun * * fazla tatil göz çıkarmaz. bu yönden bakmak lazım olaya bir de.. *
müslüman kimlikli bir ülkede müslüman bayramlarının resmi tatil ilan edilmesi gayet normal bir durumdur.bu durumun laiklik acısından bir olumsuzluk teşkil etmesi mümkün değildir.
her ülkenin kendi ülkesinde yaşayan insanların büyük bölümünün inandığı dinin bayramını resmi tatil ilan etmesiyle aynı şeydir. ayrıca pazar tatili niye pazar bir düşünmek gerekir.
(bkz: hayat bayram olsa)
hafta tatilinin cuma günü değil de yahudilerin dini günü olan cumartesi ile hristiyanların tatil günü olan pazar günü olduğu bir ülkede tartışılmaması gereken durum.

-abi ben budistim
--ee?
-bize hergün tatil abi ona göre

yada

-abi ben hanululu ketanbu kabilesindenim
--ee?
-biz her salı ve perşembe bayram yaparız, haftalık bayram

yada

biz hiç çalışmayalım hergün bir dinin bayramına denk geliyordur nede olsa.
italyada paskalyanın tatil olup ramazanın iş günü olmasıyla aynı iştir, laiklikle ilgisi yoktur; gelenekle vardır.
aksini iddia edenin zekasından şüphe edilmesi gereken durumdur...
resmi tatillikten çıkarılmalıdır. müslüman olmayanlar çalışmaya devam etmelidir. *
çoğunluğu müslüman olan bir ülke için olması gerekendir.
(bkz: kıçını devirip yatarken iyidi ama)
bütün dünyada aynıdır. yabancılarn paskalyası, noeli cartı curtu tatildir.
laiklikle değilde %90'ı müslüman olan bir ülkenin gelenekleri ile alakalı hadisedir.
bazı kendini bilmezlere ve saygıdan yoksun kişilere acı şekilde batan bir durumdur.
laikliğe terstiiirrrr, atatürk ilke ve inkılapları için büyüük tehlikediirrrr. derğerlerimize yapılaaan hain bir saldırıdır... zamanın birin de savcının teki otelde hatunla yakalanınca buna benzer bir laf etmişti. güler misin, ağlar mısın?
(bkz: zoruna mı gitti)
(bkz: genç chpliler rahatsız)
sokturmayın laikliğinize lan, yılbaşında yiyip içip sıçıtıktan sonra 2 gün tatil yapmanıza ses çıkartmadığımıza dua edin!
hadi len apaçi illa bok atmak için bunumu buldunuz diyerek

23 nisan

29 ekim

19 mayıs

30 agustos

gibi özel anlamlı vatanın milletin güzelligini onurunu şerefini gösteren bayramlarımızda var. bir kerede şu müslümanlar zorunuza gitmesin be bir kez insan gibi düşünün.
(bkz: genç solcular rahatsız) * * (bkz: genç ateistler rahatsız)
o halde,

(bkz: hepimiz rahatsızız)

ama,

(bkz: gönlü ferah müslümanlar)