1. 63.
    6 gb ram ile açar mı, kasma yaşatır mı merak ettiğim oyun. külüstür bir bilgisayarım ve buna mukabil aşırı derecede oynama arzum var. ama 135 lira da kasacak oyuna vermek istemiyorum.
    ... havass
  2. 62.
    warband dan çok rome total war a benzemiş oyun.
    ... kyleandzed
  3. 61.
    50 lira olsa alırdım ama 135 lira. bu parayı etmez. isterse 1 dolar 100 lira olsun. güzel bir warband modu.
    1 ... sakli secilmis
  4. 60.
    warbanddan tek farkı grafiklerinin iyileştirilmesi olmuş.
    npc'ler hala sonuna kadar gerizekalı.

senaryo, strateji, simülasyon oyunu isteyenlere önerim "rimworld" oynamalarıdır.
    paramız yok diyenler de 400 mb zaten. 15 dakkada indirirsiniz.
    1 ... biyrunefenim
  5. 59.
    Yaptığı iyi çıkışla büyük firmaların dikkatini muhakkak çekmiştir.

Umarım başkaları da bu tür oyunlar yapmaya başlar, zira bu haliyle hâlâ çok amatör ve kabız bir oyun.
    Türünün tek örneği olduğu için millet oynuyor mecburen.
    1 ... arabali ruhsuz
  6. 58.
    örli eksıs oyun. ilk izlenimlerim geliyore:

- oyun örli eksıs olmasından mütevellit, halihazırda bir ram ve işlemci düşmanı. hadi gene ram neyse anlarım da özellikle cpu yani işlemcinizi epey yoruyor. gelecek fix ve patchler ile muhakkak düzelecek bir problem.

- vuruş hissi okta müthiş. furdim oni hissini yaşıyorsunuz. ama melee ataklarda biraz daha çalışmak gerek zira warbande göre daha az hacimli bir savuruş var.

- oyun haritası devasa. kentler ve coğrafya dokusu beni tatmin etti.

- Karakter yaratma detayları hoş ve güzel. oyunun başında isminizi, prologue kısmını geçince ise aile isminizi seçebiliyorsunuz.

- Bu güzel bir detay. sancak başta yapıyorsunuz ancak içinize sinmezse, warbanddeki gibi baştan karakter açmak yerine, yeniden sancak editleyebiliyorsunuz. bu özellikle benim gibi kararsız kişiler için büyük nimet.

- kentler detaylı ve büyük. mimari açıdan ise beni en tatmin eden yerler vlandia ve empire kentleri oldu.

- oyunda devletler baya var bunlar;

empire - bunlar kalradya imparatorluğu diye geçmekte bildiğiniz roma/bizans

khuzait - bunlar türko/moğol/altay karışımı

aserai - arap/pers

battania (kesin yaparlarken piktleri görüp aa pike gibi kavim deyip biz de battaniye yapa demişler skdjgsgj tamam gülmeyin kötü espri) bunlar da işte asterix ile oburix yani keltler bretonlar mimari açıdan da en varoş kavim

sturgia - çok hibrid olmuşlar. slav-rus-viking karışımı

vlandia - bunlar da işte frank - töton karışımı olmuşlar. şehir mimarileri harika

- oyun türkçe çıkmayacak dendiydi başta. doğal olarak da çok tepki almışlardı ki haklıydık tepkilerde zira bu witcher 3'ün çıkarken lehçe dil seçeneği yerine rusça ile çıkması gibi bir şeydi. son anda minnoş bir süprizle türkçe dil seçeneği de oyuna eklenmiş. bazı minik hatalar var. minik fixlerle düzeltilebilir.

bi parantez koyup şunu da defaat ile belirtmek istiyorum: 2020 senesinde hala ingilizce ile alakalı problemi olan mümkünse yaşantısını tekrar gözden geçirsin...

- oyunun fiyatına gelecek olursak; arkadaşlar fiyat gayet makul. oyun pahalı değil. bizim ekonomimiz afedersiniz y*rrak gibi. ek olarak; fiyat istatistiğinde en ucuz satılan ülke rusya, ardından da türkiye. rusya niye derseniz ruble türk lirasından bile değersiz nominal anlamda ondan. fiyat iyi. jedi fallen orderlar 350 liralardan çıkarken bu oyunun 150 lira olması çok normal ki, halihazırda oyun warbandi olan oyunculara %20 indirim ile geliyor.

oyunu şu an inceliyorum factionları falan. henüz salyalı gaminge başlamadım ama ona başlayınca da editlerim. ama bu oyun olmuş. 8 sene beklememize değdi mi ? derseniz evet değdi.

son olarak; evli olan, sevgilisi oyun sevmeyen arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. sevgilinizi de başlatın oyuna. o da sever. bana güvenin.

tamam tamam bu son. oyunun ana müzikleri çok çok çok güzel. ilk oyuna göre çok daha müzikal açıdan dolu. ama siz de benim gibi yapın şunları açıp giriverin.

https://www.youtube.com/watch?v=7oSggsWhwMw+

https://www.youtube.com/watch?v=eYMZbPCkRVQ+

edüt: evet sözlük. ateşimin düşmesi şerefine glorfindel von gondolin olarak kalradya'ya barış ve demokrasi götürmeye gidiyorum haydin arrivederci.

not: akşamdan bu yana bi ateş vardı ama şimdi geçti. yani korona değil. inşallah değildir yani...

düdübüdüt: evet arkadaşlar yaklaşık 3 saatlik bir oyun deneyiminin ardından sizlerle yeniden beraberim buraya revize edilmiş incelememi ekliyorum.

oyun tam manası ile halihazırda cpu ve ram düşmanı. orta ve ortaüstü bir sistemde bile oynarken zorlanabilirsiniz. halihazırda 8 yıl önce çıkacağı duyurulmuş bir oyunun, 2020 senesinde optimize çıkmayıp cpu ve ram zorluyor olması benim açımdan çok çok çok büyük bir eksi.

üstte oyunun fiyatına makul demiştim. hah işte tam da bu yüzden kafama sıçayım. bu derece optimizasyon problemleri olan bir oyunun tam sürüm oyun mantığı ile satışa çıkarılmış olması çok büyük bir şark kurnazlığı...

oyunda eksiklikler söz konusu ve bu eksiklikler de öyle 6 ayda çekip çevrilecek gibi de durmuyor.

son tahlilde, bu oyun şu anki hali ile sistem düşmanı, fiyatı ederine göre fazla ve rework edilmiş bir warband. ben refund ettim. hazır indirimdeyken witcher3 goty alacağım. diplomacy litdum warbande devam.
    ... glorfindel06
  7. 57.
    iniyor gönlümün efendisi.
    ... modern zaman filozofu
  8. 56.
    kale kuşatma ve evlenmek oyunun en çok merak edilen mekanikleriydi.

o kadar beklemiştik sonuç bu muydu yani.

ayrıca daha tam türk bile diyemeyeceğimiz crytek crysisi türkiyeye özel fiyatla çıkarmıştı şimdi buradan 2000 mil ötedeki john 50 dolar verip alıcak benim cebimde para yok kulaklık alamıyorum adam her ay airpods alıyor ben nasıl vereyim 150 tl ekonomininin kötü olması taleworlds un sorunu değil diyorsunuz ya oyunu alıp oynayabilecekmisiniz merak ediyorum.
    ... bruce dickinson is back
  9. 55.
    bu oyun bize şunu öğretti: çıkmayan bir oyunu 9 yıl önceden tanıtmayın yoksa beklenti yüksek olur kitle kaybedersiniz.
    ... cahal
  10. 54.
    senelerdir çıkış tarihi verilmeyip, verildiğinde de belirtilen ayın son gününe kalan oyun. söylentiye göre türkiye fiyatı 150 tl olacak oyun.
    mount and blade ii bannerlord
    mount and blade ii bannerlord
    ... baba kreyzi