1. 1.
  ahir zaman azizleri isa mesih kilisesi'nin kitabı mukaddes'in yanı sıra kutsal saydıkları kitap.
  mormonlar ilk kez ilk kez 1830'da new york'ta palmyra'da yayımlanan bu kitabın momon dininin kurucusu joseph smith, jr'a vahiy yoluyla indiğine inanırlar.
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  birçok hristiyan bu kitabın yeni ahit'e ekleme olduğunu düşünüp kitabı kabul etmezler.
  ... orjinal gullanici
 3. 3.
  eski caglarda yeruselim'den kuzey amerika'ya goc eden peygamberlerin yazdigi ve sonraki caglarda joseph smith tarafindan tanri yardimiyla bulunup modern dile cevrildigine inanilan, mormonlarin kutsal kitaplarindan biridir. bastan sona pek cok kez okumus biri olarak, en azindan genel kultur anlaminda siddetle tavsiye ederim. joseph pek cok kez bu kitabin uydurma oldugunu kabul etmedigi icin hapse atilip iskence gormus ve sonrasinda tanrisal bir kitap olduguna inandigi icin oldurulmustur. philips markasinin sahipleri ve unlu marriot hotelleri de mormonlara ait olup, kitabin basimi icin bir kaynak sunmaktadirlar. soz konusu kitap kendisinin tanri'nin bir sozu oldugunu iddia etmekte olup, "neden hep peygamberler ortadoguya gelmis kardesim" sorusuna da bir cevap niteligi tasir.
  1 ... tembelkopek
 4. 4.
  Vahiy değil de tabletlete yazılı olan eski yazıların ingilizce halidir.
  iyi bir ahlak kitabı olarak okumuşluğum vardır.
  1 ... derkrieger
 5. 5.
  Özellikle ingilizce versiyonu enfestir.

  isimlerden dolayı okurken epey bir kafa karıştırabiliyor. Ancak ahlaki öğütleri kutsal bir kitapta olması mümkün türden söylemler.

  Genel kültür anlamında okunabilir.

  isa mesih’in boy gösterdiği bölümler kayda değer.
  -1 ... mitolojide kokorec tanrisi