bugün

meryem uzerli diziden topuklayınca dün akşamki bölümde senaryo hep hürrem ortalıkta görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır. sadece bir kez at arabasına binerken yüzü görünmeyecek şekilde bir anlığına "gösterilmiş"tir.
meryem üzerli'nin yokluğu çok hissedilmiştir.
şehzade cihangir büyüyünce oynayan oyuncu değişmiş. ufak hali tam mıncıklanasıydı. yenisi de tatlı, ama eskisi kadar değil.
şehzade cihangiri oynayan çocuk gelecekte çok iyi bir oyuncu olacaktır. bir diğeri için.

(bkz: leyla ile mecnun orhan)
elbette ki hatası-eksiği çok olmakla birlikte; aynı zamanda, tarihte yaşamış karakterlerin hep savaştığı, gündelik bir hayatlarının, insani duygu ve zaaflarının olmadığı şeklinde önyargılarımızın olduğunu da ortaya çıkartmış olan bir dizidir.
şunun gibi garip işkence teknikleri olan dizi :
http://www.youtube.com/watch?v=2ApyFUaWNgY
reklam logosundan hürrem resmi kaldırılmış, padişah resmi tek başına kalmıştır.
(bkz: muhteşem rezalet)
insanların büyük bir kısmının bilgi kaynağının televizyon olduğu ülkemizde ciddi bir dezenformasyona yol açtığı için yayından kaldırılması gereken dizimsi.
türk televizyon tarihinde dizi sektörü için dönüm noktalarından biridir. özellikle bu dizi vesilesiyle başlayan tarih tartışmaları gizli tarihin konuşulmasında yeni bir eşik oluşturdu.
etraftan soruyorlar "izliyor musun?" diye.
"bre deyyuslar bilmez misiniz zinhar izlemiyorum. Kim-sin sen kim-sin be adam böyle soru soruyor sun? Sual ediyor sun!?"
meryem üzerlinin gidişiyle büyük oranda reyting kaybetmiş gereksiz dizi.
allahtan yapımcılığını ve senaristliğini gani müjde yapmıyor, yoksa ikinci bir yahşi cazibe vakasına dönüşebilirdi dizi. hürrem, sülümandan ayrılır rusyaya dönerdi.
--spoiler--
hadım süleyman paşa divanda macaristan'daki sakat gelişmelerle ilgili bilgiler dönünce topa girip "isterseniz ben gidip padişahı bilgilendireyim" muhabbeti yapan rüstem paşa'ya "ben zaten çoktan konuyu hünkarımıza bir telhis ile arzettim" diye tavır koyarak karizma yapmıştır. nitekim telhis işe yaramış; sultan hem divana gelmiş, hem de melankoliden sıyrılıp sefer kararı almıştır.
--spoiler--
dün geceki bölümde bali bey'in soruşturma esnasında yaptığı sorgulamalar bir hercule poirot veya bir sherlock holmes tadında cereyan etmiştir. *
meryem uzerli olmadan bu dizi olmaz demiştim ama onsuz da tavan heyecanla izlenen dizidir.
hürremsiz de idare ettirmiş dizidir.
yalnız bize birşey öğretmiştir.
kimse vazgeçilmez değildir.
meryem uzerli gitti iş devam etti...

yerine de vahide gönlüm müydü o kadın gelecek zannımca zira son sahnede yeni fragman verdiler onun ses tonu kullanıldı gibi gibi.
Bu sezon aslında bitmesi gereken dizidir. Saçma sapan firuzelerle, prenseslerle uzatmalar yapılacağına doğru düzgün işlenseydi eğer konular, zaten bu sezon bitecekti. Şimdi yeni Hürrem gelse kaç yazar ? Seyircinin gözünde hiçbir zaman Hürrem olmayacaktır o, kimin geldiğinin de hiçbir önemi yok ne yazık ki.
meryem uzerli den sonra bu abla olmaz gibi. ciddi anlamda izleyici kaybettirir. vahide gördüm ün oyunculuğuyla alakalı bir sıkıntı yok fakat olmazz.*

https://www.google.com.tr...mp;ei=OZS5Ua-aJ8O0PNPogXA
dizide hürrem alman aksanı ile konuşurken yıllar ona yaramış ve türkçesi düzelmiştir.
muhteşem yüzyıl sezon finalı ile karşımıza çıkacak, peki merak ettiğim bir konu var bu dizi acaba osmanlı ailesi ve sultan abdülmecidin ingiltere de yaşayan osmanoğlu ailesine mensup kişiler tarafından izliyor mudur, izleniyorsa acaba duygulanıyorlar mıdır, merak ettiğim bir konu, şimdi türkiye cumhuriyeti olmasaydı osmanlı yıkılmasaydı bu ailelerin birisi tahta geçecekti sonuçta.
izlemediğim dizi ancaaaaaak ayakta alkışlıyorum çünkü türk ün dünyada dikkate alınır olmasının işaretlerindendir.
izleniyorsa; türk zekası dünyada ön saflara geçmiştir yani zeka ürünü olmayan bi eserei kimse dikkate almaz.
tabi bu işin öncüsü gümüş dizisinin de hakkını vermek lazım.
Vahide Gördüm'ü severim. Gerçekten sevdiğim, saydığım ve kuşkusuz şu sektördeki en iyi oyunculardan biridir ama Hürrem olmamıştır. Anlamadığım, olmadığını yapımcı falan görmüyor mu? Bir kere Hürrem Sultan, Kanuni'nin ablası gibi bir şey olmuş şu durumda.
sezon finali verecek güzel dizi. vahide gördüm olmamış olsa da yaşlanacak ve ölecek hürrem sonuçta ondan fazlada sürmez.
mihrimah sikti attı ortalığı. anasından beter vallahi..
hadım mercanla ferhundeden bozma sultanın büyük aşk yaşadığı dizi.
güncel Önemli Başlıklar