bugün

Hürrem karakterinin ortadan kaybolup, bir iki sene sonrasında yaklaşık 30 yıl yaşlanarak geri geldiği dizidir.

vahide gördüm olmuş mu sayın senarist veya senaristler?

olmuş mu vahide gördüm o rol'e?

oldu olacak gidin ayşen guruda'yı hürrem sultan olarak oynatın.

vallahi pes diyorum. pes.

yaş farkı denilen birşey var sevgili kardeşlerim. makyaj yaparak kapatamamışsınız ki.

kapanmamış o fark.

meryem ile vahide gördüm !?!!?

yani yığınla oyuncu var, ve siz gidip vahide gördüm'ü seçiyorsunuz.

cast bu derece mi başarısız olur?

göz var, nizam var.

hele o son sahne... o son sahnede yakın çekim hatta ekstra yakın çekimde vahide gördüm'ün yüzünü görünce, valideme şöyle bir ışık hızıyla mavi ekran vermiş gözlerimle baktım.

sonrasında dizi bitti ve biz hala şaşkınız.

yani siz oldu diyorsanız; dahada birşey demiyoruz biz izleyiciler olarak.

edit = ayrıca hürrem sultan kaybolduğu süre zarfında diksiyon dersi almış sanırım esir tutularak.
o lehçe gitmiş, trt spikeri gelmiş.
Yeni sezonunda zorlamayla iki ile üç ay arasında ömrü olan dizi sonra da erken final yapar,haa biz çok düşük reytingle devam ederiz derler,star da kabul ederse bilemem..vahide gördüm seçimi görsel olarak tam bir fiyasko olmuş gibi geldi bana,birde ona uyduracağız diye kimini öldürdüler,kimini gönderdiler senaryo da özgürlüğünü kaybetti.
Yapımcısında tam anlamıyla ''Recep Tayyip Erdoğan inadı'' bulunan dizi. Her şeyi geçtim de abi bu dizi yurt dışına da o kadar satılıyor falan, izleyeni çok yani ... Onlara ne demeyi düşünüyorsun? ''Şey, biz oyuncuları kötü şartlar altında çalıştırırız. Evet çok sağlam para kazanırlar, ama sabah saat 8'de sete gelip gece 2'ye, 3'e kadar sette çalışırlar sonra eve gidip uyur ve tekrar sete gelirler. Bazen, bir günü eve hiç gitmeden bitirdikleri olur. Haftanın 6 günü bu böyledir, bazen 7 bile olur. Sette de kalitesizlik en üst seviyededir. Sözleşme zamanı gelince sözler veririz, sözleşmeden sonra bir daha ilgilenmeyiz bile oyuncuyla, ta ki bir daha ki sözleşme zamanına kadar ... Dertleri, üzüntüleri, yaşadıkları öyle umurumuzda değildir, para saymasını iyi biliriz ama biz. işte eski Hürrem'de buna dayanamadı gitti. Türkiye'de doğup büyüyen oyuncular, bu zulme alışık olduğu için biz de bir Türk oyuncu ile anlaştık son anda. idare edin.'' falan mı diyeceksin? istediğin kadar kız oyuncuya, şu durumda sen ona muhtaçsın! Gerekirse dizinin sezon finalini, yeni sezona başlangıç tarihini bile o oyuncunun tedavisine göre ayarlamayı göze alıp oyuncuyu bir şekilde ikna etmek zorundasın ... Evet, eline biraz daha az para geçer belki ama en azından kalitenden bir şey yitirmezsin .. Bir de sizin yaptığınıza bak be ..! Batırdınız, bıraktınız diziyi. vahide gördüm, müthiş bir oyuncu kuşkusuz. Hürrem Sultan, rolüne oturmamış da diyemem aslında. Bugüne kadar senaryoda yaratılan Hürrem Sultan rolüne yakışmamış(oyuncu değişikliği ile bugüne kadar yaratmış olduğunuz hürrem'i de değiştirecekseniz ayrıca ayıp!!). Halit ergenç'ten bariz bir şekilde büyük duruyor. Halit ergenç'i de istedikleri kadar yaşlandırsınlar ... Fayda etmez. Olmadı, yakışmadı ..!
--spoiler--
dün geceki bölümde estergon kal'ası fethedilmiştir.
--spoiler--
saçmalıktır. izleyici kitlesinin olduğunu bilmek çok acı.
http://o1306.hizliresim.com/1b/n/pcywl.jpg
o kadar kaleler, şehirler fethediliyor, o kadar savaşlar kazanılıyor hiç birini çekmiyorlar. sadece zırhını pusatını kuşanmış padişah ve askerler gösteriliyor, bir tane vezir veya beylerbeyi işte şuranın fethi müesser oldu, feşmekan yer artık osmanlı toprağı falan filan.
zorlama senaryosu, yapmacık oyunculuklar ve saçma sapan kostümlerle sözde the tudors uyarlaması bir yerli dizidir. fazla ciddiye almadan ve gerçek tarihle özdeşleştirmeden zevk için her çarşamba 3 saatliğine izlenebilir.
final yerine sezon finali yapan dizi. vahide gördum ne iş yahu?
seyircisiyle alay etmiş dizidir.

bir vahide gördüm sanki *
eski bölümleri izlenerek vakit geçirilebilir. evet.
meryem uzerlinin diziden ayrılmasıyla beraber izlemeyi bıraktığım dizidir.
Yeni sezonda öyle bir geçer zaman ki'nin Mete'sinin sarı selim'i, küçük osman'ının ise Şehzade Mustafa'nın 7 yaşında idam edilen oğlu şehzade mehmet'i oynayacağı dizi. yapımcısı öyle bir geçer zaman ki'nin bitmesini bekliyormuş da haberimiz yokmuş. Lakin ne yaparsan yap o Hürrem olmadı arkadaş!

Edit: Mete, Bayezid'i oynayacakmış efenim. iyi de olmuş. Ne de olsa kendisi bir sarı selim'i oynayacak kadar sarı değil. Saçmalamanın anlamı yok.
lütfi paşa'ya yapılan haksızlıktan dolayı izlemeyi bıraktığım dizidir.
http://www.youtube.com/watch?v=9Sz-MvSpf2I
tamamına yakın denilebilecek düzeyde uydurmasyon bir dizi ismidir..
hürrem sultanın gitmesinin ardından gelecek sezon adının "sülümanın yolu" olarak değiştirilip, boka dönecek bir Türk dizisidir efendim. evet.
aciz bir padişaha sahip dizidir. ulan adam doğru düzgün hiç bir şeye karar veremiyor lan. saraydan birileri gidiyor sülüman eli sikinde geziyor. saraya birileri geliyor, sülüman sahile iniyor, denizde sektirmek için oval, düz taş arıyor.

amk ülke savaşa gidiyor bu adam çadırından çıkmıyor, sonunda ponpon kızı edasında 'yihu kazanmışız' diye ortalığa atılıyor. görende çadırda internet varda iddaada son maçını tuttuğunu öğrenmiş sanır. yihu ne lan? kazanmışız ne? vay amk...
hürrem gittiği için bozulan bir dizi gitmeseydi yine izlenirdi ama zaten çoğu oyuncu ayrıldı diziden gelecek sezon nolur bilinmez.
meryem uzerliden sonra takip etmediğim dizidir.
gerçekleri yansıtmadığı için aldığı cezanın onanmasıyla trajik-komik bir olayın nesnesi olmuştur:
http://www.hurriyet.com.t...-sanat/haber/24478623.asp
bu sezon izlenmeyip büyük ihtimalle yayından kaldırılacak dizidir.
Bazen Saçmalayan dizi.

Mustafa'ya bakıp giderdim.

Ama Mustafa'ya yazık ediyor sülüman.
dediklerimi de duymuyor o tabi. Hayırlısı...
iğrenç bi dizi iğrenç oyunculuk iğrenç senaryo..
genel kültür amaçlı seyrettiğim dizi.
internetten izliyorum. tv den izleyip destek olmak istemiyorum.
şuan 1. sezon 3. bölümdeyim. hürrem denen kadın salağın teki. hiç rol yapamıyor.
sikindirik bi dizi. ilerki bölümlerdede pek düzeleceğe benzemiyor.