1. 1.
  doğuştan morsa atv ana haberde 20 dakikası garanti olan koyundur.
  9 ... i m from absürdistan
 2. 2.
  milka ineğiyle bir akrabalığı olma ihtimali yüksek olan koyun
  2 -2 ... narsil
 3. 3.
  tüylerini boyatmış sosyetik koyundur.kurbanda adam keser bunlar.
  2 -1 ... karga
 4. 4.
  kurban da kesilmesi imkansız iken, birden kendisini kasabın önünde bulan koyunun içinde bulunduğu durumdan dolayı renk değiştirme işlemidir.
  2 ... trablus
 5. 5.
  (bkz: mor zuzu)
  piyasada böyle bir koyun olursa servetimi verebileceğim koyun.
  -1 ... morfin
 6. 6.
  yedi numaradaki oyuncuların bol bol söylediği bir türkü-ydü. ***
  edit : hayır napayım senarist böyle uygun gördüyse? demek ki dizisinde bol bol söylenmesini istiyordu bu türkünün. benim suçum mu? allah allah.
  2 -2 ... witch
 7. 6.
  urla da bir kırtasiyenin ismidir.
  ... yeselaa
 8. 7.
  mor inekten sonra cikan hayvanlara ilginc renkler takma trendinin devami olabilecek addir.
  ... cooldiver
 9. 8.
  Fakir çoban zengin ağanın kızına sevdalanmıştır. Lakin ağa nuh der peygamber demez! Çoban ısrarcıdır, pes etmez. Bu ısrara dayanamayan ve birazda bu işten sıkılan ağa çobana bir şartla kızını ona verebileceğini söyler. Ağanın şartı şudur: Ağa sürüdeki tüm koyunlara 2 gün boyunca hiç su vermeden tuz yalatacak ve eğer çoban sürüyü hiç su içirtmeden dereden karşıya geçirebilirse ağa kızını çobana verecek. Bu zor görevi çaresiz kabul eder çoban. iki gündür tuz yalamış, damakları tuzdan kavrulmuş hayvanlar çobanın kaval sesiyle yürümeye başlarlar. Sürünün lideri mor koyundur. Mor koyun ne yaparsa sürüde onu yapmaktadır(Koyun işte!) Dere kenarına geldiklerinde mor koyun kafasını suya doğru eğer, bu sırada çoban tüm aşkı ile üfler kavalına, tüm derdini, tüm çaresizliğini üfler. Sürü psikolojine sahip olmasına rağmen halden anlayan mor koyun, pek bir dertlenir, "Ulen 2 gündür içmeden 1 saat daha içmem" der ve suyu içmeden dereden karşıya geçer tabiki sürüde onu takip eder. Ağada sözünü tutar ve kızını çobana verir. Hikaya aşağı yukarı böyledir, türküde bu hikayeyi anlatır.
  1 ... yastivirseba
 10. 9.
  eskişehir in meşhur sucuklarından birisi. -imiş- tabii herhangi bir objenin eskişehir e ait olup bir de güzel olma şansı yok. bir kere şans verdim bu mor koyun sucuklarına. böyle nasıl vıcık nasıl rezil anlatamam. adamlar kıymayı sucuk diye satıyor. yemeyin.
  -1 ... shalamar