bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  folk ve black metal in sentezini mükemmel yapan finlandiyalı super grup. bir de bunların ekürisi vardır: (bkz: finntroll)

  albümleri:

  Metsä (1997 DEMO)
  Tämä Ikuinen Talvi (1999 DEMO)
  Voimasta Ja Kunniasta (2001)
  Suden Uni (2001)
  Kivenkantaja (2003)
  Verisäkeet (2005)
  viides luku hÄvitetty (2007)
  1 ... wolfshade
 2. 2.
  deli bir folk metal grubu! tarzları fin halk müziği ve black metal kırmasıdır. dinlerken "kylaaaaan paasssaaa!!!" diye bağırasınız gelir.
  1 ... soul forged sin
 3. 3.
  (bkz: tuulen tytar)
  ... soul forged sin
 4. 4.
  tür kırması olarak mükemmel bir hava yakalayan grup. (bunu beğenen şuna da baksın: agalloch)

  viides luku hÄvitetty albümleri biri 30:10 dakika, diğeri de 26:19 dakika süren iki parçadan oluşur.

  Verisäkeet de özellikle dinlenesi albümlerindendir.
  ... loras
 5. 5.
  eşi benzeri olmayan fin'li viking/pagan metal grubu. finntroll kadar hasta humppacı değillerdir. folk unsurları klavyeye gömerek sunarlar.

  moonsorrow, kesik gitar rifleri, akışkan klavye kreşendoları ve nefis bir vokal ile birleşince ortaya harikalar çıkarıyor. bakmaya doyamadığınız çağlayan gibi şarkıları olduğu gibi, hüzüne kestiklerinde, gözlerinizden yaş getirebilecek kadar güçlü bastıkları notalar.

  hülasa yaşamımın olmazsa olmazları.
  1 ... kackelacka
 6. 6.
  ilk olarak pakanajuhla şarkılarını dinlediğimde oha dediğim akabinde bağımlısı olduğum müthiş grup. ancak kayıtlar daha güzel olabilir. ayrıca vokal çok geri planda.
  ... eternal moonlight of autumn
 7. 7.
  (bkz: Tulimyrsky)
  ... kackelacka
 8. 8.
  jumalten kaupunki şarkıları tek kelimeyle mükemmel olan grup. çok sevdiğim bu eserlerinin girişinde 'prologue' misali fince bir konuşma olanını dinledim geçenlerde. harika!
  ... madeleine
 9. 9.
  Verisäkeet adlı albümleri gerçek bir başyapıt olan, viking-folk/black metal dalında türünün en iyi gruplarından biri kabul edilen, şarkılarının ve genel olarak albümlerinin içindeki progresif yapıya hasta olduğum grup.

  (bkz: gurban oluram size)
  ... like fire
 10. 10.
  sözlerinden hiçbir şey anlamasamda kendini dinlettiren, müziğin evrenselliğinin gerçek olduğunu kanıtlayan grup. bana zorla fince öğretcekler*.
  ... d b cooper