bugün

türk ses sanatçısıdır. gerçek adı müslüm akbaş!tır. genel olarak arabesk türü çerçevesinde şarkılar söyler,farlı tarzı sayesinde sanatçılar arasında yer edinmiştir.şarkılarında hüznü, sevgiyi ve acıyı anlatır.hayranları tarafından müslüm baba lakabıyla adlandırılır...
ölümüyle sevenlerine kalp ağrıları yaşatan güzel insan. mekanı cennet olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=S0L7wS-vU_A

aslında tüm derdini yaşadıklarını ve hislerini bu şarkıda özetlemişti. hoşcakal arabeskin babası...
kendini geliştirme konusunda bir çok insana örnek olması gereken isimdir. allah günahlarını affetsin.
'ilk ve son aşkımdın, gençlik çağımda, bitmeyen yaraydın gönül bağrımda... nefret mi çile mi adını sen koy' diyerek gençliğimdeki isyan tercümanım.
elveda babam.
gönlü güzel insandı.

bugün çok şey kaybettik aslında.

rabbim rahmet eylesin.
fırsatım varken gidip elinden bir kere öpemedim ya ona yanarım. kale'ye geldiğinde herkesi eğilerek selamlamanı, mütevaziliğini unutmayacağım. zor zamanlarımda bakırköy sahilinde şarkılarınla içtiğim zamanları, walkmanda zalim kasetini bozana kadar dinlediğim zamanları unutamam. bir şekilde hayatımda belli dönemlerimde, özellikle içki masamda bana çok şey kattın baba. mekanın cennet olsun, allah taksiratını affetsin, eşine, dostlarına, sevenlerine allah sabır versin.

yarın uğurlamak için izin de alamadım işyerinden, en çok vedalaşamamak koyuyor be baba!
sanat dünyasının en mütavazi kisilerindendi. konserlerine bir sigara parası ile gidilebilirdi. onunla fotograf cektirmek icin randevu alinmaz yahut eksra para odenmezdi. konser biletleri asla gunler oncesinden bitmezdi. velhasil kadri kiymeti bilinmedi bu dunyadan sevabiyla gunahiyla goctu gitti. ruhu sad olsun.
Geride birçok efsane şarkı bırakmış sanatçıdır. Allah rahmet eylesin. Hep yaptığı işlerle anıldı ve anılmaya devam edecek. Günümüz sanatçılarının örnek alması gereken şahsiyetlerdendi.
şarkılarını ve sesini beğenmesem de ölmesine çok üzüldüğüm sanatçıdır.
sen bizi öldürdün, hayatta bıraktın . cehennem ateşi ahirette olur sen bizi dünya da ateşe attın.
başkaydın, bambaşkaydı. arabeskin sadece zırlamak olmadığını orhan gencebay ve hakkı bulut ile gösterenlerdendi...

iyi adamdı, herkes severdi, sesi tek tür müzikte sınırlı kalmayacak kadar kaliteliydi, çok mütevazi idi, gösteriş meraklısı değildi...

bir şarkıcı/türkücüden de ancak bu kadarı beklenir.
allah rahmet eylesin. ne zaman umutsuz bir aşka düşsek bir iki şarkısı olurdu kulakta, dilde. bu geceyi ona ayırdım, damar fm de özel program var. şu an adını sen koy diyor. büyüksün baba! senden vazgeçmem vardı bir de favorilerimden.
Kendi babamı müslüm gürsesden daha az dinlediğimi düşünüyorum. Adamın konserlerinde millet birbirini kesiyo baba diyerek gerçek sevgi bu olsa gerek.
seviyoruz seni rahat uyu allah rahmet eylesin.
bir ferdici olmama rağmen sevdiğim sanatçıydı. senden vazgeçmem, meselem ve sadece şarkılarını ayrı bir severim.
allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun.
gülüşünde bile bir hüzün taşıyan ve saklayan adam, müslüm gürses de ayrıldı bu dünyadan. allah rahmet etsin, sevenlerinin başı sağolsun. o en sevdiğim şarkısı 'benim meselem'in klibinin sonundaki gülümsemesi; 'bir gülüş ancak bu kadar hüzün taşıyabilirdi içinde' dedirtmiştir bana her daim.
mekanı cennet olsun.
Elit geçinen toplumumuzun, birden bire sahiplendiği, 2 gün içerisinde en sevdiği, hastağı olduğu, (bkz: fazıl say) ın, kötülediği arabeks müziğinin Türkiyedeki en iyi temsilcisidir.
hakkında bu kadar entry girilince yine ölmedi sandım.
dinlemezdim ama severdim. Baba lakabını hakeden kalender bir adamdı. Baya üzdü bizi.
o kadar harbiydi ki, hakkında yayınlanan tüm başsağlığı mesajları hep yapmacık kalıyor...
Allah rahmet etsin...
mehmet ali birand gibi yürüyerek girdiği hastaneden sağ salim çıkamamıştır.

tıp ki onun gibi ameliyat sonrası enfeksiyon kapıp durumu ağırlaşmıştır.

böyle bir gönül insanını bu kadar kolay kaybetmeyi insan kabullenemiyor.

insan hayatını ticarete dönüştüren herkes cezasını bulur inşallah.
2013 bitsede kurtulsak (bkz: 2013 yılında ölen ünlüler)

--spoiler--

--spoiler--

Yerin asla dolmayak efsaydin öyle de kalacaksın mekanın cennet olsun.
eğer 80'lerde ölseydi cenaze'sine 250.000 kişi gelirdi. bugünde gelicekler biliyorum. ama şunuda soramadan edemiyorum. neden (bkz: teşvikiye camii)'nden cenazesi kalkıyor. müslüm gürses halk adamıydı halkın toplanacağı daha farklı bir camii'den kalkabilirdi. allah tahsiratını affetsin.