1. 1.
  AR Rahman isimli hintli bestekarın mükemmel parçası. Dinleyip de sevmeyen yoktur. Onlarca filme, belgesele, programa fon müziği olmuş parçadır aynı zamanda.
  2 ... ofkeli kalabalik
 2. 2.
  ntv'de oğuz haksever'in hazırlayıp sunduğu "Ve insan" programında da fon müziği olarak kullanılan müzik parçasıdır
  ... firtina
 3. 3.
  dinlendirici, hüzünlendirici, düşündürücü ve bunlara benzer birçok etkiyi bırakan bir parçadır. o an bulunduğunuz ortamdan kopar gidersiniz, çok farklı bi dünya hayal edersiniz. bunun nasıl olduğunu anlamazsınız kendinizi müziğin gücüne bırakırsınız.
  1 ... hbk
 4. 4.
  akıcılık var şarkıda. bir huzur var sessizden gelen. arkada bomba patlarken elinde balon tutan çocuk var. edgar davids ile aynı hareketi yapıp vücudunu ona uyduran hakan şükür var. geyiğin önüne gelmesini bekleyen aslan var. o an var. o herşeyin bir anda olmasını beklediğiniz, bekleyeceğiniz an.
  lord of war da çalar en güzel yerde. tüm günü hızlandırılmış yaşatır kareografi. insanlar gelip de uçağın parçalarını söker. nicholas cage başı önde eğik uyumaktadır.

  şarkının en etkileyici kısmı ortasında yaylıların patladığı kısımdır.
  2 ... micro cuts
 5. 5.
  tam da "o an" bölümüne gelindiğinde o acıklı keman nağmeleriyle çoğu zaman ortadoğu halkının aciları yüzümüze vururcasına patlar. savaşın, dramın ama yine de direnişin en güzel temsil edilişidir bu müzik.
  2 ... herpes
 6. 6.
  (bkz: mumbai theme and tune)
  -1 ... abra kadavra
 7. 7.
  insanın ruhunu okşayan enstrümantal müzik.

  (bkz: ruhu okşamak)

  https://video.uludagsozluk.com/v/mumbai-theme-tune-8140/

  1 -1 ... minik mavi balina
 8. 8.
  evde ordan burdan*** ilginç fotoğraflara yorumlar yaparak feci o an geyiğini yaptığım a.r. rahman eseri.
  1 ... onurude
 9. 9.
  hayatımda dinlediğim en düşündürücü şarkı.
  1 ... miracelli
 10. 10.
  a r rahman hazretleri tarafindan yapilmis sozsuz sarki. * kahinat dunyadan ibaret degil. hatta dunya kahinat mini minnacik bir parcasi. ama daha biz bu ufacik parcayi dahi cozebilmis degiliz anlamindadir. *
  ... hayatayikkafaylacekilmiyor