bugün

sıkıntıya düşülen ânı belirten söz dizisi. akabinde yardım istemek ya da el açmak gibi deyimleri oluşturur. şöyle güzel bir güftede de geçmektedir;

ne saray ister, ne taç.
bu gönül sana muhtaç.
ben hastayım, sen ilaç.
sensiz olmuyor işte...
Çok kötüdür. 6 yıl sonra şuan karşıma geçse... Ne yaptı, nereye gitti, niye gitti, kime gitti... Hiçbir şey sormadan sarılırdım sadece. Kokusuna muhtacım çünkü. Çünkü ellerim sarılmak için muhtaç ona.
allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. allah muhaç olacak duruma düşürmesin. çok büyük bir imtihan. böyle bir imtihandan allah sığınmak gerek.
ihtiyaç duymak ve ihtiyaç duyulana yakın zamanda yada belki de hiç ulaşamayacak olma durumu.
insanın düştüğü kötü durumlardan biri.
görsel
çok değil biraz güce muhtacım aslında. doğru anılar keşke doğru kararlar doğursa.
Ruhsal yıkımı beraberinde getirir. Çok zor.

En büyük duam; Allah'ım beni kimsenin eline, ayağına, diline düşürmesin. Kimseye muhtaç etmesin.
Allah kimseyi birine muhtaç duruma düşürmesin. hele insan elden ayaktan gittikten sonra daha kötü oluyor. 90 yaşında ki büyük anneannemden biliyorum nasıl beter bir şey olduğunu.
O kadar berbat bir şey ki arkadaşlar. öfkelendirir, üzer, ağlatır, çaresiz bırakır.