detaycılıktır.

--spoiler--
- soyle oturalim.
- yok bura daha iyi gel boyle.
- gunes vuruyo lan oraya gormuyo musun
- gunes su an oraya vurmuyor. 2 durak sonra -ki bu yaklasik 10 dk. eder, otobus saga donecek ve 35-40 dk. o sekilde ilerleyecek. yani gunes tam yuzumuze vuracak 40 dk.boyunca. 10 dk.sonra gunes biraz daha yukselecek. 50 dk.sonra otobusten indigimizde sabah gunesinin tamamini yuzumuzde hissetmis olacagiz. boyle oturursak, sadece 10 dk, o da henuz yakici olmayan gunesi gorup, ilerde arkamiza alicaz.

(2 kisi daha yer degistirir)
--spoiler--
ekşiden entry araklamayı gerektirmez.

http://eksisozluk.com/entry/32027303
tramvayda mühendis annesinin gözüne kestirdiği kıza benim oğlum makina mühendisi düşünürsen bir görüşün demesi ve kıza gelinlik teklif etmesidir.
bana kalırsa her şeyden biraz bilmesi gereken kişidir.
edebiyat, roman, şiir, tarih ki bana kalırsa en önemlisi, felsefe vs vs.
aynı zamanda yorumlayabilmeli, ileriyi görmeli ve gerçeklerin yanında olmalı.
ama şu an gerek siyasi yaşam gerekse aile yaşamına bakıyorum bir taraf eksik.
neden böyle, emin olun bilmiyorum.

umarım düzgün birer mühendis olurlar.
fizikle çok seviyeli bir ilişkinizin olmasıdır .

(bkz: yersen)
olaya sadece para olarak bakan insanların hakkıyla sahip olamayacağı eylem. ne için okunur peki? allah rızası için değil belki ama bu kadar da maaş, işsizlik, imkansızlık muhabbeti yapılmaz ki be kardeşim. sen işini iyi yap, severek yap, limon satsan zengin olursun.

not: mühendis olmak için çabalayan biriyim
yıllar sonra bile aynı muhabbetleri edebilmektir. samimiyettir!

görsel
iki ucu çamurlu değnektir.
ruhunuzla, beyninizle mühendis olursanız başarılı olursunuz.
böyle olunca da her şeyin 2 kere 2 nin 4 ettiği gibi gelişmesini istersiniz
olmayınca da mutsuz olursunuz.

yani şöyle bir seçim yapmak durumundasınız
iyi mühendis = mutsuz insan
kötü mühendis = mutlu insan.

ha tabi orta yolu seçmek te var.
biz onlara akikfsjsglidfeorvnv diyoruz.

akikfsjsglidfeorvnv = ne akar ne kokar.
Tekniker açığı bulunan güzel ülkemde bir işe yaramayacak olan meslek dalına sahip olacak kişidir.

Dikkat: söz konusu bu entry eksi oy alacaktır lakin gerçekler eksi oy vermenizden daha acıdır.
kalabalık içinde yalnız olmaktır. ironi içerir.
entelektüel birikimle birlikte teknik bakış açısını yaşanılan ortama sunan bir mühendisten bahsediyorsak eğer;

mühendis olmak güzeldir.

etraftaki hayat çevrimini yorumlayabilen, en azından fikir yürütebilen, günlük hayatta gerçekleşen olayları pozitif bilimle destekleyerek kendi içinde de gülümseyebilen kişidir.
nickimi alıp geldiğim durumdur, fluarımla beraber.

yükü ağırdır bu durumun her konuda diyecek bir sözünüz olmalı. bu duruma alışan tiplerin herhangi bir konuda bir kelam etmediğinizde ketumluk yapıyor muamelesine bakışlarına maruz kalabilirsiniz. mantıksal olarak hayata bakmayı öğretir bu meslek.
analitik düşünme, yaşama ve yaşatmadır. beni 7-8 gibi uyandır diyen birini tam olarak 7:30'da aramaktır.
Ilk üç sene sürünmek sonrasında doğru kisilerle calisirsan sefasini surmek demek.
gariban olmaktır.
mühendislerin sahip olması gereken tüm özellikler, mühendis diploması olmayan adamlarda bulunuyor.

bu yüzden mühendis diploması alıp, işin i'sinden anlamayan mühendisler elbetteki aç kalacaklardır. kalmalıdırlarda. burada boku ülkeye atmayın, cehaletinizi kabul etmemenize atın.

türkiye sizi memnun etmiyorsa, yurtdışının kapısı türkiye'ye açık beyler. yurtdışına iş yapın, sıkıntı çekmeyin madem.

al bu da senin için hazırcı mühendis kardeşim: http://freelancer.com
paypal engellendi, ödeme alamıyorum diyorsan bu da senin için kardeşim: http://payoneer.com

hadi, iyi zenginleşmeler...

edit: mühendis diploması alıp, işin i'sinden anlamayan sözde mühendislerin zoruna gitmiştir.
Artik dogru duzgun mat yapamayanlarin bile olduğudur. 100binlik muhendislik mi olur allasen? Cokta buyutmemek lazim gözde.
işsiz olmaktır.
güzeldir kamuda olursan tabi,
kötüdür özel sektörde çalışırsan; meslek yapacaksın bir yandan, esnaf olacaksın bir yandan.
vel hasılı zor işserbest çalışmak. benim gibi kamuya attınmı kendini yaşadın *
Doktor olmak daha güzel tıp okuyun.
Kanadadaysanız mezuniyetten sonra çelik bir yüzük takmak zorunda olmakmış. Çünkü 100 yıl önce bir köprü yıkılmış ve 76 işci ölmüş sorumlusu da yanlış plan yapan mühendislermiş. Şimdi bu yüzüğe bakıp bi daha sorumsuzluk yapmasınlar diye taktırılıyormuş.
göt ister. bende mesela o göt yok.
Ego ister malum Türk muhendislerinde bu fazlasıyla var.
Sonuca odaklanmak
Mühendis diplomasını alırsınız eyvallah ama gerçek bir mühendis olmak için kicinizi yirtmalisiniz ki bunu yapacak mühendis adayı entrylerde okuduğum kadarı ile yok hepsinin derdi mezun olayim gelsin paraciklar ama hayaller hayatlar.