bugün

Nam kazanmanın uzun sürdüğü oyun gerçi genel anlamda kasılması uzun sürüyor.
6 gb ram ile açar mı, kasma yaşatır mı merak ettiğim oyun. külüstür bir bilgisayarım ve buna mukabil aşırı derecede oynama arzum var. ama 135 lira da kasacak oyuna vermek istemiyorum.
warband dan çok rome total war a benzemiş oyun.
iniyor gönlümün efendisi.
kale kuşatma ve evlenmek oyunun en çok merak edilen mekanikleriydi.

o kadar beklemiştik sonuç bu muydu yani.

ayrıca daha tam türk bile diyemeyeceğimiz crytek crysisi türkiyeye özel fiyatla çıkarmıştı şimdi buradan 2000 mil ötedeki john 50 dolar verip alıcak benim cebimde para yok kulaklık alamıyorum adam her ay airpods alıyor ben nasıl vereyim 150 tl ekonomininin kötü olması taleworlds un sorunu değil diyorsunuz ya oyunu alıp oynayabilecekmisiniz merak ediyorum.
bu oyun bize şunu öğretti: çıkmayan bir oyunu 9 yıl önceden tanıtmayın yoksa beklenti yüksek olur kitle kaybedersiniz.
senelerdir çıkış tarihi verilmeyip, verildiğinde de belirtilen ayın son gününe kalan oyun. söylentiye göre türkiye fiyatı 150 tl olacak oyun.
görsel
görsel
ya birader, bakın. 31 mart'a da hadi eyvallahım da, oyun fiyatı 150 tl. Tamam bir oyun için son derece uygun bir fiyat, kabul ediyorum ama bu oyun early access çıkıyor lan. 9 yıl geçmiş, daha oyun tamamlanmış değil, tamamlanmamış birşey için 150 tl türkiye marketinden, 50$ yurtdışından fiyat istiyorsunuz, ciddi misiniz amkk siz?
mart 2020 dediler release date olarak. bugün kesinleşti, diyorlar ki 31 mart.... ulan 9 yıl geçti, 9 yıl, uslanın artık amk ya, hala ay sonuna erteleme peşindeler. 9 yıldır sabırla bekledim oyununuzu, sırf warband'e olan saygımdan ve sevgimden o da, ama 31 marttan sonra olur da gene delay yerse şahsım adına söylüyorum beni tamamen kaybederler, gerçekten boku çıktı yani....
Çıkmasını hevesle beklediğim, ama çıkmadıkça umudumu kaybetmeme sebep olan taleworlds adlı şirketin orta çağ temalı savaş oyunudur.
beta keyi deneyimledim maalesef olmamış arkadaşlar. işin kötü tarafı düzeltilecek gibi değil çünkü sorun oyunun kökünde düzeltmeleri için oyunu yeniden yapmaları lazım.

büyük bir fiyasko geliyor.

oyunun artıları;
-kalkanın yönünü değiştirebiliyoruz.
-at üstündeyken mızrakla farklı yönlerden saldırabiliyoruz.
-askerlere verilen komut sistemi güzel olmuş.

oyunun fiyaskoları;
-oyun çok ağır arkadaşlar, sanki insan değilde bir iş makinesini yönetiyormuş gibi hissediyorsunuz.
-grafikler yaşıtlarına göre oldukça geride.
-okçuluk inanılmaz kötü. ilk oyundaki mekaniği niye değiştirmişler anlamış değilim.
-ata binince sanki deniz muzuna biniyormuş hissi veriyor çok garip.
-oyunda vuruş hissi yok, vurdun mu vurmadın mı anlaşılmıyor, öldürdün mü öldüremedin mi yine anlaşılamıyor.
-yapay zeka çok kötü.
-o kadar kastılar e-spor olsun diye ama bu oyundan e-spor olmaz! çok net.
Sakin olun , tale' de çalışan arkadaşım var ,oyun motorunu daha modlanabilir hale getirmeye çalışıyolarmış , bir de kaplamacı ekip fotogrametrik çalışıyormuş maliyeti çok yüksek diye başka bi ekiple anlaşmışlar kaplamalar düzeltilip tekrar sunulucakmış.

2012 de duyurulan bir oyun nasıl olur da 2020 ye uzar ,proje plancıları neyi öngöremedi neyde sorun çıktı bilmiyorum ama Bu arkadaş da 2016 da girdi şirkete yazılımcı olarak. Crackleme işiyle ilgilen demişler, modlanabilir oyunun neyini crackliyim diyor . Lol. Şirket nanay yani, ver şu oyunu cd projekt e bak nasıl şahlandırıyolar dedim arkadaşa, Cd modlamanın ne olduğunu biliyo mu sence dedi. Öyle haklı ki. Mecbur bekleyeceğiz.
Güne hasretiyle uyandığım oyun. Gelmeyen.
oyunun kendisini pek seveceğimi sanmıyorum. modları için heyecanlanıyorum.

oyundan değil de modlardan çok şey bekliyorum. şöyle güzel bir yüzüklerin efendisi modu çok iyi olur.

konu çok modunu yapacak çok malzeme var yeter ki güzel modlasınlar.
bi rivayete göre 2019 da çıkacakmış. pek inandırıcı gelmedi ama olsun. ömrüm çürüdü be.
ismini duydukça 7 yıldır ağladığım ancak hala gelmeyen oyundur...
kısa ve net.
https://www.youtube.com/w...hB6M&feature=youtu.be
yıllar geçti ve sen hala gelmedin sevgilim...
Gel artık gönlümün efendisi.
oyunun fizik motorunu yapan elamanı ubisoft transfer etmiş. şimdi soru şu oyunun fizik motorunun kaçta kaçı tamamlandı? transfer olan arkadaş her şeyi yarıda bırakıp gidecek mi? yoksa görevini bitirene kadar kalacak mı?

eğer gerçekten de fizik motorunu tamamlamadan gittiyse bu arkadaş ona güzel laflar hazırladım. ubisoft zaten kendine yakışanı yapmış.
Artık çıksın ya. 4 yıl geçti çıkacak.
çıksa da oynasam dediğim oyun. büyük umutlar içersindeyim.
evlenirim bu oyun yine cikmaz dedigim oyundur. net.

edit: kac sene oldu sayan var mi?
kuşatma oyun içi görüntüleri yayınlanmıştır burdan bkaıcak olursak.
http://www.youtube.com/watch?v=iObwq1WaxQ8

grafiklerde iyileşme:+++ bariz bir güzelleşme var çok olmamasıda doğu bir seçim tabi tost makinelerine güzellik olmuş.

fizik motorunda iyileşme:+ çok çok az bir değişme var yürüme mekanikleri hiç değişmemiş vuruş efektlerinde gelişme var.

içerikte iyileşme:++++++++ eski oyunun en büyük eksiği bir süre sonra sıkmasıydı burdan bakıcak olursak gerçektende bu problemi çözmüşler gibi görünüyor ama diğer şeyleri bilemiyoruz tabi.

senaryo/hikaye:? haritanın büyüdüğü vs soyleniyor ama bu konuda ciddi bir çalışma yayınlanmadı. bence en önemli konu bu.
m&b oyuncularınnın grafik vs beklentisi yok içerik ve hikaye yani oyunun sıkıntılı olduğu konulardan beklentimiz var. geliştirdiklerini umuyorum.

aha bir şey daha buldum neyse ben bunu izlemeye koyuluyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=czfPYoJ7PTY
yapılan röportajlardan birinde çıkış gününe hala çok da yakın olmadıklarını söyleyip bizleri üzmüştür. ancak bence bunda multiplayer modunda da campaign deki gibi asker toplamalı kale kuşatmalı olacağı söylentilerinin payı var.