Türkiye'ye aynı mükemmellikte bir insanın gelmesi mümkün olmayan,güçlü,kararlı,bize özgürlüğü armağan eden yegane liderimiz

http://www.ataturk.com/
Gecedir ve görmemektesinizdir önünüzü. Çimenin kokusunu bilirsiniz,yıldızın parlaklığını da görürsünüz ama seçemezsiniz önünüzdeki engebeli yoldaki çukurları. Oysa yakındadır engin okyanuslar ve engin okyanusa gidemediğiniz takdirde size kalacak olan tek şey karanlıktır. Gözleriniz bir ışık arar. Küçük bir ışık. Burnunuzun ucunu bile gösterse şükredeceğiniz bir ışık,hayata sizi döndürecek bir ışık. Sonra bir şimşek çakar ve bir ateş yanar yeryüzünde. * * Ama gece daha zifiri karanlıktır ve yabani hayvanlar sarmıştır etrafınızı içinizdeki korkudur en büyük düşmanınız ve en yakın dostunuz bile artık sizin rakibinizdir,bir dakika geç ölme mücadelesinde. Ateş yanar ve büyür. Kalbiniz artık dayanmamalktadır karanlığın arasıdnaki bu kaçışa bir dur demek istersiniz,annenizin çığlığı gelir kulağınıza,babanızın ölmeden önceki son haykırışı. Kızkardeşinizin gelinliğinin kana bulanmışlığının hayali belirir karanlığın ortasında,hayvanların sesleri artar içimizdeki hayvanlarla birlikte üstünüze gelmektedirler ve yakındır meşale.yavaş yavaş görmeye başlarsınız ve bir gün bir karadeniz kentinin kıyısında yanar o meşale,öyle bir ateştir ki hayvanların gözlerindeki kinin yerini ödlek bir ışık alır,ateş büyür yanına binlerce yüreği katar,on bin olur,yüz bin olur,milyon olur ve aynı ateşin altında birleşir halklar,türk kürt çerkes ermeni laz bir araya gelir ve kurtuluş türküsünü söyler,ege'nin incisine girerken ve boğulurken hayvanlar egenin emperyalistlerce kana bulanmış ama barışı hak eden sularında,tek bir şarkı yankılanır izmir dolaylarında..

hoşgelişler ola mustafa kemal paşa...

işte o ateştir mustafa kemal

Karanlığı söndürendir.

Dündür
Bugündür
Yarındır.

ve türk genci

Kendisi senin en büyük modelindir. *
putlaştırılmadan sevilmesi gereken en büyük türk. (bkz: atatürk ün ileri görüşlülüğü)
yattığı yerden düşmanlarını kudurtan efsane lider..
idolüm..
atam önderim türk olmaktan gurur duymam için bir başka neden daha. bu toprakların yetiştirdiği en büyük deha eşsiz bir komutan. lakin aramızdan çok erken ayrıldı. (bkz: özlemek)
Allah'ın türk halkına bir lütfudur.böylesi yeryüzüne gelmemiştir, gelmeyecektir.fakat bütün bu gerçeklere rağmen hala daha gerekli değeri vermeyenler insanlar çoğunluktadır.hatta büyük çoğunluğu başımızdadır.
1881 yılında selanik'te doğan güneş.ordudaki başarıları ve çanakkale'de yazdığı destandan sonra ülkenin gidişatını gören ancak baştakilerin bir halt olmadığını anlaması üzerine halkına güvenerek tüm anadoluda bir "yeniden doğuş" başlatan efendimiz.sönmüş yıkılmış bir imparatorluğun külleri üzerinden yepyeni bir ülke kuran şahıs.
islam adı altında halka yedirilen tüm o boş inançlardan bizi kurtaran ve bize insanca yaşamı öğreten atamızdır.
dönemin tüm "efendi" ülkelerine gerek savaşta gerekse masada haddini bildiren,tüm o yoksulluk ve sefalete rağmen başarılı olan kişidir.
korkusuz,cesur,inançlı ve türk halkını arap kültüründen kurtararak bir "ulus devlet" yaratan insan.
kimi köpeklerin dil uzatmaya cesaret ettikleri,çekemedikleri çünkü ilke ve devrimlerini öyle herkesin kolay kolay anlayamayacağı insandır.
onun sevgisi yürekte hissedilir.öyle bir insandır ki o,onun hakkında bir şey okurken,bir şey yazarken veya anıtkabir'e gittiğiniz zaman hep gözleriniz dolar.kafanızı havaya kaldırırsınız ve özgürce dalgalanan bir al bayrak görürsünüz.işte bu manzarayı "o"na borçlusunuzdur...ve aldığınız her özgür nefeside...
yoluna kurban atam,yeryüzündeki hiç bir sevgi,senin sevginden üstün olamaz.
--spoiler--
Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp ATATÜRK'e dua et.senin gibi dürzüler yüzünden dininden de soğuyacak bu millet.sakın işgaldeki hali unutupta,ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kim olurdu bilemezdin şerefsiz!!!
--spoiler--
önünde saygıyla eğilesi ve de onu anlatmak için yeryüzündeki hiç bir kelimenin yeterli olmadığı iyi ki varsın dedirten adı geçtiğinde bile insanların gözlerinde sevgi, saygı, hayranlık uyandıran aynı zamanda karşıtlarının gözünde korku ve rahatsızlık uyandıran dünyaya gelen en büyük türk...

mavi gözlü dev...

ayrıca ne acı ki kendisine olan görevimizi sadece kültür merkezlerine, sokaklara, caddelere vs. vererek yerine getireceğimizi zannettiğimiz ulu insan...
system of a down adlı soydaşlarımın oluşturduğu grubun holy mountains adlı şarkısına çekilen klipte haksız yere hakarete uğrayan türkiyenin önderidir. gerçekten de o klibi hazırlayan fanatik dostumuz araştırma yapmamıştır. mustafa kemal atatürk'ün ermeni soykırımı ile ilgisi olmadığını bilmiyordur. eğer art niyeti var ise de kendisini lanetliyorum.
şuan burada bu entry yi yazma fırsatını bana vermiş taptığım hepimizin izinde olduğunu düşündüğüm büyük devlet adamı.

edit:daha önce kötülenen entry me hiç edit yapmadım ama o kötüleyen arkadaşa söylüyorum o olmasa sen ne olurdun.o :( tuşuna basabilirmiydin.aferin sana kötüle.
Adına cümle kuramadığım babam, atam, güneşim, her şeyim.
Yerine ölseydim kemalim...
1 milyon gencini vererek kurtardığı topraklarda, 3 günde 14 tane şehit vererek yüzüne bakmaktan utandığımız efsane liderimiz.
önder ve büyük insan.doğruları göstermiş,ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmıştır.
gelmiş geçmiş en buyuk lider,liderimiz.bugun bana gelen çok guzel bir forward maili okuyunca değerini daha da fazla anladım hemen sözlükle paylasmak istedim buyrun;

BiLiYOR MUYDUNUZ?
Atatürkün dünyadabaşöğretmen sıfatlı tek lider olduğunu Bir
geometri kitabı yazdığı, Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane
geometri teriminin (Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal
olduğunu
NorveççedeAtatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu
Atatürk; çiçeğinin adını, çiçeği bulan Wanderbit
Üniversitesi profesörlerinden doktor Kirk Landın`in koyduğunu ve
bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip
satıldığını
Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan
her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk
büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve
saygı duruşunda bulunduğunu
Mimber adında
bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede ilk defa
sansür kelimesi geçtiğini

Kurtuluş Savaşında rütbe alan bir çok kadın askerlerimizin
olduğu, dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimizin
olduğunu, Üstteğmen Kara Fatmanın 700 erkek, 43 kadından oluşan
bir müfrezenin reiseliğine bizzat Atatürk tarafından atanmış
olduğunu

Bir röportajda
''Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulduğunda "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz" dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu

1938de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı
döneminde, danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden
fazla kişiye; "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı
ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim" dediğini

1938de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir
şiirde; "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse onun elinden tutmak

isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini…

1996da Haiti Cumhurbaşkanının vasiyetinde, mezar taşına
yazılmasını istediği metinde; "Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin
lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamış ve uygulamış olmaktan
dolayı mutlu öldüm yazdığını

2000de ABD Başkanının milenyum mesajında; "Milenyumun hiç
şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü
o yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir"
denildiğini

2005de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Mr.
Johns`un önerisinin "Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek Atatürk' ü
örnek alsın
yeter" olduğunu

2006da ise AB Uyum yasalari geregince devlet dairelerinden
Atatürk resimlerinin kaldirilmasinin istendiğini

BiLiYOR MUYDUNUZ!!!

edit: bu entryimi de kötülüyorsunuz bravo!!!!!!!devam edin..

zamanın ötesinden gelen edit : bu entrymi ne kadar eksilerseniz eksileyin, biz bir kişi bile eksilmeyeceğiz.....! hep var olacağız.. ve biz varoldukça bu cumhuriyet, bu emanet, sonsuza kadar yaşayacaktır!!!!
ne mutlu türküm diyene sözünü sarfederek türk olmanın bir anlamı olduğunu değerli birşey olduğunu bana hissettiren kişi.
onun türk olması benim türk olmamdan gurur duymamı sağlıyor.
bu adama inanmayanlar gerçekten yani yazıktır bunlara.. bu adamı övmeye gerek yoktur nasıl olsa yaptığı her hareket bizim şurada yaşamamızı sağlıyordur. bunu aksini iddaa edenler hiç tarihlerini araştırmamışlardır. yazıktır onlara. gerçekten yazıktır.. Türkiye'ye yararı dokunsun isteyenler Atatürk'ü gerçekten sevsinler yeterli olacaktır..

zamanında bunu yazmışım, her hareket demişim, her hareket olmayabilir onu belirtmek isterim. gene de efsane liderdir kendisi.
hep ne kadar tanidigimizi merak ettigim ölümsüz insan...
(img:#49408)
gelmiş geçmiş dünyaca kabul edilmiş en büyük insanlardan birisi. fakat öle bi dönemdeyizki biz sadece caddelere okullara parklara adını veriyoruz...
Türkiye Cumhuriyetini kuran ulu önderdir. oluşturduğu değerleri korumak tüm Türk ulusunun görevidir. özgür bir şekilde yaşamamızı sağlamıştır. yaptığı devrimler üstün aklını ortaya koymaktadır. ilkeleri :

cumhuriyetcilik
ulusçuluk
halkçılık
devletçilik
laiklik
devrimcilik

üstün zekasının yanında ileri görüşlü bir insandı. bu özelliği her alanda, hem kendisi için hem de Türk haklı için büyük faydalar getirmiştir.

Türkiyenin en zor zamanlarında sabır gösterip bütün gücüyle çalışmış, inandığı ülküler doğrultusunda sıkı adımlar atmış, sonuçta amaçlarına ulaşmıştır.

hani denir ya, Atatürk gibi bir insan daha gelmez dünyaya diye.. en ihtiyacımız olan zamanlardan birisi de şu zamanlar.. Atatürkün kemiklerini sızlatacak davranışların oluştuğu zamanlar..

teröristlere kefil oluyoruz..
biz ne hallere düştük böyle..
türkiye cumhuriyetinin -"O"na ve geleceğini söylediği sonuca inanarak, cephede toz, ter, ateş ve korku tüm bedenlerini yakıyorken; ölümle yüzyüze olduklarını, az sonra ölüp gideceklerini bilmelerine karşın deli bir cesaretle savaşan, etnik kökü ne olursa olsun, büyük bir saygı ve onurla "dedelerimiz" diye bağrımıza bastığımız yüzbinlerce isimsiz anadolu insanı ile birlikte- gerçek kurucusu.

çok yakışıklı, çok karizmatik, çok başarılı, çok güzel giyinen, çok güzel konuşan gerçek bir erkek. Her erkeğin olmak isteyeceği kişi, bürünmek isteyeceği bir kişilik

Etrafındaki "bir ordu" kalabalığın içinde, tüm hayatı boyunca, yalnız olan, yalnız yaşayan ve bu yalnızlığı, fotoğraflarında, gözlerinden rahatlıkla okunabilen kişi.
dünyaya dönmesini tek istediğimdir.
En basitinden bir örnek verecek olursak

"bugün burada rahat rahat, hür bir şekilde giri girmemizin sebebi Ekşi sözlük değil Mustafa Kemal ATATÜRK tür.
Benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum. Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. Benim halkım demokrasi ilkelerini gerçeğin emirlerini ve bilimin öğretilerini öğrenecektir. Batıl inançlardan vazgeçilmelidir. isteyen istediği gibi ibadet edebilir. Herkes kendi vicdanının sesini dinler. Ama bu davranış ne sağduyulu mantıkla çelişmeli ne de başkalarının özgürlüğüne karşı çıkmasına yol açmalıdır.. Atatürk-1926
Andrew Mango, Atatürk Syf.447
herkese, herşeye inat! yobazlara inat! sığ zihinlere inat! nankörlere inat! izindeyiz atam!!! izindeyiz ve bıraktığın değerlerin bekçisi olmaktan asla ama asla vazgeçmeyeceğiz! hodri meydan!!!

edit: bunu eksileyen zihniyetin de allah belasını versin... **