bugün

yeni sezonda show tvde yayınlanacak olan dizidir.
koskoca kanuni yi bir hareme sığdırıyorsunuz. insaf!
bu dizide kanuni'nin hareme sığdırıldığını söyleyenler kesinlikle diziyi izlemiyorlar.

ne haremi amk?
kanuni'nin kemiklerini sızım sızım sızlatan şerefsizlik abidesi dizi.
arkadaş söylemişti; bir amerikan yazarın, hayal gücüyle sarayı yazdığı kitabın dizi versiyonu imiş.
işin trajik yanı; bu diziyi izleyip ciddi ciddi "tarih öğreniyoruz ne var yeaaa" diyen bir kitlenin var olmasıdır.
akasya durağı'ndan farklı görmediğim dizi.

herkes o kadar eleştirir, karakterler ile dalga geçer; ama ne hikmetse reyting rekorları kırıyor, demek ki çoğu kişi tarafından izleniyor.
yeni sezonu bian önce başlasın diye beklediğim dizi. yeni oyuncular girmiş diziye. burak özçivit ve mehmet günsür.
mehmet günsür mustafa'nın büyümüş halini canlandıracakmış.
burak özçivit ise malkoçoğlu'nu canlandıracakmış. bakalım bu sezon nasıl olacak.
mehmet günsür ile burak özçivit'i kadrosuna takmıştır, süper ligde başarılar diliyoruz.
mohaç meydan savaşının anlatıldığı 16 dakikalık kısım için 500 bin dolar harcandığı söylenmektedir.
yeni sezonda savaş sahneleri için daha fazla maddi imkanlarını kullanacak dizi'dir. yarım tirilyon gibi bir rakam konuşulmaktadır.
şu diziyi show tv'ye değil de starz'ye bir vereceksin sonra göreceksin elin oğlu nasıl anlatıyor haremi.**
alınmaca gücenmece yok, ben bu dizinin tarih dizisi olduğunu eğer gözceğizlerimle görmeseydim, böyle herkesin birbiriyle seviştiği, öpüştüğü muhteşem bir pembe dizi olduğuna kanâat getirirdim. muhteşem sevişmeler gibi. niye böyle oluyor ki yha? muhteşem ne abi?
Cemal Hünal'ın önderliğinde Şahsuvar atlı okçuluk ve tarihi savaş sanatları araştırma, geliştirme derneği olarak, savaş kareografisi ve dublörlük yaptığımız dizi. Oyuncu atları bizzat derneğimizin atları olmakla birlikte, savaş atı olarak özenle eğittik.
the tudors çakması yerli dizidir.
jeneriğinde bulunan yapımcı, senarist gibi kelimelerin ingilizce karşılıklarının da kullanılması bu dizinin yabancılar için yapıldığını gösterir.
ayrıca dizi tarihi kişilere zarar vermektedir.
mehmet günsür ve burak özçivit'ten sonra, şimdi de demir demirkan'ı kadrosuna katan dizi. yakında sertab erener de hareme yeni gelen cariyelerden biri olur artık, hazır star akademi de bitiyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25246834/
yeni sezon fragmanlarıyla beni kendimden geçirmiş dizidir. aman yarabbi hürrem kanımı dondurdu ve fitili ateşledi. pargalı ise heyecanı doruğa çıkardı. heyecanla bekliyorum. mehmet günsur ile burak özçivit'i de kadrosuna katmış. zaten izliyorduk ama daha nasıl izlemesin bu deli gönül?

yeni sezon 1. fragman: `http://www.dailymotion.co...uzyyl-yeni-sezon-fragmany`

yeni sezon 2. fragman: `http://www.dailymotion.co...zon-2-fragmany_shortfilms`
diziye yeni dahil olacak deli sabit karakteri ile ilgili haberlerle savaş sahnelerinin artacağı anlaşılan dizi.

(bkz: deli sabit)
kanuni sultan süleyman'ın harem hayatının ülkemiz şakirtleri tarafından kabul görmemesine ve tartışmalara yol açmasına neden olan türk yapımı dizi. ulan merak ediyorum, osmanlı deyince nasıl bir profil oluşuyor kafanızda? ciddi merak içerisindeyim.
kanuni'nin uzun hükümdarlık süreci nedeniyle 10'ar yıllık bölümleri anlatarak 5 yıl sürecek bir dizi olmasından mütevellit, son sezonda falan kanuni yerine karşımda çılgın bediş'in dedesi görmeyi bekliyorum. ayrıca da mustafa olmuş kazzzık kadar, çok hoş olmuş, tatlı olmuş.. öhm neyse, ama o mahidevran aynı çirozlukta, hürrem aynı hürrem; saçlarının maşası bile değişmemiş, valide sultan'a yeni kıyafet bile dikmemişler sanki. halit ergenç ve don bakışlar eşliğinde muhteşem süleyman, ondaki değişiklik safi sakal. şu makyajın nimetlerinden falan faydalansalar birazcık..
meral okay'ın hastalığı ve hızla büyüyen şehzadeler göz önüne elındığında sezonlarca sürmemesi olası olan dizi. en fazla 2 sezon veriyorum.
g*t koklamaktan akciğer kanseri olmuş biri tarafından ortaya atılan karalama kampanyası.
mehmet günsür de dahil oluyomuş ya çarşı karışır vesselam.
14 eylül'de yeniden ekranlarda olacak dizi.

umarım kuzey güney dizisine yenilir de bir an önce yayından kaldırılır. *kehanet*.
yeni fragmanlarını izleyince çok beğendim. cidden iyi hazırlanmışlar bu sezona. geçen sezon çok sık takip edemedim ama mehmet günsur faktörü var artık. senaryonun da daha çok güçlendiğine inanıyorum.
17 eylülü dört gözle bekliyoruz efendim.
fragmanların sonunda şairlerin beyitlerinin yer alması ayrı bir hoşluk olmuş.
taşlıcalı yahya önemli bir şairdir. hatırlatılması sevindirici.
yeni sezonda engin günaydın'ın harem ağası olarak yer alacağı yapım.