1. 1.
  II. Abdülhamit üzerine yazılmış bir kitabı bulunan yazar.
  (bkz: abdulhamit in kurtlarla dansi)
  [kat: türk tarihçiler]
  [kat: tarihçiler]
  8 -4 ... laedri
 2. 2.
  araştırmadan bilgi sunan bir çok tarihçi(!)nin aksine iddialarını dönemi ve günümüzün tarihçileri ve belgeleriyle destekleyen ve osmanlı hakkında bir çok yanlış düşünceyi çürütmeye çalışan tarihçidir. osmanlı'ya önyargısız bakmaya çalışan ve tarihi bir bilim olarak ele alan, ezber bozan kişi. tarihimize çoğu aydınımızın öteki olarak baktığı gibi bakmamaktadır. sonuçta tarih bizim tarihimizdir, dışardan küçümseyen, ötekileştiren, basmakalıplarla ifade edilmeye alışan tarihçilerden değildir, yan etkisi olabilir.
  8 -6 ... kisinin degeri aradigi seydir
 3. 3.
  mustafa armagan aslında edebiyat bolumu mezunudur.ama tarıh üzerine yazıları vardır.ve bu konuda bırçok açıgı kapattıgına inanıyorum.osmanlı hakkındakı gerçek düşüncelerininde biz tarihçilere büyük katkısı olduguna inanıyorum.osmanlı insanlıgın son adası,fatıh sultan mehmet[ufukların sultanı),osmanlı geriledimi ve de en son olarak çıkardığı insan yüzlü şehirler gibi önemli kitapları vardır.keşke herkes onu gibi olabilse ve osmanlıyı onun gözünden görebilse...
  5 -5 ... silte
 4. 4.
  ikinci abdulhamit hakkında dergi çıkarmaya çalışıp şimdilik başaramayan ama abdülhamit hakkında belki de şimdiye kadar yazılan en güzel kitapı bizlere armağan eden insandır. övenin de sövenin de mutlaka okuması gereken kitaptır. ezbere konuşmamak lazım.
  8 -5 ... fewzi1907
 5. 5.
  bir bursa aşığıdır.gençligini bursa da geçirip,ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır.kendi anlatımıyla bu şehrin değerini istanbul a üniversite okumak için geldiğinde anlayıp,bursa ya büyük bir özlem duymaya başlamış ve bu özlemini 1998 de bursa şehrengizi, 2004 de osmanlı yı kuran şehir eserleriyle yazıya dökmüştür. her bursalı nın okuması gereken yazarlar listesinin 1 numarasını ahmet hamdi tanpınar ile paylaşır.
  4 -2 ... reconquista
 6. 6.
  güzel bir çalışması için (bkz: avrupa tarihinin 10 buyuk yalani).
  5 ... kutt
 7. 7.
  mostar dergisi yazarlarındandır.
  mostar dergisi aralık sayısındaki müstağrip-müsteşrik ilişkili yazısı hakikaten takdire şayandır.bizce kendsinin en nitelikli ürünlerinden biridir.*
  4 ... ahmete kabak yediren cocuk
 8. 8.
  alternatif tarih tezleriyle gündemde olan çeşitli dergilerde yazıları cıkan yazar.en son vahdettin sevr'i imzalamadı diye bir yazısı cıkmıstı.resmi tarih tezlerini çürütecek gibi!!!
  (bkz: kemalistleri rahatsız edecek tarihçi)
  4 -4 ... bilgehan
 9. 9.
  savunduğu düşünceler yazdığı kitaplarda açıkca görülen, tarih yazmaya çalışan edebiyatçıdır.
  4 -5 ... bohemian rhapsody
 10. 10.
  dogmatik değil araştırmacı, sıradışı bir kalem...
  http://pazar.zaman.com.tr/?bl=14&hn=722
  7 -3 ... abra kadavra