bugün

entry'ler (174)

hayata sımsıkı sarılmak

görüş açımızı kendimizi ve hayatı sevmemizi farkındalığımızı yakalamak adına yapacaklarımızı anlatan bir cümledir. başkalarının sana değer vermesini bekleme, kendine değer biç. her zaman dik dur, her zaman değerli olduğunu hisset. sevmeyi öğren...

sözlük yazarlarının itirafları

6 yaşlardayken; teyzem hastalanmıştı, herkes ona çok ilgi gösteriyordu. tabi de bana olan ilgi azalmıştı. bende teyzemi kıskanmıştım. birgün amcam teyzeme geçmiş olsuna geldi elinde kocaman çikolata kutusuyla iyice kıskanmıştım.teyzem iyileştikten sonra banada çikolata getirsinler diye dondurma yiyip hasta olmuştum. üstelik iğnelenmiştim. deymişmiydi acaba diye sorsalar bana; bidaha asla derim ailemin ilgi ve sevgisi yeter bana...

metro da müsait bir yerde diye bağırmak

eski alışkanlıklarından vazgeçememiş insandır...

fenerbahçe nin ss lazio galibiyeti için ne dediler

attıgın ilk golde Nefesım kesılıyorsa , daha günler öncesınden maç heyecanı sarıyorsa,herşeyden nefret edıyorum dediğimde seni herşeyle bir tutmuyorsam ayrı bir yere koyuyorsam seni ve sende sana inat yaşayanlara , renklerıne bile tahammül edemeyenleri zaferlerınle susturuyorsan bu Zaferlerle aşkımız pekişirse gerisi mühim değil varsın Yansın Dunya 'AŞKSIN FENERBAHÇE '

sözlük yazarlarının ruh halleri

hastalığı sevmeyen bir kişi olarak halen hastalıkla uğraşan iyileşip eski halime dönmeyi beklemekteyim...

herşey bilgisayar yüzünden

yararı olduğu kadar bilinçsizce kullanıldığında herşey bilgisaray yüzünden hayatım mahvoldu söyleten terimdir. Her eve lazım,aman çocuğum derslerinden geri kalmasın,köydeki anamı, babamı, akrabalarımı göreyim, almanya'da ki kardeşim ile ilgileneyim, aman canım sıkıldığı zaman iki internete girer canımın sıkıntısı atarım diye evlerimize aldığımız canlı bomba bilgisayar.
Bir çok faydası olduğu kadar bir çokta zararı olan bu illetten nasıl kurtuluruz,eşimiz bilgisayarın başına oturuyor ve saatler boyunca kalkmıyor bu yüzden aile düzeniniz bozuldu,bu yüzden iki kelime edemez oldunuz,bir oturuyor oyunun başına ve emirler yağdırmaya başlıyor,çay getir,çay bitti,çocuğu sustur,ışığı kapat vs. aman be dememek için ve sevdiklerimize de zaman ayırmak lazım dozunu ayar çekelim mi?...

ben onu seviyorum

sanatçımız yeliz hanımın söylediği bir şarkıdır. seviyorum derken çok dikkat etmelisiniz,bu kelimenin manasından daha çok kime denildiği önemlidir,bu kelime teslimiyetin ve sorgulamanın sona ermesi demektir,onu seviyorum demek çok tehlikeli ve çok özel bir kelime olduğunu unutmamalıyız...

güzel kadın

şiirlere yazılan, aşık olunan, göze ve yüreklere hitap eden insan türüdür. herşeyin güzeli iyide unu taşımak zor ve tehlikelidir işte...

sevgiliden bir sevgili yaratmak

kendince hayalinde ki sevgiliyi yaratmaktır.değişik bir fantazi türüdür. ama bu nereye kadar doğrudur ve nereye kadar mutlu eder bilinmez.seçtiğimiz arkadaşımız bize uygun ise birlikteliğiniz daha sağlıklı olur sanırım. sevgili yaratmamıza gerek kalmaz.

parfüm kullanan kadınların genelde kaşar olması

hey baksana bu dünyadan mısın? parfüm kullanan insanlar damı tövbe tövbe zorla yazdır diyorlar anladılar onlar kendilerini!...

dudak uçuklatan

dünyadaki bizim bilmediklerimizi öğrendiğimizde, hayrete düşürecek olaylar karşısında görüpte eşdeğer anlamında kullanılan cümledir.
örn:
- 45 yaşında anne olmak.
- Tozlu Yollar’da Ahlaksız Teklifler.
- Bitlis’te 52 Yıldır Bekçisi Olan Barajın Kendisi Yok...

aşk durdukça

aşk tüm şarkılarda var olduğu gibi yüreklerde aşk durdukça daimdir. aşkın yeri güzel olsa da hatırlanacak güzel bir anı veya unutulmaz bir aşk acısı da olabilir. aşk olmasaydı insanda vicdan duygusu olmazdı.sıcacık yüreğimizde içimizde aşk durdukça sevgimizde daim olsun...

Bir anı bile kalmamıştır
Geceler boyu sevişmelerden;
Binlerce yıl uzaklardadır
Binlerce kez dokunduğun ten;
Yazabileceğin şiirler
Çoktan yazılıp bitmiştir;
Ölümdür yaşanan tek başına,
Aşk iki kişiliktir...
-Ataol Behramoğlu -

türbanlı kızların namusu izmirliler kadar kirlidir

geriye ne kaldı ki bacılarınız, analarınızmı namuslu yani orda durun biraz bakalım . hem türbanlı üste üstelik izmir' li kadar da kirli imiş baka bak hele birde örnek vermiş. hangimiz masumuz ki birde bunu düşünün. her insan kendi namusundan sorumludur kardeişim. başlık açarken ahlaki kuralları insanı duygularımızı yitirmeden yapalım. biraz insanlığa saygı. hergün sözlüğe girdiğimde apuk sapuk yazıları ayırıp okumakla geçiyor zamanımın tümü yazmak için az bir vakit kalıyor saçma sapan yazıları ayırıp okucam diye !...

özel mesaj yolu ile isim soran yazar

kafası başka yerlerde olan, maceraperest bir yazardır...
- face varmı?
- yok. niye sordun ki?
- hiiç yanlış anlama yazıların çok renkli merak ettim de sizi! sakıncası mı var?
- hayır da ama ben seni tanımak istemiyorum....

küçük mutluluklar

yazarı: aşkım kapışmak olan küçük mutluluklar kitabıdır. mutluluğun tarifini yazmaya çalıştığımızda sonsuz sevgilerimizin varoluşu, derin bir nefes aldığımızdada iyi ki varsınız demektir...

sabah kahvaltısı

bazı kişiler için sabah kahvaltısı olmazıdır. bu aralar beni en çok mutlu eden şeylerden biri; günün ilk ışıklarıyla beraber kahvaltı sofrasını hazırlamak. büyük bir davet verecek kadar enerjim olmasa da bir yere gitmeden ailem için her sabah güzel bir kahvaltı sofrası hazırlamak, güne daha huzurlu başlamamı sağlıyor. hele birde kendime pazar güne tatil yapıp dışarda ailemle birlikte kahvaltı zevkime diyecek olmuyor. günümün mutlu ve neşeli geçmesini sağlıyor...

3 nisan 2013 real madrid galatasaray maçı

galatasaray çeyrek final maçı skor tahminleridir. başarılar dileğimizdir...

türk kahvesi

genellikle insanların karşılıklı sohbet ederek içtiği bol köpüklü koyu kıvamlı içecektir. kahvenin birçok faydaları vardır.
- kan dolaşımını sağlar.
- boğmaca öksürüğünü keser.
- nıtris ağrıları da teskin eder.
ayrıca kahveyi orta ve şekerli içersek daha makbul olur.yüksek tansiyonu olanlar içinde zararlı olabilir.bazen hayatın zevki ve sıkıntıları gizlidir kahvede. bir kahvenin kırk yıl hatırı olurmuş. az değil, tam kırk yıl düşündürücü...

vasfiye teyze

en iyi dizi karakterlerden birini yaratmış Gülse Birsel dünkü bölümde. Adı Vasfiye' dir. bol bol kahkaha boğdu herkesi. daha çok renk ve neşe katmış diziye. Vasfiye teyze yeni fenomen...

gülümse

mutlu ve huzurlu olduğumuzu belirten duygulardan biridir. affetmeyi bilen acıları silendir. bazen küçük bir gülümseme sanada karşındaki insana da ilaç gibi gelir.
-yok yok sen düşünme hep gülümse
hayatı ciddiye alma gülümse asla arkana bakma
çok zor geceyi beklemek hüzünle
herşeyi boşver derdini unut ve gülümse ciddiye alma

Red - Gülümse (Ft. Elçin Orçun) Şarkı Sözü...