bugün

http://www.youtube.com/watch?v=e-AZrkFuCZo
bu video apple multi touch olayını ozetlemektedir.nORMAL BiR DOKUNMATiK EKRAN DEGiLDiR VE iLK KULLANILAN URUN APPLE iPHONE DUR.
patenti apple'a ait bir teknolojidir. insan evladini bilgisayar konusunda inanilmaz dertlerden kurtaracak, bir cok uygulamada zaman kazandirarak resmen cigir acacaktir. ozellikle klavye ve mouse kullanimini sifira yakin bir orana du$urebilecek bir teknolojidir. coklu $ekilde dokunmayi algilamasi sayesinde ekranda catir catir yazi yazilabilir, boyutlandirmalar yapilabilir hatta photoshop gibi gorsel programlarda inanilmaz rahatlik saglayabilir. zaten hali hazirda iphone'da bu teknolojinin kullanilmasi ileride ipodlar icinde gercekle$eceginin sinyalidir. tu$lara, dugmelere, ivir zivira elveda denilebilecektir.
basit bir versiyonu kolayca yapılabilen çoklu dokunma teknolojisidir.

https://www.facebook.com/photo.php?v=343633404897
ekrana aynı anda çoklu dokunma ile işlev yaptırılan bir teknolojidir. Apple, Fingerworks firmasının sahip olduğu çokludokunmatik patentlerini 2006 yılında Fingerworks firmasından satın almıştır. Satın aldığı teknolojiler ile Apple, çokludokunmatik teknolojisini kullandığı ilk cihazı iPhone'u 2007 ocak ayında tanıtmış, 29 Haziran 2007 da piyasaya sürmüştür.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.