bugün

rte öğrenirse ödülünü alacaktır.
Şok eden haber.
Ruhsatsız tabanca bulundurmaktan tutukkansaymış daha bi hoş olurmuş.
silahın sırrı 200-300 bin dolar mı eder? bir de satmaya çalışıyor ha? amerikalılar da sağlam pazarlıkçıymış desenize. soruşturmanın düzmece olduğu kabak gibi ortada.
KESiN parelelcidir diyecekler.
tüfeğin sırlarını satmaya çalıştığını sanmıyorum. sonuçta sadece bir tüfek balistik füze değil. bir tane örneğine sahip olan biri kolaylıkla kopyalayabilir.
Yalnız çok saçma bir sebep, arkasında başka bir bok var..
Kopya tüfeğin hangi bilgisini satmışsa artık..
Neyse..
kendisi hakkinda hic bir bilgiye sahip degilim. öncelikle silah sanayisini desteklemeyen birisi olarak "oh olmus" demem gerekir ama bir silahin sirlarinin veya patentinin 300 bin tl´ye satildigi icin tutuklama kararinin cikmasini okuyunca da gülesim geldi. hem de bu silah bildigin asker icin seri üretilmekte olan, otomatik bir tüfek olunca "ne yaptin sen haci ya?" diye ironi ettim kendi kendime.

tutuklanma sebebinin asli ileride elbet ortaya cikar.
Suçu sadece tüfek bilgilerini satmak olarak gösterilip daha büyük bir cürüm de işlemiş olabilir.
Sonuçta devlet terbiyesi denen bir şey de var.

Ayrıca, dikkat çekip çakalları üşüştürmektense bu yola başvurulmuş olabilir. Misal hava savunma sistemleri gayet başarılı şekilde devam ediyordu bunu satmaya çalışanları da ürkütmeden yakalama amaçlı da olabilir.

Göreceğiz.
hakettiği cezayı bulur dediğim durum. iki silah değildir o. Medyaya tam bilgiler verilmez.
ebesini gondiklerler umarım suçüstü basmışlar.
kimin eli kimin cebinde amk dedirtendir.
http://www.haber7.com/gun...kirikkale-mkede-operasyon

Günün en öneml haberi. iddalar ; milli piyade tüfeğinin projelerinin satmaya çalışmak imiş. Ben haber bültenlerinin yalancısıyım.
Daha önce rüşvet almak suçlamasıyla yakalananların akıbetinin ne olduğunu bildiğimiz için durup beklemekte fayda var.
yerli imalat silahın projelerini abd'ye satarken yakalanmış adam.

şimdi abd bizden bu projeleri istese sanki vermeyecek miydik?
Müdür hakkındaki suçlamaları kabul etmiş.
Muhtemelen infaz edilecektir. Devlet teröristi affeder ama ihaneti affetmez.
vatana ihanet ile yargılanacakmış.

http://www.habergzt.com/o...usluktan-tutuklandi/7493/
ağır ceza yiyecektir.
benim anlayamadığım biz bu silah için almanlara telif ödüyoruz, ama sırlarını bu kadar ucuza satıyoruz. ne hikmetse! 100-200 milyona satsa, hatta 25-30 milyona satsa anlayacam. 1 milyon 200 bin ne lan! bu kadar mı ucuz fikirlerimiz? gerizekalı mısınız?

satılmasını tasvip etmiyorum, içeriden nasıl gittiğini anlayamıyorum, hele hele bu kadar ucuza gitmesini hiç kaldıramıyorum! yazıklar olsun.

abicim şu mkek'deki yönetim kadrosunu tertipleyin zaten devletin her yeri vatan haini dolu bari savaş endüstrisinden arındırın fikirlerimiz gidiyor. saygılar.
hükümet aklınca bir oyuna soyundu..
şakşakçıları kına yaksınlar lakin bu hurmalar bir gün gerçekten götümüzü tırmalayacaktır elbet..
o bir geç gelmeyecek ve kısa sürmeyecektir de..
neyini satmış gerçekten merak ettim. inyernette mpt 76 olarak bilinen tüfeğin detaylı incelemeleri var. isteyen tüfekten bir adet edinip tersine mühendislik ile zaten detaylarını öğrenir. bizim bilmediğimiz başka bir şeyler olmalı.
BORA 12 keskin nişancı tüfeği de fransa da sergilenirken çalınmıştı.
Senin devletine ait bir projeyi satmakla ananı satmak aynı şeydir. Vatan haini orospu çocuğu sen ve senin gibileri yüzünden bu ülke geri kalıyor işte. Birde "pişmanım" demiş... Şunu vurun öldürün AMK.

http://m.haberler.com/suc...fabrikasi-8337004-haberi/
kuzuyu kurda emanet etmişler. ha projeyi sattın ha namusunu farkı yok. ikiside sana emanet.
Gebertin.