1. 11.
  e Mutabakat, Mükelleflerin (Form BA) ve (Form BS) verilerini vergi dairesine göndermeden önce karşı tarafla mutabakat yapmalarıdır. e-mutabakat nedir. bkz : https://www.uyumsoft.com/e-mutabakat
  ... cillopgibiyazar
 2. 10.
  Muhasebe alanında sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Hesapların kontrol edilmesi istediğinde bir takım mektuplaşmaların bulunması kontrol aşamasında büyük yardımcı olur. Hesapların mutabık olması sayesinde iki tarafta da herhangi bir alacak borç durumu olmaz ve iki taraf arasında denge sağlanmış olur. iç denetimin yapılması için mutabakat mutlaka olmazsa olmazdır. Özellikle yıl sonunda muhasebe alanında çalışan kişiler bunun kontrolü için bütün hesapların tek tek kontrol edilmesini sağlar.

  Tabii günümüzde e-Mutabakat kavramı gündemdedir.
  Örnek olarak: edonusum.com.tr/blog/e-mutabakat-nedir/57
  1 ... nefessonat
 3. 9.
  anlaşma, uzlaşma anlamına gelir.
  1 ... bedreddin
 4. 8.
  iş hayatı sürekli yenilenme, gelişme ve dinamiklik ister. Hangi sektörden olursanız olun, her geçen gün yeni yeni firmalar kurulurken ciddi rekabet ortamında firmanızı dimdik ayakta tutmak ve emin adımlarla hizmet vermek zorundasınız. Tabi bir de kusursuzca yürütmeniz gereken mutabakat işlemleri var.
  Mutabakat işlemleri, firmalar için bu gün sıkı bir şekilde takip edilmesi gereken ve ihmali sonucunda ciddi hukuki süreçleri doğurabilecek can sıkıcı, bir o kadar da hayati işlemlerdir.
  Cari ekstre, Ba, Bs formları derken, tüm mutabakat işlemlerinin yürütülmesi, takibi ve arşivlenmesi firmaların ayağına dolanıp, verimliliklerini dahi düşürür kimi zaman.
  Ortakmutabakat.com, iş dünyasının zorluğundan ve gereksiniminden yola çıkarak, başarılı firmaların başarısına güç katmak, onlara profesyonel destek vermek, aynı zamanda da zamandan kazanmaları için cari ekstre, Ba, Bs formları gibi mutabakat işlemlerinde destek vermek için kurulmuştur.
  Firmaların, müşterileri ile Ba, Bs formu, cari ekstre mutabakatı gibi işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmelerinin yanı sıra, hızlı ve güvenli veri paylaşımını sağlayan ortakmutabakat.com, iş hayatının yükünü hafifletmeyi kendine misyon edinmiş ve daima müşteri memnuniyetinin yanı sıra güven ilkesiyle ilerleyen bir firmadır.
  Klasik mutabakat yöntemleri bu güne kadar pek çok firmaya ayak bağı olmuş, kimi zaman da ciddi personel hatalarına neden olmuştur. Bu hataları sıfıra indirmek ve aynı zamanda denetimlerde yaşanabilecek sıkıntıları önlemek amacıyla iş ortaklarına ciddi çözümler sunan ortakmutabakat.com, Ba, Bs formu, cari ekstre gibi muhasebe işlemlerinin tümünü sıfır hata ile gerçekleştirir ve firmanıza da sadece kaliteli bir iş hayatının tadını çıkarmak kalır.
  Boş yere gereksiz zahmete girmeyin. Siz, profesyonel olduğunuz alanda hizmet verin ve mutabakat alanında da profesyonel destek alın. Unutmayın, ne iş hayatı ne de Ba, Bs formları ve cari ekstre gibi hayati evraklar hata kabul etmez. Ortakmutabakat.com ile çalışın, sıkıcı işlerin nasıl da akıcı olduğunu görün.
  Bırakalım da herkes uzman olduğu alanda hizmet versin ve iş hayatı daima kusursuz olsun.
  Kusursuz mutabakat adresiniz; ortakmutabakat.com!
  ... korayozdemir
 5. 7.
  bütçe işlerinde mutlaka varılması gereken durumdur. yoksa şapa oturusunuz uyandırıyorum.
  ... atonica
 6. 6.
  bazen varılamamasında hayır olabilecek durumdur.
  ... congolos
 7. 5.
  "mutabııııız." lafını duymak için yaşanan süreç.

  (bkz: mutabık olmak)
  ... emmo
 8. 4.
  samimiyetsizlik kokan kelime.
  ... akrep
 9. 3.
  ifade içinde kullanilan kelime ve deyimlerin muhtevaya uygun seçilmesine denir. karşıtı mübayenet (aykırılık, zıtlık) tir.
  1 ... carlott
 10. 2.
  muhasebe mesleğinde satıcı/müşteri mütabakatı ve banka mütabakatı olarak karşınıza çıkar ki hayattan soğutur. telaffuzu bile kulağa inanılmaz itici gelir.
  1 ... wolfshade