bugün

julia roberts ın oynadıgı romantik komedi.
1997 yapımı p.j hogan filmi. cameroon diaz, julia roberts ve dermot mulroney oynuyor.
her karesi aklımda olan ,repliklerini baştan sona ezberlemiş olduğum film.sonu hüsran olsada hep aynı lezzette bıkmadan izleyebilirim
elde etmek istemek ve aşık olmak arasındaki farkı anlatan film.
cameron diaz gibi akıllara zarar bir kadını bile sevimli gösterebilecek kadar eğlenceli, güzel film.
film boyunca julia roberts'a gıcık olup olmama konusunda kararsız kalınması muhtemel film. julia roberts bir ilahtır ve başroldedir sonuçta ama yaptıkları da son derece utanç vericidir ama sanıyorum ki yine de o süper sevimli imajı yüzünden kendisine gıcık olunamaz ve bu arada film biter.
1997 yapımıdır. julia roberts'ın süper oyunculuğunun bin kat güzellik kattığı süper film. yıllarca karşısındaki sevgiyi anlamayanların, kaybedince soğuk su etkisiyle etrafa saldırmalarını, çaresizce çırpınmalarını anlatır. ***
(bkz: bunalım filmi)
(bkz: çilek)
(bkz: mutluluk)*
oldukça zevkli izlenesi julia roberts filmidir.
bu gece saat 22:10'da cnbc e'de yayınlanacak olan romantik komedi.
romantik sali kusaginda bu hafta cnbc-e ekranlarinda gosterilecek olan film.
1997 yili gosterime giren film romantik-komedi sinifindadir, izleyenlerin tadina doyamiycaklari ve gercek askin ne oldugunu ve bazen nasil goremedigimizi konu almaktadir.

h.j. hogan yonetmenliginde, basrollerinde Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz, Rupert Everett in yer almakta ve 105 dakikalik film bu gece 22.10 da ekrana gelicektir.
*
http://www.cnbce.com/filmgrup.asp?GroupID=13
başrollerini julia roberts ve dermot mulroney'nin paylaştığı lakin bence rupert everett 'ın george karakteriyle gönüllere taht kurduğu film. klasik bir romantik komedi filminden çok uzakta, kimi zaman güldüren, arada hüzünlendiren lakin finaliyle şaşırtan bir film. çoğu kişi için ise sadece julia roberts için izleme sebebidir. özellikle bu filmde julia'nın ağzını bir fili alabilecek kadar açıp gülmesine defalarca tanık oluyoruz. ama tabi yine güzeldir, hoştur. herşeyden evvel iyi bir oyunculuğa sahiptir.

--spoiler--
bu filmi diğer klişe romantik filmlerden ayıran en belirgin tarafı şüphesiz finali. bu defa esas oğlan- esas kız eşleşmesi gerçekleşmiyor, final tabiri caizse mutlu sonla bitmiyor. ama herşeye rağmen george gibi bir dosta sahipseniz şanslısınız demektir, buradan da onu anlıyoruz. filmin sonunda her ne kadar julia kendi deyimiyle psikomat ve oldukça fesat bir mantar olarak kalmış olabilir, lakin george gibi bir dosta sahip olmak az şey değildir. kısacası filmdeki en iyi adam bana göre rupert everett'ın şahane canlandırdığı george karakteridir.
--spoiler--

güzel bir iki saat geçirmek istiyorsanız, yapacağınız daha iyi bir şey yoksa, çok fazla beklenti içine girmeden keyifle izlenebileceğiniz bir film.
julia roberts'ın gençlik dönemlerinin en sevimli filmlerinden biri. *
her izlediğimdesanki sonu farklı olacakmış jules * tüm yaptıklarının sonunda sevdiği insanı elde edebilecekmiş hissi verir bana. yaptıkları tasvip edilir mi edilmez mi bilemiyorum ama bildiğim bir şey var ki o da aşkın insana neler yaptırabileceği. kim'in * tüm hanımefendiliğine ve duyduğu aşka karşın benim favorim her zaman jules'dır. belki aşkı için bu kadar savaşmayı göze alması belki olmayınca sevdiği adamın mutluluğu için elinden geleni yapması belki her ikisi birden benim ona karşı derin sevgi beslememe yol açmıştır. 'teşekkür ederim beni bu kadar sevdiğin için' repliğinin duyulmasıyla birlikte ağlatmıştır *
dün tekrardan izlenmesiyle şunu anladım ki nefret ettiğim 14 şubat'a bile tamam ya birbirlerini seven insanlar sevgilerini gösterecekler ne var bunda diye bakmama yol açtı. when harry met sally'i izlersem de artık ellerimde çiçekler kapısında sırılsıklam olup bari bugünün hatırına kalbinin sahibi kim sorusuna senin ismini verebilir miyim diyeceğim. *
yüzlerce kez seyredilse de hep aynı heyecanı yaşatan ender filmlerdendir.
hep bir ümitle final değişse de dermot abi cameron diaz ı terketse denir.
yada şu george bıraksın gay olmayı alsın julia yı diye hayal kurulur.

bir film bu kadar ciddiye alınmamalı... haklısınız
yaş 11. henüz başlamışsınız ortaokula ve başlamış o uzun yıllar sürecek arkadaşlık.
ama bugün,
bembeyaz bir elbisesi var * inanası gelmiyor, tuhaf hissediyor, hayal mi diyorsunuz!
nikah,
takı,
tebrikler...
gitti kız!!
arkadaşım...
en iyi arkadaşım evleniyor,
eve gelip, tabi önce kendinize gelip açıyorsunuz pc yi,
ve yazıyorsunuz;
dünyanın en şirin gelini bu akşam dünya evine girdi. darısı dünyanın en ... * gelini olacak bana ve yaşı tutanlara *
en iyi arkadaşım evlendi bugün, ne güzeldi...
(bkz: my best friend s wedding)
en iyi arkadaşlarım evleniyor manasına gelir.
görsel