bugün

japonya menşeili, spor malzemeleri üreten şirket. süper kaliteli spor ayakkabılarının üreticisi, ayrıca 2002 dünya kupası'nda rivaldo'nun ayağında gördüğümüz o sakız beyaz kramponları da bunlar üretmiştir. logosu da pek şahanedir. bu kadar kaliteli ürünlere sahip olup da ülkealan pasajı'nda 10 ytl'ye satılan çakma ayakkabıların markalarını andırması kanımca en büyük handikapıdır. her şeye rağmen sevelim, sevdirelim;

http://www.mizuno.com/
rivaldo'nun mizuno'ları 2002 dünya kupası'nda belçika ile oynanan 2. tur maçında şu şekilde kameralarımıza yansımıştır;
görsel
ligimizde bu marka krampon giyen bazı futbolcuları sıralarsak ömer çatkıç, serdar özkan, rodrigo tabata, yusuf şimşek, semavi özgür, tolga özgen, andre moritz ilk başta aklımıza gelen isimlerdir.
iki güzel modeli vardır;

(bkz: mizuno wave ingitus)
(bkz: mizuno supersonic wave)

adidas, nike, puma gibi markalardan kesinlikle daha kalitelidir. tasarım olarak benim çok hoşuma gidiyor. özellikle sarı mizuno supersonic wave yalanasıdır.
pek bilinen bir marka değildir.şahsen pes'de become a lehend oynarken aykkabı seçimi kısmında görmesem ben bile bilmeyecektim.
Copa Mundial'den sonra giydiğim en iyi krampondur. kaliteden anlayanların daimi tercihi olmuştur.
şu yaşıma kadar pes'in kurguladığı bir marka sanmıştım meğersem gerçekmiş amk.

az ötede utanayım bari.
koşu ayakkabısı endüstrisinde büyük bir yere sahiptir. japon teknolojisinin hakkını veriyor, özellikle wave teknolojisi ile anılır. yalnızca teknoloji değil tasarım olarak da harika modelleri vardır. (bkz: mizuno paradox)

eğer gerçek anlamda koşmak istiyorsanız adidas ın dandik modeline 400 lira vermek yerine bu markaya da bir bakın derim.