babadır. kıymet bilene her sözünde hazine saklıdır.
Büyüdükçe şarkılarının kıymetini anlıyor insan. Dünya klasiklerini de dinlesek yolum baba'ya düşüyor. Gitme albümünde bestekâr yavuz taner ve söz yazari ali tekintüre ile harikalar yaratmislar. Albumu dinlerken bu parcalarda emegi gecen herkesin öldüğü dusunulunce daha bir kederleniyor insan. Hayat geçiyor, fark etmesek de...
Müslüm gurses şarkı üretmez, ses sanatcisidir. Babayi baba yapan söz yazari ve bestecilerinin işinin ehli olmasıdır.

"herkes bana baba der; ben ali tekinture'ye" Müslüm gürses
Bizim burda Noel baba yok Müslüm baba var oda bacadan değil, damardan giriyor.
1996 yılında California'ya gittiği zaman Tupac ve Snoop Dogg ile çektirdiği muazzam fotoğraf;

görsel
Baba niye gittin be baba şarkıların yetmiyo artık yenileri lazım.
bundan 5 yıl önce bugün 60 yaşında vefat etmiş efsane. saygı ile..

görsel
Allah rahmet eylesin babasız 5 yıl geçti. Evet.
akşam içtimasını bekliyoruz. acemi birliği. ankara, zırhlı birlikler. hava deli gibi soğuk adeta göt kesiyor. diğer bölüklerin yemekhanede cillop gibi tvler, bizimkinde dandik kırık bi tv ve hiç izleyemedik 1 ay. neyse, bizim yan bölüğün yemekhanesiyle bizim ki bitişik. yemekhanenin camından tvye bi an gözüm takıldı. o an görmüştüm haberi. o anı hafızamı kaybetsem unutamam. 5 yıl önce tam bugün. baba ölmüştü.

baba sabah 10.30da yummuştu hayata gözlerini ama ben haberini akşam üzeri almıştım. müslüm gürses'e olan sevgimi anlatacak bir kelime yok, tanım yok.

allah ne kadar günahın varsa affetsin inşallah baba. nur içinde yat. hüzünler de, hasret rüzgarları da bize kaldı.

tanrı istemezse yaprak düşmezmiş derdin ya hani, belki de tanrı bu sefer istemişti o yaprağın düşmesini. aldı seni aramızdan. uzaktan uzağa bir gülse yetecekler bize gülmez oldu baba. sevgisizliğine bir kalp verdiklerimiz bizi bir akşam üstü affetmedi gölgemiz uzarken.

rahat uyu.
Sevgi ve saygıyla...
ustanın sene-i devriyesi.

'affet beni' diyor usta.

https://youtu.be/MjJLLq7b9EM
5 sene mi olmuş ? ohhhhaaa be. zaman hakikaten çok acımasız. dün gibi yahu dün.

allah rahmet eylesin.
görsel

Sevgi , saygı ve özlemle...
5 sene olmuş sanki daha dün gibi geliyor nedense.
yıllar utansın baba.

https://www.youtube.com/watch?v=bK-cMOn7fXU

allah rahmet eylesin.
o tv lerden şirinlik muskası gibi görünen tiplerin çoğu

kamera kapanınca gerçek yüzünü gösterir.

baba kamera açıkken de kapalıyken de hep aynıydı.

çok az sayıdadır bunlar.
3 Yabancı 1 Urfalı - Affet 4 Farklı Millet, Tek Ses Olduk! Müslüm Gürses'in anısına... 3 Mart

https://www.youtube.com/watch?v=OauzOOAbghE

bundan yıllar önce ehliyetimi almak için sıra beklerken, biraz arkamda sırasını bekliyormuş. polislerin ısrarına rağmen sırasını bekledi ve herkesle muhabbet etti. doğal, cana yakın ve sıcak bir adamdı.
"beni gelecek diye yollarımda bekleme
ben gelmesem olur
gelen bulunur elbet"

5 yıldır yerine Gelen olmadi.
(bkz: rip)

Yine de, (bkz: balon)
saygıyla anıyoruz...
gelmiş geçmiş en iyi psikolog. acılı,içli bir filozof.
kal benimle ve hasret rüzgarları şarkısı efsanedir.
erken göçen, ülkenin değerini öldükten sonra anladığı güzide sanatçımız.

yaşarken hor görülen ama öldükten sonra arabesk bir romantizmin içine çekildiği şahane bir sesti. dahası aşk ve gönül adamıydı. rakı masamızın bir numaralı arkadaşıydı.

nur içinde yat.
muhteşem sese sahip üstadımız.

hayatında çekmediği çile kalmamış üstadımız.

dinlenmeli,dinlettirilmelidir.
sevmesi kolay kişilik.Mesele mahalledeki Müslümcüleri sevmekte.
75 yaşında ölen babası, annesini öldürmüştür.