bugün

eskiden göğsü 90 cm olan kadınları yoldan çevirip diziye alıyorlardı. eline hemen seneryo verip oyuncu yapıyorlardı. dekolte falan şahane bir diziydi. şimdi ise cami avlusundan sakallı adam topluyolar amk. boku çıktı artık bu dizinin. memeler yok artık.
piri reis , turgut reis gibi karakterlerin katılımıyla hareketlenmiş dizi. gizemli cüppeli şahsın kim olduğu da sonunda ortaya çıkmıştır.

bu arada, padişahın sokullu ile ve turgut reis ile yaptığı özel görüşmelerde geçen diyaloglar ve sonunda verdiği karar, osmanlı devleti'nde devşirmelerden yararlanmanın genel mantığı ve öngörülen avantajı konusunda son derece dikkat çekici bir sahne olmuştur.
--spoiler--
mohaç savaşı'nın kazanıldığı bölümünde savaştan sonra kanuni'nin büyük zaferi nedeniyle kibre kapılmamak için otağının yanına kazdırdığı mezar misali bir çukura uzanıp bir süre orada kalma ve ölümü düşünme sahnesi dizinin unutulmazları arasında yer almıştır.
--spoiler--
son sezonunda sevgilim izliyor diye izlemeye başladığım güzel bir dizi.
--spoiler--
dün akşamki bölüm itibariyle yeni bir şehzade doğumu vesilesiyle muhtemelen üç nesil padişah biraraya gelmiştir. dizinin sonlarında yeni doğan şehzadenin de oğlunun olmasıyla bunun dörde çıkması bekleniyor.

bu arada gizli oda vakasıyla fena madara olan hürrem araştırmaları sonunda işin ucunun piri reis'e gittiğini keşfederse dizinin ilerleyen bölümlerinde muhtemelen piri reis'in idamı ile bu mevzu arasında bir bağlantı kurulacak olabilir.
--spoiler--

ayrıca dünkü bölümde epeyce uzun bir aradan sonra nişancı celalzade mustafa yine görülmüştür.
3. murat'ın doğduğu dizi. -3.murat'ın dedesinin ölümüyle sonlanacak dizi ayriyetten-
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=C-OwJbvtnXg

--spoiler--
attım tekmeyi, girdim kanuni'nin odasına, ama nasıl içkiliyim...
--spoiler--
iran'dan gelen isyancı prens vakasıyla diziye yeni bir atraksiyon eklenmiştir. hem entrika, hem aşk meşk konularında yeni bir potansiyel.
Halit ergenç'in bu kadar halvetli olduğunu bilseydim baştan rolu kabul etmezdim dediği ve rezil olduğu dizidir.
prince of persia'ya bağlamış dizi.
Meral Okay'in vefatiyla tadi kaçan ,hic sevmedigim halde meryen uzerlinin diziden ayrilmasiyla iyice soguduğum yilan hikayesine donen dönem dizisidir . Yetsin artik , sıkıldık izlemekten.
(#22232514)
asla gerçekle alakası olmayan uçkur peşinde koşan 3 gencin maceralarını ele alan hürrem karekterinin gerçek dışı şeytanlıklarının gölsesin de devlet yönetmeye çalışan padişahın olaylarını anlatan gerçek dışı türk dizisi bizim ecdadımiz bu değil sayın sözlük.
senaristlerinin fantezilerini gerçekleştirdiği dizidir. muhteşem geçen bir dönemi anlatırken sürekli haremi ön planda tutup olayları çarpıtmak reyting kaygısından başka bir şey değildir. popüler kültüre kurban edilmemesi gereken tarihimizi popüler kültüre kurban eden dizinin ta kendisidir.
dün akşamki bölümdeki batıya (roma-viyana) mı doğuya mı (iran üzerine) sefer yapma konusundaki tartışmalar ve değerlendirmeler ilgi çekici olmuştur.
çok şükür ki bu sezon bitiyor dediğimiz show tv dizisidir.
elkas mirza'nın dahil olmasıyla dizi yeni bir mecraya girmiştir.
Şu an star da oynayan dizi.
Osmanlı tarihinin en şanlı dönemidir. Toplumumuzda bu tarih harem ve entrika tarihi olarak lanse edilmektedir.
dün akşamki bölümde hürrem sultan ile sümbül ağa arasında geçen kahve atraksiyonu hoş olmuştur. sümbül ağa'yı saraydan gitti diye diziden de komple çıkarmamaları güzel olmuş.
117 bölüm olmuş bu dizi yayınlanalı, ilk defa bu akşam oturdum nedir lan bu diye açtım bir bölümünü izledim, ve az çok osmanlı tarihi ne ilgi duyan birisi olarak dizi hakkında şunları gözlemledim.

1- ) piyasada ne kadar boşta kadın oyuncu varsa doldurmuşlar. meltem cumbul falan var lan, ulan bu karı iticilikte bi dünya markasıdır, cihan padişahı diye bahsedilen koskoca sultan süleyman bu karıyı hareminde, hadi haremini geçtim dizisinde barındırır mı ?

2-) süleyman ın kızı mihrimah rolünde kafası her daim öne eğik, boyunsuz, ördek yürüyüşlü pelin karahan şahsı oynuyor, daha doğrusu oynayamıyor. ulan bir insan 5 senedir kamera karşısında olur da, bu kadar mı hevesli olur rol yapamamaya ? polat alemdar bile en azından sert bakış atıyor, armut kafalı kız. şahsen ben süleyman olsam, koskoca cihan padişahıyım, benim böyle armut gibi kızım olamaz, tiz vurun bunun kellesini anasıyla birlikte derdim.

3-)arkadaş harem harem değil sanki çatladıkkapı kız meslek lisesi. aga, olayları falan bi görmeniz lazım, resmen erkek kavgası yapan liseliler gibi kavga ediyor koca koca memeli kadınlar. frikik verseler iyiydi ya, bunlar haremin soylularından oldukları için fiziksel kavgaya girmiyolar, daha çok ''senin ananı s.kertirim, benim arkam kuvvetli olm, sedat peker in yeğeniyim lan ben tarzında ağız dalaşları oluyor.

4-) süleyman da hep karının kızın içinde. ulan bu kadar da olmaz ki, bi sefere çıkamadı gitti karı dırdırından kurtulamayıp. ayrıca vezirlerine karşı falan pek bi haşin gaddar, sesini yükseltmekten hiç çekinmiyor da, huzuruna bir kadın geldiğinde romantik playboya dönüşüyor, hemen sen benim gökyüzümsün, ayımsın güneşimsin, slm nber burası kasıor msn var mı ? akşam napıyosun lar falan filan. süleyman resmen amsalak biri gibi gösterilmiş.

5-)az önce vezirlerden birisi tam olarak şuna benzer bir cümle söyledi . ''sultanım, sizin gibi bir sultan henüz gelmedi, daha da gelmez'' . hee amk hee, fatih sultan mehmet falan amasya sancak beyiydi di mi beynini ziktiğim ? süleyman a da millet yalakalandıkça, bir kabarmalar, bir benim havaları, bir cristiano ronaldo tarzı. utanmasa cristiano nın attığı golden sonra bacağını gösterdiği gibi gol sevinci yapacak vezirlerine karşı.

6-) bir de o mehmet günsur u alın şu diziden ya, canım benim ekmek parası için ne hallere katlanıyor. adamın yakışıklılığına yazık lan şu dizide oynaması.
Aslında o kadar muhteşem değildir.
hakikaten emine ve tayyip erdoğan'ın muhteşem yüzyılları vardı ama bitiyor gibi....
son bölümde mihrimah'tan rüstem'e;

--spoiler--
senden alacağı bir şey daha var!
sevdiğin kadını...
--spoiler--
*
Müzikleri ve bir kaç sahnesi dışında tırt ve sıkıcı olan dizi.
güncel Önemli Başlıklar