bugün

(bkz: oma)
(bkz: teyakkuz yazıları)
(bkz: aşk düşünce yollara)
(bkz: kapılar ve köprüler)
alman lisesi mezunu, kültürlü bir insandır. her şeyden önce hümanisttir ve bu yüzden takdir ederim kendisini. kesinlikle bir yobaz değildir, gönül gözü açık insanlara ihtiyacımız var bizim.
kur'an günlüğü 1-2-3 kitaplarını yazmış insandır.
neydi ne oldu dedirtir insana, ama sevilir tarafımdan, hoşgörü olayında tavan tapmıştır kendisi.
köşe yazısı mı yazıyor, camide vaaz mı veriyor bilinmeyen, eski müzisyen, şimdilerin televizyoncusu ve gazetecisi. http://www.enginnoyan.com/ akıllara zarar bir internet sitesi de vardır. fethullah hoca efendinin kanatları altına girip 180 derece değişim göstermiştir, beyefendinin söylediklerini anlamak için türkçe bilmek yeterli olmaz, iyi derecede arapça bilmek gereklidir.
(bkz: allahim sen bize akil fikir ver kampanyasi)
(bkz: herkes gider mersin e biz gideriz tersine)
fatih altaylı'nın kendisi hakkında yazdığı çok güzel bir yazı;

-Engin Noyan diye biri-

ENGiN Noyan adında yeni bir medya starı türemek üzere.
Yıllarca barlarda çaldı.
Hatta bir ara bar işletti.
Sonra televizyonlara program yaptı.
Reyting alamayınca, reyting derdi olmayan cemaat kanallarına geçti.
Önce Samanyolu, şimdi de galiba Kanal 7'de.
Bir garip adamdı.
Bir aralar Hıristiyan gibiydi.
Sonra Museviliğe merak sardı.
Şimdi Müslüman.
Eşi Eser Noyan'ı bırakmış, kendisi gibi doğru yolu sonradan bulmuş bir genç kadınla beraber yaşıyormuş.
Herhalde imam nikáhı yapmıştır.
Bu Engin Noyan'ı birkaç kere görmüştüm.
Yanında şirin bir çocuk olan oğlu vardı.
Fakat Türkiye'de yaşayan, Türkiye'de çalışan bu adamın çocuğu Türkçe bilmiyordu.
Çünkü babası ve annesi çocukla hiç ama hiç Türkçe konuşmuyordu.
Ben bunu bilmediğim için çocuğa Türkçe bir şeyler sormuştum çocuk da bön bön bana bakmıştı.
Sonra birisi Engin Noyan'ın Türkleri ve Türkçe'yi çok avam bulduğunu, bu yüzden oğluna Batı kültürü vermek için sadece Almanca ve ingilizce konuşup öğrettiğini, Türk kültüründen etkilenmesini istemediğini söylemişti.
Engin Noyan şimdi çocuklarıyla Arapça mı konuşuyor doğrusu merak ediyorum!
seker adamdir bu..
muhabbeti bal gibidir. gerci anlatirken bisi yerinde duramaz koltuk tepelerine falan cikar. sanirsam benim bir yanim hala cocuk mesaji vermektir niyeti..e valla verir de. enteresan kisilik. tutkulu bi adam anlattigi her neyse gozlerinde simsekler cakarak anlatiyo.. asik bi tip. nesnesi sanirsam zaman icinde degismis ama adam asik. o konuda cok bi deisim yasamamis gibi.
sonra zeki adam.. ikna edici. *

ha kostum konusunda bi takim sikintilari vardi hatirlarim.. son gordugumde tuhaf paki kostumleri icersindeydi zira. simdi onlari da geride birakmis sanirsam. izlioruz bakalim.. dolasiyo semalarda.

herkesin ucmaya hakki var dimi? ucup ucup istedigi yere konmaya..
akil bir insan. hakkındaki yüzeysel eleştirilere itibar edilmemeli...
hidayete ermiş sanatçı.saygı duymak lazım.
geçmişinin bende pek haz uyandırmamasına rağmen, şu anki işinde modern imajı yaratmaya çalışan kişidir. Bir programında ' ı'm a muslim don't panic ' yazılı siyah t-shirtüyle ve ayrıca zaman zaman kot pantolonlu dini içerikli program sunuşuyla diğerlerinden ayrılan ve sanatına saygı duyduğum kişi.
geçen programında "i'm muslim don't panic" tişörtü giyerek yüzde tebessüm bırakmış, hayatındaki önemli değişiklikten dolayı saygı duyulası insan. programında ne yapacağı belli olmadığı için hep heycanla izletir kendisini.
(bkz: münib engin noyan)
bu sabah itibarıyle atv de sahur programında diğer sunucularla birlikte ev sahipliği yapacak olan kişi.
gözümde : engin noone.
gözümde değeri ajdar anık la aynı olan ne idüğü belirsiz kişilik.**
ilhan irem'in 1983'te çıkardığı pencere uzunçalarının kapağında eski eşi eser noyan'la birlikte gözüken kişi. kendisi bu kapakta gözlüklü ve sakallı haliyle ve eski eşinin karşısında görünmekte. bu da uzunçaların kapağı: http://www.ilhanirem.rock...loads/2016/01/pencere.jpg
en az emre kongar kadar tatlı bir yüzü olan sevimli kişi.
an itibariyle habertürk kanalında saba tümer ile bu gece programına konuk olmuş sanatçı. bu güne kadar bu güzel sohbetini dinlemediğim için üzüldüğüm ve bu günden itibaren takip etmeye çalışacağım kişidir. çok güzel ve dolu dolu konuşmaktadır.
hiçbir cemaatle, tarikatla işi olmadığını söyleyen, dini götüyle değil aklıyla anlayabilmiş ender kaliteli adamlardan biri.
oldukça dolu ve kültürlü bir insan olduğunu her seferinde belli eden yazar/besteci.

"haaayır efendim" şeklinde hırçın sözcüklerle karşısındakini dinlemeden cevap veren islamcı zatların tam tersine, okuyup araştırarak edindiği bilgilerden kendi aklına ve dünya görüşüne uygun olanı söyleyen, bunun yanında başka görüşler de olduğunu, onlara da saygı duyulması gerektiğini belirten şahıstır.

dünya görüşlerimiz ve inançlarımız kendisi ile hiç benzeşmese bile yaklaşık 10-12 senedir takip ediyorum kendisini. her konuşması hayranlık uyandırıcı zeka pırıltılarına sahip...

not: read quran, charge your iman temalı tshirti gerçekten güzeldi...
saba tumer ile bu gece programının dünkü konuğu olan kişi. zekice cevaplar veren kişi. üzerindeki t-shirt read quran, charge your iman yazılıydı ve saba tumer'in

-neden ingilizce yazıyor? (sorusuna da aynı zekilikte ayar vermiştir.)
-bunu yurt dışında giyiyorlar - ancak neden türlü türlü ingilizce yazılı t-shirtlere kimsenin sesi çıkmıyorda konu islam olunca herkes sorguluyor?

demiştir. alkışı almıştır.
bir donemin tuhaf ikilisinden erkek olani. simdilerde ayrilar. kendilerini her izledigimde eski bir filmden firlamis gibilerdi. sapkalar, kostekli saatler, upuzun etekler, cepkenler. akilda kalacak bir sarkilari bile bence bulunmamaktadir.
saba tümer de en son read of Quran charge of iman t-shirtüyle ilgimi çeken kişi
ilginç fikirlerin adamı.

''müslüman olan bir adamın ayrıca solcu olmasına gerek yoktur. zira müslümanlık solculuğu da içine alır, kapsar. insan müslüman olmakla solculuğundan bir şey kaybetmez ama sağcılığından çok şey kaybeder.'
*
http://noyani.blogspot.com/ blogu resmi sitesi olarak kullanan cok yönlü bir insan. sesi harikadır
(bkz: kenan ışık)
bir dönem eski eşi eser noyan'la 1992'de havayolları ile yolculuk ve 1993'te hayat kırkında albümlerini yapmış kişidir.

bu ilk albümün kapağı:
görsel

bu da ikincisi:

görsel