bugün

Son zamanlarda sarayin buyuculuk okuluna donmeye basladigi dizi. Her bolumde hanedan uyelerinin birbirine yeni bir buyuyle saldirdigi, konuk oyuncu olarak harry potter i gormeyi bekledigimiz dizidir.
--spoiler-- her kim ola ki benim emirlerime karşı gelir cezasını misliyle çeker falanca! --spoiler--

emru ferman yuce hukarımızındır.
--spoiler--
ihmali olanın tez boynu vurula!
--spoiler--
(bkz: Osmanlı da derin devlet) in yanında çocuk masalı kalacak çakma tarihi dizi.
kız arkadaş tarafından, pargalı öldüğünde, ne olur bu bölüme bakalım deyip, hatun talebiyle izlenmiş dizidir. pargalı nın ölmesi ilk kez izlenmiş olmasına rağmen ağlatmıştır.

not: sevgili değildir, sadece birlikte izleyelim diye teklif etmiştir.
güldüren, kahkalar attıran , bayılarak izlediğim romantik komedi. pargalı ve süleyman'ın kavuşacakları büyük günü bekliyoruz ailecek.
bir osmanlı da derin devlet ve bir zamanlar osmanlı kıyam değildir.
--spoiler--
ayas paşa kırk yılda bir alem yapayım dedi, karambolde gümbürtüye gitti.
--spoiler--

lütfi paşa'nın sadrazam olmasıyla diziye hareket gelebilir; hele sadrazamlıktan gidişine kadar dizi sürerse, o bölümün bomba bir bölüm olması kaçınılmaz.
Lütfü Paşa'nın yatağının altından playboy dergisi çıkacak dizidir.
yapımcılarının cebini sağlam doldurduğundan, yüzyıl sonunda biteceğini düşenmediğim dizi. burada hem dizideki yüzyıldan, hem de içinde bulunduğumuz 21.yüzyıldan bahsediyorum. malum bizim ülkede bir yerden azıcık bir para akmaya görsün, iliğine kadar sömürülür, kökü kurutulur. 2001 yılında çıkan bir ağa dizisinden 2 kişi ekmek yedi diye 2013 yılında hala inatla ağa dizisi çeken adamlar var bu ülkede. bu da bitmez.

bu bitse başkası başlar. 1600'ler var sonuçta, güzel yüzyıl diye yayınlanabilir. o biter, dayarlar 1700'leri, hiç de fena bir yüzyıl değil. o da biterse tarak gibi bir yüzyıl başlar. osmanlı'da yüzyıl mı biter lan ?
çokça eleştirilmesine rağmen herbirimize tarihi bilgi vermiştir.
bektaşilerin* yargılandığı sahnesi çok iyidi ve türkiye medyasında ilk defa bu şekilde bir konu ele alıp göstermiş dizi.* takdir edilesiydi gerçekten.
--spoiler--
dün akşamki bölüm rüstem paşa'nın meşhur bit vakasını, biraz farklı bir kurgu ile de olsa, ekranlara taşımıştır. ayrıca -sanırsam dizide ilk kez- rüstem paşa'nın çocukluğu ile ilgili bir flash back vardı. hadım süleyman paşa'nın diziye dahil olması da bazı bomba gelişmelerin ileride dizide yer alacağının göstergesi olmuş.
--spoiler--
(bkz: muhteşem yüzyıl sakal tipi)
hatice sultanı itici yapma konusunda senaristlerin birbirleriyle yarıştığı dizi.
uzun süredir izlemediğim star tv dizisi. dün çok kısa bir süreliğine baktım ama her şeyin hala aynı olduğunu gördüm. yine heyecan yok, bol entrika var.

şöyle game of thrones, spartacus gibi dizi yapamadık.
saruhan sancak bey'in * çok yakışıklı olduğu dizi.
semendire valisi'nin * çok yakışıklı olduğu dizi.
dün akşamki bölüm mihrimah sultan'ın evlenmesi kısımlarıyla dikkat çekici bir bölüm olmuştur. bu arada lütfi paşa da batakhane baskını olayına fazlaca abanarak ileride başını yakacak bir olaylar silsilesinin fitilini ateşlemiş olabilir. hadım süleyman paşa'ya da dikkat; ileride sağlam gelişmelerini izleyebiliriz.
her sakalını uzatanı dizi içine alan proje. tekliflere açığım sakal tam yani. *
mihrimah sultan'ın 5 yaşında çocuk doğurduğu dizidir, zor taşıyorlardı kucaklarında vallaha ulan hiç mi dikkat etmez insan, paranın amına koyuyorsunuz bu özensizlik niye!
yunanistan'da "süleyman" adı ile yayınlanmaktadır.
bu sezon sonuna kadar;
hatice sultan, şehzade mehmet ve nigar hatun ölecekmiş.
her zaman sasirtmaya devam eden yazi.sonlari cok acayip oluyor.
çok yanlışı olmasına rağmen seyretmeye değer dizi.

iyi kötü gerçek tarihten bahsediyor ara sıra.