bugün

et keserken kolu, havuç rendelerken parmağı, ocağı yakarken saçı tutuşturmak gibi hadiseler topluluğu sanırım.

komik edit: küçükken düdüklü tencere patlamış, pişmekte olan işkembeler de karnıma yapışmış benim. ondandır bu kazalara süs verme sebebim.
zemin katındaki evin mutfağına kamyon girmesi
(bkz: sadece türkiye de görülen olaylar)
sadece ve sadece bir tabağı yıkarken ocağı unutup, yemekleri yakıvermek ve en kötüsü aç kalmak. *
haşlanmış yumurtayı cezvede unutmak... cezvedeki suyun bitmesi ve benim aldığım koku üzerine mutfağa koşmam . :/
annem trafik kazası geçirdi. bacağı kırıldı. atatürk hastanesine kontrole gidiyorduk. ortopedi sırası beklerken annem tekerlekli sandalyede bacağında onlarca vida olan bir kadınla sohbet etmeye başladı.

kadın üstteki mutfak dolabına uzanmak için çıktığı sandalyeden düşmüş. bacağı 40 parçaya ayrılmış. mutfakta insan ölebiliyor gerçekten allah korusun.

mutfak kazasını bile saçma sapan yerlere bağlayan insanlar görmek ayrıca mide bulandırıyor.
Mutfak dolabını açtım ve dolap üstüme döküldü tamam sakarım ama anne valla bu sefer ben bişi yapmadım.
sıcak suyla yanmaktan korkarım. buzdolabının patlamasından filanda.
Ramazanda çok susadığım için üzerime dökmüştüm.
Özellikle eve uzun bir süreden sonra anne-baba veya ilk kez sevgili gelecekse; sos veya çorba hazırlanan tencereye dalgınlıkla metal bir kaşık koyarsın, çok değil, iki dakika için başka bir şeyle uğraşır, sonra içinde kaşık olan akışkanı karıştırmak istersin ve metal kaşık resmen eline yapışır, acısı beynini deler..

Eğer size yemek yapan adamın elinde bir yanık varsa, adam ya tam bir maldır, ya da sizden cidden etkilenmiştir.
En korktuğum şey düdüklü tencerenin bomba gibi patlamasıdır kesinlikle efendim, evet.
ocağa su koyup unuturum. çaydanlığın dibi tutar.
Düdüklü tencerede 5 parmak kalınlığında bir boşluk bırakmıyorsanız, kendisinden her türlü serseriliği bekleyebilirsiniz.

Ayrıca ağzı doğrudan ince metal olanlar bu konuda daha toleranslıdır, kalın metal bir kapağın altında düdüklü tencere lastiği olanlar ise (nedense ve tahmin edilenin aksine) daha gaddar…
Did you mean (bkz: sürahi)?