bugün

bulgaristan tarafından gelenlerin aşırı derecede güzel olması durumu mevcuttur.

bu kadar mı güzel olunur ya.

erkekleri iyi insanlar ama etkilendikleri kültürden ötürü aralarında gay karakterli olanları da çıkıyor. (bkz: azis)

azisbursa' da bir konser versin, suvare tıklım tıklım doluyor amk.
türk değildirler, bir gram türk kanı bulamazsınız. kökenleri bulgardırlar, fakat bunlar müslümandırlar. şu an ülkemizde bol olmakla beraber hic bulgarca bilmeyen ulusturlar. bu arada diğer isimleri pomaktır.

edit: sa
bursa'da yaşadığım için biliyorum, mesken, yeşilyayla, yeşil, hürriyet taraflarında kalabalık nüfusa sahiplerdir. karınca gibi çalışan, işini hakkıyla yapan topluluktur, yan gelip yatmayı sevmezler. "be yaa" en çok kullandıkları kelimedir. *
bilmeyip de hakkında atıp tutanların, türk olmadıklarını söyleyenlerin saçmaladıkları insanlarımızdır.

https://tr.wikipedia.org/...%C3%BCfus_m%C3%BCbadelesi

okuyunuz efendim, kim türk değil görünüz.

edit: muhacir değilim.
anneannem ve dedemdir. ellerinden neredeyse her is gelir. ben onu yapmam, etmem demeden her isi yaparlar. konya civarindan gocmus gercek turk soyundan gelmektedirler.
ek: normal bir turk vatandasi dedesinin babasini bilmezken muhacirlar 7 kusagini bilir, tanir, sayar.
Benimde bulundugum ve gurur duyduğum macırız beya babamın dedesi 93 harbinde ünlü plevne savasinda ruslarla savaşırken şehit olmuş eli silah tutanlar savasmis ve neredeyse atalarının yaşadığı vatan toprağında şehit olmuşlar ve 1 milyona yakın türk savaş sırasında ruslar ve bulgarlar tarafından katledilmiş sadece 600 bin kadar türk türkiyeye gelmiştir dedem daha bebekken amcalarıyla gelmiş çok sıkıntı cekmisler ilk başlarda sazdan evlerde bile yaşamışlar ama hiçbir zaman şikayet etmemişler hep calismislar çanakkaleye yemene bile asker gondermisler kimse çıkıpta bu insanlara türk değil diyemez aksine bu insanların çok hizmetleri olmuştur bu ülkeye bkz.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.
içlerinde bulunmaktan gurur duyduğum insanlar. yeni biriyle tanıştığınızda ve memleketinizi söylediğinizde, bulgarca bilip bilmediğinizin sorulması bazen sinir bozsa da gurur duyuyorum.
renkli gözlülük oranı da bayağı yüksektir, zaten sülalemde tanıdığım herkes renkli gözlü; yeşil, mavi, ela hepsi var.
türkiye'de yerel milliyetçiliğin doruk noktasında yaşandığı bursa'da bol miktarda bulunan insanciklardir. iyiki de varlardır, var olsunlardır. milliyetçiliklerini sorgulamak abestir.
nabiyonuz be yaa?
(bkz: peygamberimizin muhacir olması)
Koskoca ülke ekonomisini çalışkanlıklarıyla onlar ayakta tutmuştur. Türkleri kovan bulgaristanın hali şu an içler acısıdır. Işsizlikten aileler parçalanmış, her biri başka ülkelerde çalışmaktadır.
türk kökenli bulgar göçmenleri macır değildir. müslüman bulgarlar muhacirdir ve türkiyede çoktur. http://tr.wikipedia.org/wiki/Pomak sonuna kadar okuyunuz.

edit:kafatascılık amacı yoktur. anlamadan bilmeden gerizekalılar eksilemiş. girsinler vikiden baksınlar sa.
Biz muhacirız ama turkceden başka tek kelime başka dil bilmiyorum pomaklarla muhacirlar çok farklıdır bunu anlamayan beyninize ben bu konuları kokune kadar arastirdim bilip bilmeden gelip şuraya yazmayın abi.
Muhacirlar bulgardır diyen arkadaş bütün muhacirlara dna testi mi yaptı.
osmanlı gelişme dönemimde feth ettiği yerleri türkleştirme müslümanlaştırma adına genellikle konya karaman oğullarından yüce insanları balkanlara gönderilmiştir.
muhacir kelimesini ilk duyduğumda anlamlandıramayıp
'he sen maacir diyorsun' diye düzelttiğim güzel kelime güzel hemşerilerim.
göçmen anlamına gelen kelimedir. hicret te geçtiği gibi ülkemizde de göçmenler için sıklıkla kullanılır.
devlet zamanında getirmiş bunları. en güzel yerlerden geniş geniş araziler vermiş bu köylülere. şimdi artist geçiniyorlar. keşke bıraksaydık da balkanlarda haklarından gelselerdi bunların.
Trt diyanet'te oynayan gerçek hayattan göçmenler ve yaşadıklarını anlatan bir çeşit belgesel diyebiliriz sanırım.

Ama gerçekten yani bu programa nereden denk geldim bilmesem de izleyince içim acıdı, yüreğim burkuldu.
Hep şey derdim mesela arapları sevmem vs. Ama ırkçılık olarak değil bu dediğim hani pistirler diyerek bizi soğutmuşlar bazı insanlardan. Genellemelerin yanlış olduğunu da biliyoruz oysa.
Şimdi anladım her şeyi, insanların yaşadıkları zorlukları.
Gerçi en çok çocuklara üzülürüm ben. işte o çocuğa da çok üzüldüm.

Neyse benim gibi bir dinsizin ne işi varsa trt diyanette.
Ağlıycam bide şimdi.

Hoş program.
(bkz: çok keyifli adamlar)
bir iş yerinde en avantacı personel bunların içinden çıkar.

dost acı söyler...
genellikle hor görülen bulgar ve yunan göçmenleri olup çok çalışkan olmaları ile bilinirler.
bizim ailenin büyüklerinin anlattığına göre köklerimiz bulgaristan-makedonya taraflarına dayanıyormuş. bize de hep bunu derler. son 3-4 kuşakta birden fazla ülkeden insan var. hıristiyan, müslüman, dinsiz her çeşit insan var. kadın erkek fark etmeksizin yarısından fazlası renkli gözlü ve açık renk saçlı. buna rağmen bizimkiler hep esmerleri beğenirlerdi. özellikle esmer bir erkek arkadaşı olan kız olursa çok sözü edilirdi. ben de kadınlarda da değil ama erkeklerde bizim köklerimizi yansıtan yerlere yakın bölgelerdeki esmer erkeklere ayrı bir ilgi duyuyorum, küçüklükten gelen bir şey. esmer deyince aklınıza anadolu'nun büyük bir kısmını oluşturanlar gelmesin. avrupa-akdeniz kıyısı, latin bölgesi, balkanlar ve doğu avrupa'da mükemmel bir esmer erkek geni var. türkiye'de kökleri buralara dayanan esmer erkekler çok şanslı. genlerini mezopotamya'dan alan orman varlıklarından çok daha nitelikli duruyorlar.

neyse. akrabalarla da aram pek iyi olmasa da böyle bir çeşitliliği olan aileye sahip olmak bana değişik bir haz veriyor bilemiyorum.
Arabistan göçmenisiniz hocutlar kendinizi bulgaristan, makedonya, rusya göçmeniyiz diye kandırmanızın bir anlamı yok.
avrupai dış görünüşe sahiptirler dolayısıyla doğuştan avantajlıdırlar.

ayrıca: (bkz: teşekkürler)
güncel Önemli Başlıklar