bugün

turkiyedir bu ulke....

canli performansi olmayan, gucsu sesi olan bir adami ilah yapmistir bu ulke....
Herkesin yazar olabildiği bir ülkedir!
böyle bir sanatçıya yuva olduğu için şanslı bir ülkedir.
sırf yabancı diye ergen bebeleri sanatçıdan sayıp deli gibi dinleyen ülkedir.
maalesef ülkemizdir.
Ulan sen kim köpek müslüm babaya dil uzatıyorsun sizin gibiler anca bangır bangır dinler ajdarı sanatçı sayar.
Sen o adamın yazdığı sözlerin bi harfini anlamazsın gelmiş tatava yapıyorsun.
Çıldırdım bak yine.
sözlükte yazar sayılan biri tarafından açılan başlıktır.
oya aydoğan'ın da duayen oyuncu sanıldığı ülkedir.
Sayıldığı mı? Ne demek sayılmak. Adam harikulade bir sanatçı değil de ne?
hande yener sanatçı, demet akalın sanatçı ama müslüm baba değil. hay ben senin mantığına..
Müslüm Gürses değerli bir şarkıcıdır ancak sanatçı değildir..
Keza onun gibi başkalarıda vardır örneğin ibrahim tatlıses, ferdi tayfur, hande yener, demet akalın gibi isimlerde sanatçı değil şarkıcıdır..
Bir ismin sanatçı olması için en azından bir yada birkaç bestesi olması gerekir..
şarkıcılar ise beste yapmaz sadece başkalarının yaptıkları besteleri söylerler yani sadece icra yaparlar..
beste yapan sanatçılara örnekler ise barış manço, sezen aksu, yıldız tilbe, kayahan, serdar ortaç, zeki müren gibi isimleri verebiliriz..
Müzik için, Ekmeğinin derdinde olupta başka şeylerle gündem yapmaya uğraşmayan Yaptığı işin, hakkını veren, ister bestekar, söz yazarı ister icracı, içinde yaşadığı toplumun normlarına uygun tarzda yaşayan herkes sanatçı dır.

Tarzını beğenirsin, beğenmezsin, ama laf söyleme hakkına sahip değilsin.

Dinleyenlerine " insan ol evlat " diyebilen bir "adam " idi rahmetli müslüm gürses. başta, yaşadığı çileli hayatından gelen gerçeklikle yorumladığı o çileli gönüllere nüfuz eden parçalarıyla tüm türkiyenin kalbinde öyle bir taht kurdu ki, yeri doldurulamayacak asla.
sus lan allah taş yapar.

bi nesil kendini kevgire çevirdi bu adam yüzünden.
gerçek yeteneklerin dünyaya gelmek için seçebileceği en yanlış ülkede olduğumuzu gösteren başlıklardan biridir.
trollerin bokunu çıkardığı nokta. her biri aynı bok olan trollerin, özgün bir sanatçıyı eleştirmeye çalışmasıyla ortaya çıkmış başlık.
Yahu müslümü eleştirenler sanattan anlasa gam yemicem.
(bkz: kalbini kırarım çocuk)
talihsiz yanlış bir başlıktır.

koyu bir orhan gencebaycı olarak söylüyorum ki, iyi yorumcudur (yorumcuydu) allah rahmet eylesin.

laf etmem kendisine bir orhancı olarak.

ama dinleyici kitlesi yüzünden bu tarz yakıştırmalara maruz kalmıştır mevzu bu aslında.
keşke müslüm gürses'e laf edecek kadar adam olsan. o zaman belki seni ciddiye alabilirdim.
Sırf eroinci diye bu kadar saygı goruyor sozlukte heralde hayret dogrusu.