bugün

son zamanarda basketbola yönelmiş ama futbol maclarını da mukemmel anlatan spikerdir. (bkz: işte premier lig bu)
tam anlamıyla bir spor adamı.
zamanında aynı world of warcraft server ında oynadıgım iki üç dakka lafladığım sesiyle gazlarıyla spiker olarak doğmuş insan..
(bkz: vur evet teknik faul bekliyoruz)
basketbola da el atmış ve maçlara ayrı bir tat katan spikerdir kendisi. maçlardan sonra kendinden geçmesi ve bazen de çocukça davranmasıyla herkesin sempatisini kazanan insandır. neredeyse "oh nasıl koyduk canıma deysin, nanik" diyeceğinden korktuğum güzel insan
bitanedir..spor bilgisine hayran olmamak mümkün değildir..
türkiye brezilya maçında, serbest atış kullanan brezilyalılara "eliniz titresin, atamayın!" diye bağıran biricik ntv spikeridir..
an itibariyle kupa töreniyle birlikte dünya kupası serüvenimizin bittiğini anlatan ve 'yeni bir spor yayınında birlikte olmak dileğiyle' diye sonlanan duygusal cümleler sarfetmiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=FzsMg3g0bvg
murat murathanoğlu,kaan kural ve yiğiter uluğ'un dördüncü aradıklarında akıllarına ilk gelen isim.
murat kosova kaan kural diyalogları

murat: evet kevin garnett topu aldı. bir feyk.
kaan: şimdi bu kg bi seferde iki ekmek götürüyodur be murat.
murat: ha??...payton...deveon george bir üçlüüükkk...
kaan: şimdi deveon iyi üçlükçü ama çabuk yoruluyor. biraz çelimsiz ondan sanırım. iyi beslenmek gerek. tabi arkadaşları günde bir kuzu yerken,..
murat: sha-quiiilee-oooooo-neeeeeeeeallll.* muhteşem bir smaçççç.
kaan: hopdediks'e benzetiyorum ben shaq'ı. böyle bir koyunu 5 saniyede döndüre döndüre yediğini hayal ediyorum muratçım.
murat: ya bi s.. git kaan ya. gene acıktın di mi?
kaan: biraz midem guruldar gibi oldu be murat.....ahmet olm bana on tost, iki litrelik de kola!!
hayatını spor ve bilgisayar oyunları arasında geçiren güzel insan. tek sorunu fazla uyumak imkanı bulamamakmış. ayrıca tatillerini de world of warcraft oynayarak geçiriyormuş. * * *
slam dergisinin ekim sayısında murat'ın günlüğü adında çok güzel bir yazı yazmış olan insan.
belkide ülkenin en iyi spor spikeri ama şu nba stüdyo'da ilgili ilgisiz ikide bir "bizim çocuklar all star olabilir" konusunu açmasa kendisini daha çok seveceğiz. yani sırf bu konu artık konuşulmasın her programda diye david stern bizzat çağıracak hido'yu da memo'yuda.
ercan taner ile mac anlatirken bagirmak en cok yakisan spikerlerdendir kendisi. 2006 dunya basketbol sampiyonasindaki bogurusleri mikrofonu bile aglatmistir, bizleri de havaya sokmustur. bu adam ders bile anlatsa dinlenir diye zannediyorum.
hele ki basketbol milli takimini toplayip kamera karsisinda tezahurat yapmasi ile yarilmama sebep olmustur, kafa adamdir vesselam.
bir aralar yaz aylarında stüdyo çekimlerinde sıcaktan bunalınca ''nasılsa belden üstünü çekiyolar, bari biraz serinliyim'' mantığıyla hareket ederek altındaki şort-boxer karışımı giysisiyle spor bülteni sunarak * bu alanda devrim yapmış başarılı,maç heyecanını sonuna kadar seyirciye veren spor spikerdir.
hobisi olan işi yapan ender insanlardandır.
muhteşem bir kültür seviyesine sahip, bu kültürü de zorla karşıdakine empoze etmeyer çalışmayan, "her şeyi ben bilirim" triplerinden fazlasıyla uzak, sporun her dalından fazlasıyla anlayan güzel kişiliktir.
murat kosova: evet sayın seyirciler, ilk litvanya galibiyetimize şans diyenler için bu galibiyet.. dedi ve bir es verdi. kendi kendime, ( hadi - lütfen ), " afedersiniz ama kapak olsun! " diye bitirmesini diledim cümleyi. onun yerine, " uzayda bile iki noktadan bir doğru çıkar " gibi derin ve felsefik bir şekilde bitirdi cümleyi. uzay ne, nokta ne ya. nasıl bir çağrışımdır bu.. birisi bu aforizmaları toparlasın, biz de eğlenelim okurken.
önceden bir tek murat murathanoğlu' muz vardı bize basketi sevdiren; evde efeees diye bağırtan. yeni neslin spikerleri arasında en öne çıkanı, kendine ait bir sunum tarzı olan kişi.
bütün itü inşaat mezunları gibi inşaat yerine başka alanlara yönelen, sesi harika, kendisi harika bir spor spikeri..
tam bir oyun delisi..
son zamanlarda basketbole çok ağırlık vermesi ve futbol maçlarında pek göremediğim için ağlamaklı olarak anımsadığım, işte premier lig bu sözüyle kalpleri fetheden okay karacan la beraber ntv nin ve türkiyenin en iyi spikeridir. tabii güntekin onay'ın real madrid maçlarında maça ronaldo ile başlayıp ronaldoyla bitirmesini saymazsak o da çok iyi bir spikerdir.
son zamanlarda basketbole çok ağırlık vermesi ve futbol maçlarında pek göremediğim için ağlamaklı olarak anımsadığım, işte premier lig bu sözüyle kalpleri fetheden okay karacan la beraber ntv nin ve türkiyenin en iyi spikeridir. tabii güntekin onay'ın real madrid maçlarında maça ronaldo ile başlayıp ronaldoyla bitirmesini saymazsak o da çok iyi bir spikerdir.
(#203283)

futbol maçlarını* hakkını vererek anlatan spiker.
dünkü golden league müsabakalarında bir atlete cirit saplanmasından sonra bayağı bir şaşıran ve spikerlik yaptığını unutup garip garip konuşmaya başlayan kişidir. cüneyt ağbisi ise daha sakindi hali ile. ama bizim murat ''aaa nasıl başardılar onu aaa'' gibi tepkiler verdi. neyse olsun. bu da onun samimiyetini gösterir. yıllar önce attığı ''işte premiyer lig buuu'' nidalarını hatırlattı dün bana.
okay karacan ile birlikte ntvnin ve turkiyenin en ii spkerleri ustlerine futbol maci anlatanini yoktur.
yaptığı yorumlar ile zaten tadından yenilmez olan ntv'yi daha da bi güzelleştiren yorumcu.